» » » Про ці пунктах гігієни мало хто знає
Усі новини

Про ці пунктах гігієни мало хто знає

Про ці пунктах гігієни мало хто знає

Ми склали список корисних порад, які назавжди змінять твоє думку про чистоту. Адже навіть самі охайні люди можуть про це не знати
Правила санітарії та гігієни в кожній сім'ї різні. Хтось постійно стежить за ідеальною чистотою, а хтось вважає, що вирощені у власному саду фрукти або овочі можна вживати немитими. Можливо, тобі здасться дивним, але існують речі, які можуть здивувати навіть самих охайних людей.

Ми склали список корисних порад, які назавжди змінять твоє думку про чистоту.

Змивай унітаз із закритою кришкою

Багато людей мають звичку змивати за собою унітаз з відкритою кришкою. Але навряд чи ти захочеш так робити після того, що ми розповімо.

Справа в тому, що при змиванні вода з бачка може бризкати на підлогу, рушники, зубну щітку чи інші предмети гігієни у ванній. Частинки змиває маси можуть розлетітися на цілих два метри і транспортувати бактерії або паразити, куди не положено. Тому існує ймовірність заразитися страшними хворобами (кишкові палички, гельмінти), які виникають при недотриманні правил санітарії.


Порада: змивай унітаз при закритій кришці, а на зубні щітки одягай ковпачки. Якщо ти знаходишся в громадському туалеті, при змиві краще відвернися.

Банани краще мити з милом

Багато людей вважають, що банани перед вживанням мити не потрібно, оскільки шкурку ми і так знімаємо. Але на її поверхні часто можуть мешкати паразити або їх відкладені личинки, які здатні проникнути на плід під час зняття шкурки. До того ж, якщо банан м'який і має темний колір, то паразити можуть бути вже всередині.

Вони відносяться до групи гельмінтів (глистів), які можуть спокійно паразитувати в звичайному середовищі, а не тільки в людському організмі. А якщо для добрива городу використовувати гній, то глистів в ньому просто не злічити.


Порада: не їж овочі та фрукти немитими, навіть якщо вони з твоєї власної грядки. Перед вживанням ретельно помий їх в проточній або теплій воді, а банани краще вимити з милом.

Періодично потрібно купувати новий посуд

Навіть якщо у тебе найчистіша, на твою думку, посуд, її періодично потрібно оновлювати. Гігієністи прийшли до висновку, що всю кухонне начиння необхідно ділити на дві частини. Наприклад, одні дошки використовувати для сирих м'яса або риби, а інші - для хліба, овочів і так далі.

Чому ці продукти не можна різати або тримати на одній дошці? Практично на кожній такій штучці, пластиковою або дерев'яною, є дрібні щілини, в які можуть потрапляти частини сирого м'яса або краплі крові. Як би ти не намагалася їх вимити, бактерії і паразити, як і раніше там залишаються і можуть легко потрапити в організм.


Порада: використовуй для розробки м'яса і нарізки хліба різні дошки. Це ж стосується і ножів. Просто роздягли їх на два типи і місти в окремому місці. Але не забувай, що періодично посуд потрібно все-таки оновлювати. Самою гігієнічно чистою дошкою є скляна.

Мікроби і паразити розмножуються в раковині

Багато хто віддає перевагу мити посуд відразу після приготування їжі або, наприклад, сніданку. Але не завжди вдається легко відмити сковорідку або тарілки, на яких засохли залишки їжі. У таких випадках ми звикли залишати посуд, залитої водою, на деякий час. А якщо зверху на неї обполоснути ще м'ясо або рибу, то розмноження мікробів буде відбуватися зі швидкістю світла.

Не дарма ж ми готуємо курку або свинину при температурі понад 180 градусів і не менше 40-50 хвилин. Саме термічна обробка вбиває мікроорганізми сальмонели та інших паразитів.

А якщо ти ще миєш посуд у раковині, заткнувши її пробкою, то це місце стає найнебезпечнішою середовищем для виникнення майбутніх хвороб.


Порада: мий посуд відразу після приготування їжі. Не май звички мити м'ясо або рибу в раковині, де є будь-яка утворює. Губки для миття дощок після оброблення м'яса і, наприклад, чашок, тарілок краще тримати окремо.

Висновок: кому-то подібні поради можуть здатися нудними і непотрібними. Але від них часто залежить наше здоров'я і здоров'я наших дітей. Дізнавшись такі елементарні правила санітарії, ти більше не будеш переживати, що твоя сім'я в небезпеці. І обов'язково поділися цими порадами з прекрасною половиною людства.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю