» » » Продукти з вітаміном С, які допоможуть протистояти деяких захворювань
Усі новини

Продукти з вітаміном С, які допоможуть протистояти деяких захворювань

Продукти з вітаміном С, які допоможуть протистояти деяких захворювань

З осені приходить не тільки золотий час року, але і простудні захворювання. Однак їм можна протистояти за допомогою доступного кожному методу. На допомогу прийдуть овочі, фрукти і ягоди, що містять вітамін С. У яких продуктах шукати вітамін С і скільки вживати - давай розбиратися!
З осені приходить не тільки золотий час року , Але і простудні захворювання. Однак їм можна протистояти за допомогою доступного кожному методу. На допомогу прийдуть овочі, фрукти і ягоди, що містять вітамін С.

Хвороба, стрес, лихоманка і схильність токсичного впливу (наприклад, таким як сигаретний дим) збільшують потребу у вітаміні С.

Експерти склали список продуктів, насичених вітаміном С, які захищають організм від ГРВІ, а також від деяких інших хвороб. До таких продуктів відносяться:

- шипшина;

- цитрусові: апельсин, лимон, мандарин, грейпфрут, помело, кумкват;

- полуниця;

- ківі;

- обліпиха;

- Чорна смородина;

- суниця;

- горобина червона;

- червоний солодкий перець;

- перець чилі;

- капуста брокколі;

- цвітна капуста;

- крес-салат;

- селера;

- петрушка;

- щавель;

- папайя.

Скільки потрібно вітаміну С, якщо здолала застуда?

Для ефективної боротьби із застудою організму не вистачить вітаміну С, що надходить в продуктах. Добова норма вітаміну С становить 70-100 мг. Наприклад, в одному апельсині міститься близько 70 мг аскорбінової кислоти.

Скільки приймати вітаміну С? Це одвічна тема дебатів серед багатьох фахівців. Деякі наполягають на вживанні високих доз (наприклад, до 1000 мг на добу на постійній основі), а деякі - не рекомендують перевищувати встановлені норми. Пояснюючи це тим, що метаболіти аскорбінової кислоти виділяються нирками. Коли перевищується норма надходження вітаміну С - в сечі може зростати концентрація щавлево-оцтової кислоти і виникати загроза утворення каменів в нирках. Також при передозуванні можливі порушення функції печінки і підшлункової залози.

В цей же час існує й інша думка: через те що вітамін С - це водорозчинний вітамін і його засвоюваність не 100-процентна , то отримати передозування вкрай складно.

Якщо усереднити існуючі думки експертів, то можна сказати, що перевищувати щоденну дозу в 500 мг в день не рекомендується. Виняток - на початку застуди, яка викликана переохолодженням, має сенс дозволити ударні дозування. Або за призначенням лікаря, курсом, при лікуванні якихось конкретних захворювань.

Також, вітамін С варто сприймати, як дієве, але допоміжний засіб для лікування і профілактики вірусних захворювань.

Хвороби, які допомагає запобігти або лікувати вітамін С

Вітамін С - це не тільки вітамін, що допомагає боротися з вірусними захворювань, але це також і потужний антиоксидант. Він захищає організм від згубного дії вільних радикалів.

Вітамін С ефективний в профілактиці і лікуванні цих хвороб:

- ГРВІ та ГРЗ;

- паротит;

- краснуха;

- вітрянка;

- скарлатина;

- кір;

- мононуклеоз.

Потрібно пам'ятати, що навіть допустимо високі дози вітаміну не дадуть в повній мірі бажаний ефект, однак полегшення настане.

При настанні захворювання важливо не займатися самолікуванням, тому що чарівна таблетка аскорбінової кислоти не позбавить від хвороби, як і пару апельсинів.

Слід звертатися до лікаря для діагностики та подальшого лікування за призначеною схемою. Паралельно бажано використовувати допоміжну терапію вітаміном С.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю