Усі новини

Чи шкідливий кондиціонер?

Чи шкідливий кондиціонер?

Перш ніж розбиратися з питанням «шкідливий кондиціонер» варто розібратися з проблемою «вміємо ми їм користуватися» Сто років тому в світі з'явилося нововведення, без якого сьогодні ми навряд чи уявляємо своє життя. Але як тільки воно з'явилося, з'явилися чутки про те, що кондиціонер штука шкідлива. І ці чутки досі хвилюють значну частину населення. Що ж з цих чуток правда? Шкідливий кондиціонер чи ні? Однак, перш ніж розбиратися з питанням «шкідливий кондиціонер» варто розібратися з проблемою «вміємо ми їм користуватися».

По-перше, причиною того, що в приміщенні з кондиціонером хворіють люди, винні, в основному вони ж самі.
Не забувайте, різниця в температурі кімнатної і на вулиці не повинна перевищувати 10 градусів. Наш організм дуже неоднозначно реагує на великі різкі температурні коливання. З цієї ж причини повітря, що виходить з кондиціонера, не повинен бути спрямований на людину. У великих приміщеннях повітря з кондиціонера найкраще направляти уздовж стелі. Не варто забувати, що перед працюючим кондиціонером утворюється зона 2х3 метра, де рухливість повітря висока, а температура трохи нижче, ніж в іншому приміщенні. Загальна температура в приміщенні не повинна опускатися нижче 20 ° С, в іншому випадку порушуються параметри мікроклімату, що може привести до загострення алергічних реакцій і хронічних захворювань.

Тепер розберемося з чутками про шкоду кондиціонера. Часто говорять про те, що під час епідемій «системи кондиціонування великих приміщень» можуть рознести віруси по всій будівлі, тобто доставити кожному свого персонального мікроба. Подібні твердження були актуальні років двадцять тому, коли багато центральних кондиціонери і припливно-витяжні установки мали змішувальні камери. Тепер замість них фірми-виробники встановлюють рекуператори, а тому що подається і видаляється з приміщень повітря не мають прямого контакту. В результаті, насичений мікробами повітря видаляється з приміщення, а йому на зміну подається свіжий.

Наступний слух - це слух про те, що кондиціонер є рознощиком такої зарази як хвороба легіонерів (Сапронозная бактеріальна інфекція, що протікає у вигляді важкої пневмонії з вираженою інтоксикацією, а також з ураженнями центральної нервової системи і нирок). Однак, проблема актуальна лише для деяких систем центрального кондиціонування, обладнаних системами оборотного водопостачання з градирні, але в нашій країні таких практично немає. А ось в спліт-системах і віконних кондиціонерах бактерії легіонелли не розмножуються Вона віддає перевагу водній суспензії, розігріту до 30-350C, тоді як в побутових кондиціонерах конденсат має температуру трохи вище нуля і до того ж відразу віддаляється з апарату. Саме тому в усьому світі не зафіксовано жодного випадку зараження легіонельоз від спліт-систем і віконних кондиціонерів.

Нерідко говорять і про шкоду встановлених на кондиціонері фільтрів, нібито через які з повітря зникають корисні для людини негативно заряджені частинки - «аерони». Повітря стає чистим, але мертвим. Затвердження вельми спірне для будь-якої людини не з чуток знайомого з кліматичною технікою. Більшість сучасних спліт-систем і всі віконні кондиціонери мають тільки один фільтр, що представляє собою дрібну сіточку. Він не допускає засмічення теплообмінника внутрішнього блоку пилом, тополиним пухом і іншим бовтається в повітрі сміттям. Затримувати ж аерони він просто не в змозі. Більш того, у кондиціонерів багатьох фірм повітряні фільтри мають негативний електростатичний заряд, а тому взагалі не можуть уловлювати негативні частинки. Ось якщо цей фільтр не міняти в призначені терміни, бруд з нього може почати потрапляти в приміщення, і повітря таке буде шкідливий однозначно.

А взагалі - кондиціонер - річ корисна. Чи шкідливий кондиціонер або ви не вмієте ним користуватися? - це вже наступне питання. Правильно використовуйте його, не забувайте слідувати інструкції по експлуатації і радійте чистому і прохолодного повітря у вашому будинку і офісі.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю