» » » Сезон кліщів: як уберегтися, перша допомога при укусі кліща
Усі новини

Сезон кліщів: як уберегтися, перша допомога при укусі кліща

Сезон кліщів: як уберегтися, перша допомога при укусі кліща

З приходом теплих сонячних днів настає сезон активності кліщів. Найбільш небезпечні місяці - це травень і червень З приходом теплих сонячних днів настає сезон активності кліщів. Найбільш небезпечні місяці - це травень і червень. У цей період прокидаються голодні кровоссальні комахи і починають полювання на людей.
Кліщі не дрімають і тому можуть нападати на людину в будь-який час доби, не дивлячись навіть на несприятливу погоду. Але як правильно їх чисельність зменшується в спекотні і сухі дні, а зростає в прохолодні і похмурі дні. Місця найбільшого їх скупчення - це чагарники, гуща трави, місця уздовж доріг і стежок.
Комаха чіпляється за одяг людини, а потім добирається до його тіла, прісасиваясь в місцях, де шкіра найбільш тонка: це місця за вухами, в районі шиї, пахви, живіт і пахова область. Під час укусу кліщ може інфікувати людину вірусом енцефаліту або збудником хвороби Лайма.
Як захистити себе від укусів кліщів?
- намагайтеся рідше бувати в місцях скупчення цих комах, а особливо в період їх активності - з травня по липень;
- якщо прогулянок на природі, заміських пікніків і виїздів на дачу не уникнути, намагайтеся вибирати закритий одяг, носити головний убір і максимально обмежити доступ кліщів до тіла (заправляти сорочки, футболки в джинси);
- застосовувати спеціальні засоби захисту від комах: обробляти ними одяг в районі щиколоток, колін, живота, а також коміри і манжети рукавів.
Що робити якщо все-таки не вдалося уникнути укусу кліща?
Дотримуючись всіх вищеописаних рекомендацій, неможливо на всі 100% убезпечити себе від кліщів. І якщо сталося так, що кліщ все-таки вкусив, варто дотримуватися цих правил:
- терміново видалити кліща. Природно цю процедуру повинен робити медичний працівник, але якщо з якихось причин поблизу немає фахівця, діяти доведеться самостійно, але обов'язково дотримуючись таких правил: надіти стерильні рукавички, намагатися не здавлювати тіло кліща, щоб його вміст не потрапило ще глибше в рану. За допомогою пінцета або чистої марлі захопити комаха, як можна ближче до місця укусу. Намагаючись тримати кліща перпендикулярно поверхні шкіри, почати обертати тіло кровососа навколо осі і витягти його;
- після того, як кліщ буде витягнуто, ретельно з милом вимити руки;
- місце укусу обробити дезінфікуючим засобом: йодом або спиртом;
- витягнутого кліща помістити в чисту скляну ємність і доставити в лабораторію для виявлення присутніх в ньому вірусів.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю