» » » 8 рекомендацій від вчених для зниження ризику захворіти на рак
Усі новини

8 рекомендацій від вчених для зниження ризику захворіти на рак

8 рекомендацій від вчених для зниження ризику захворіти на рак

Причини появи злоякісних утворень не завжди можна встановити, проте вчені вивели ряд порад, які ефективно допомагають в профілактиці ракових захворювань
Щорічно на боротьбу з раком йдуть величезні гроші. Лише в США на лікування небезпечної хвороби витрачається близько 116 трлн. доларів. Статистика показує, що 50% випадків захворювання онкологією можна запобігти.

Причини появи злоякісних утворень не завжди можна встановити, проте вчені намагаються впоратися з цією проблемою.

У сьогоднішній статті ми зібрали результати останніх досліджень, мета яких - знизити ймовірність появи онкології.

Вживання овочів зеленого кольору

Овочі зеленого кольору містять багато хлорофілу, який підсилює дію магнію. Цей елемент відіграє важливу роль в запобіганні раку товстого кишечника.


Співробітник онкологічного центру підтверджує дану інформацію. Він сам постійно дотримується «зеленого» раціону. Вранці він готує страву з яєць з ¼ ст. свіжого шпинату.

Включити в раціон багато фруктів і овочів

Фрукти і овочі містять клітковину, яка допомагає зберегти мікроорганізми, котрі вступають у боротьбу з раком шлунка. Також такі бактерії знижують запальні процеси в кишечнику і оберігають молекули ДНК.


Серед усіх овочів і фруктів найкорисніші помідори, броколі, а також капуста, малина і чорниця.

Щоденне вживання горіхів

Вживати горіхи слід щодня. Особливо корисні вони будуть курцям, так як знижують ймовірність розвитку раку легенів. Горіхи уповільнюють окислювальний процес в організмі, який викликається курінням.


Особливо корисні бразильські горіхи, так як в них міститься велика кількість селену, який володіє антиокислювальні властивості. Вчені рекомендують щодня з'їдати не менше 20 горіхів.

Включити в раціон більше риби, ніж м'яса

Урологи не рекомендують часто вживати червоне м'ясо, так як воно може підвищити ризик появи онкології в товстій кишці. Замість нього краще з'їдати рибу.


Магазинне готове м'ясо менш корисне, ніж сире. Вчені радять купувати сире м'ясо, але перед цим маринувати його в тим'яну і розмарин, так як дані трави мають антиоксидантний ефект.

Регулярна фізична активність

Для підтримки здоров'я і зниження ймовірності появи раку необов'язково виснажувати себе інтенсивними щоденними тренуваннями. Займатися спортом доцільно кілька разів на тиждень, щоб в сумі вийшло близько 25 годин.


Таким способом можна знизити ймовірність раку на 30% в порівнянні з тими, у кого недостатня фізична активність.

Крім того, заняття спортом попереджають набір зайвої ваги і ожиріння, а, як відомо, зайві кілограми підвищують ризик мутації здорових клітин в злоякісні утворення.

Використання сонцезахисних засобів

Дерматологи стверджують, що шкіра дуже вразлива перед раком. Вони рекомендують до перебування на сонці наносити сонцезахисні засоби з високим ступенем захисту від ультрафіолету і оновлювати крем протягом дня. Ступінь захисту в кремі повинна бути не менше 30 (spf 30), але навіть в умовах міста рекомендується використовувати крем з spf 50.


У відпустці в сонячних країнах сонцезахисні засоби особливо необхідні.

Менше пластикової тари

Дослідники рекомендують по мінімуму користуватися пластиковим посудом і упаковками. У пластиці міститися канцерогенні компоненти, які можуть спровокувати трансформацію здорових клітин в злоякісні утворення. Замість пластикової тари краще віддати перевагу паперовим пакетам.


Вода в пластикових пляшках також не піде на користь. Краще поставити хороші фільтри на воду з водопроводу, ніж пити її з небезпечних ємностей.

Непотрібно користуватися хімчисткою

Для хімічного чищення одягу і меблів використовується перхлоретілен. Цей розчинник може спровокувати розвиток раку нирок і печінки. Одяг треба прати або чистити самостійно з використанням найменш агресивних очищувальних засобів.


При виборі одягу потрібно звертати увагу на етикетки. Якщо на ярлику зображена буква Р в кружечку, слід утриматися від покупки. Якщо така річ потрапить в хімчистку, її будуть чистити за допомогою канцерогенного розчинника.

Не в наших силах змінити власну генетику або спадковість, проте кожен з нас здатний докласти всіх зусиль, щоб запобігти страшним хвороби, якщо буде слідувати вищепереліченим рекомендаціям.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю