» » » Правильна постава: як тримати спину рівно?
Усі новини

Правильна постава: як тримати спину рівно?

Правильна постава: як тримати спину рівно?

Постава псується через багатьох професійних занять, особливо у людей, які ведуть сидячий спосіб життя Існує дуже важлива річ для підтримки здоров'я - це сила правильної постави.

Постава псується через багатьох професійних занять, особливо у людей, які ведуть сидячий спосіб життя. Часто погана постава розвивається з дитинства, через поганих звичок. У більшості західних країн діти проводять в середньому по п'ять годин на день перед телевізором, не кажучи вже про те, скільки часу вони приділяють комп'ютерним іграм. Людське тіло не пристосоване для такого способу життя. Ваша постава - то, як ви сидите, як стоїте, як ходите, - має надзвичайно велике значення для здоров'я.

Але чому постава настільки важлива?


Все дуже просто. Щоб правильно функціонувати, ваші тканини і органи потребують дві речі - в хорошому кровопостачанні і в хорошій нервації. Кров розносить по тканинах поживні речовини і кисень, а нерви виробляють електричні імпульси, необхідні для вироблення енергії. Позбавлені одного з цих факторів, тканини почнуть дегенерувати і зношуватися. А що дозволяє здійснити іннервацію і кровопостачання? Ваша постава!

Уявіть собі шланг для поливання. Що станеться, якщо ви пережмет його? Вода перестане текти. Те ж відбувається з судинами і нервовими стовбурами в нашому тілі, коли вони пережаті, м'язи спазмують, іннервація і кровопостачання утруднені.

А тепер уявіть собі власний хребет, у вас двадцять шість хребців, і між кожним з них проходять судини і нервові корінці, що виходять з спинного мозку. Вони здійснюють харчування всього тіла. Коли ви сутулитеся або сидите в незручній позі, нервові корінці і судини стискаються вашими хребцями точно так же, як стискається шланг, по якому протікає вода. Ми просто позбавляємо наше тіло можливості отримувати кров і нервові імпульси, приймаючи погану позу.

До чого може привести неправильна постава?


Погана постава призводить до слабкого здоров'я, м'язи грудей стають млявими, а це, в свою чергу, породжує бронхіти і проблеми з диханням, м'язи живота слабшають, органи черевної порожнини починають погано функціонувати, і це породжує безліч проблем травлення. Багато людей стикаються з подібною неприємністю - отвисшим черевцем - і намагаються позбутися його за допомогою дієти. Але і втрачаючи у вазі, вони не можуть позбутися від животика. Ніяка дієта не допоможе при млявих м'язах живота, якщо ваша постава нехороша.

Почнемо з діагностики

З'ясувати, чи достатньо ви випрямлені, допомагає критичний погляд в дзеркало. Встаньте прямо в тій позі, яка не викликає у вас напруги. Підошви притиснуті до підлоги. У людини з правильною поставою:

- Плечі повинні знаходитися на одній горизонтальній лінії, одне плече не повинно бути вище за інше.

- Лікті повинні потрапляти точно в вигин талії; якщо вони вище талії - це значить, ви занадто піднімаєте плечі; якщо лікті нижче талії або стирчать в сторони - швидше за все, ви сутулитеся. Більше інформації про власну поставу можна отримати, повернувшись боком до дзеркала.

- Проведіть уявну лінію від п'ят до маківки. На ній повинні також виявитися: коліна, таз, лікті і плечовий суглоб. Пряма лінія проходить через гомілки і стегнові кістки, ділить навпіл грудну клітку і, проходячи через плечовий суглоб і шию, виходить з верхівки.

- Зверніть увагу - ребра не повинні занадто видаватися вперед, перебуваючи точно над

Людина прямоходяча, допоможи собі сам!

Алгоритм відбудови правильної постави:

- Підніміть по черзі стопи, покрутіть ногою. Поставте на підлогу - підошва повинна прилягати до підлоги, навантаження розподіляється рівномірно.
Над п'ятами розташовуються випрямлені коліна.

- Переведіть увагу вгору і уявіть собі свій куприк - цей маленький «хвостик» дивиться точно в землю. Тепер ви помітите, що таз висунувся вперед, і над ним нависають живіт і ребра.

- Щоб не згинатися навпіл, потрібно розтягнути живіт на ширину долоні. Покладіть долоню на однойменне підребер'ї (якщо праву - то на праве). Під вашої долонею не повинно бути кісток - тобто, великий палець стосується нижнього ребра, а мізинець лежить на клубової кістки. Важливо звернути увагу на те, щоб ребра не видавались вперед, а знаходилися строго над клубовими кістками.

- Продовжуємо рух вгору (відчувайте, як від самого куприка хребет розпрямляється, немов квітка, що тягнеться вгору). Зробіть коло плечима і відкиньте їх назад. Зробіть це легко - не потрібно зводити лопатки і утримувати себе м'язами верхньої частини спини. За задумом інженерів людського тіла, руки повинні утримуватися грудними м'язами, а не м'язами спини.

- До речі, про руки. Якщо ви все зробили правильно, то тепер ваші лікті знаходяться рівно навпаки вигину талії (вони не стосуються клубових кісток і не стирчать в сторони). Долоні злегка повернені назовні і знаходяться навпроти стегон (не вперед і не позаду них!).

- Нарешті, шия - подумайте про сьомому хребці (можете намацати його рукою). Тут закінчується спина і починається шия. Постарайтеся не згинатися в цьому місці, не вішайте ніс! Уявіть собі, як шия продовжує пряму лінію, яку ви тільки що побудували від самого куприка.

- Іноді у людини виникає бажання «задерти ніс» - підняти підборіддя, прогнув шию в районі 3-4-го хребців. Не варто цього робити - це призводить до порушення мозкового кровообігу. Краще уявіть, як тільки що вибудувану вам чудову пряму конструкцію хтось потягнув вгору за ниточку, що виходить з верхівки. Підборіддя повинен перебувати рівно над ослиці западиною (точка посередині між ключицями).
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю