» » » 6 приводів відмовитися від алкогольних напоїв
Усі новини

6 приводів відмовитися від алкогольних напоїв

6 приводів відмовитися від алкогольних напоїв

Люди часто використовують трохи спиртного, щоб розслабитися і приємно провести час. Проте, навіть келих вина не такий нешкідливий для здоров'я, як здається на перший погляд

Люди часто використовують трохи спиртного, щоб розслабитися і приємно провести час. Проте, навіть келих вина не такий нешкідливий для здоров'я, як здається на перший погляд.

У сьогоднішній статті ми назвемо шість причин, щоб відмовитися від спиртного.

1. Спиртне робить людей вразливими до хвороб

Алкоголь - часта причина цирозу печінки і гепатиту. Також він згубно впливає на печінку і підшлункову залозу.

Етанол деструктивно діє на стінки стравоходу. Організм перестає поглинати важливі для нього речовини. В результаті послаблюється імунітет і погіршується здоров'я. На відновлення кишечника потрібно не менше тижня.

Варто зауважити, що з організму чоловіків спиртне виводиться швидше, ніж у жінок.

Якщо людина не пив два тижні, у нього нормалізується тиск, серцевий ритм, перестають мучити головні болі.

2. Погіршується зовнішність

Якщо часто пити спиртне, шкіра почне втрачати еластичність, так як організм зневоднюється. Погіршується колір шкіри, з'являються червоні ділянки і синці під очима. Також такі люди передчасно старіють.

Після відмови від спиртного потрібно від декількох тижнів до декількох років, щоб зовнішність відновилася. Тривалість процесу багато в чому залежить від частоти зловживання міцними напоями.


Також потрібно враховувати, що передчасне старіння не завжди вдається зупинити.

3. Алкоголь посилює депресію

Деякі люди вважають алкоголь засобом, щоб позбутися від депресії. Однак він надає лише короткостроковий ефект за рахунок стрибка гормону дофаміну. Через деякий час, організм звикає до вироблення дофаміну за рахунок спиртного, і потім починає вимагати його все більше і більше. В результаті людина відчуває депресію з новою силою і перестає отримувати від життя задоволення.

Негативний ефект відступає тільки через 2 тижні після утримання від міцних напоїв. Організм відновлює життєві сили, у людини з'являється знову мотивація прагнути до поставлених цілей.

4. З'являється зайву вагу

На думку вчених, етанол стимулює активність білка AGRP, в результаті чого людині хочеться більше їсти. У деяких випадках він не просто підвищує апетит, а й стає причиною обжерливості. Також алкоголь погіршує метаболізм.

5. Ризик появи алкогольної залежності

Багато хто думає, що алкоголіками стають тільки неблагополучні люди. Насправді, залежність може з'явитися у будь-якої людини, яка вживає спиртне.

На початку розвитку залежності людина може вести звичний спосіб життя - спілкуватися з друзями, ходити на роботу, виявляти соціальну активність. Але потім негативні зміни все ж виявляться - почнуться проблеми зі здоров'ям і психікою.

Чим раніше людина відмовиться від алкоголю, тим нижча ймовірність, що у нього з'явиться залежність.

У людини з'являється зайва вага, який провокує розвиток ряду захворювань. Зокрема підвищується ризик появи діабету і інсульту.

6. Збільшуються витрати

Алкоголь, особливо якісний, коштує дорого. Люди охоче витрачають гроші на те, щоб нашкодити здоров'ю. До того ж, є ймовірність купити підроблене спиртне, яке здатне завдати непоправного удару організму.

Гроші з гаманця будуть йти не тільки на алкоголь, але і на відвідування лікарів, а також на лікування, щоб нормалізувати здоров'я.

Чи шкідливо пити спиртне зрідка?

Є думка, що спиртне в невеликій кількості не зашкодить здоров'ю. Але не всі вчені з цим згодні.

Представники науки провели експеримент, який тривав 6 років. У ньому брало участь 5 тисяч добровольців. Частина учасників періодично вживала спиртне, а частина - не пила алкоголь.

В результаті виявилося, що у добровольців, які періодично пили спиртні напої, виявлені порушення в роботі серця і судин.

Алкоголь шкідливий навіть в невеликих дозах. Крім короткочасного задоволення він нічого доброго не принесе. За нетривалої радістю піде лише депресивний стан і погане здоров'я.

Чоловічий журнал MEN's LIFE за здоровий спосіб життя. А ти?
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю