» » » 7 квітня відзначається Всесвітній день здоров'я
Усі новини

7 квітня відзначається Всесвітній день здоров'я

7 квітня відзначається Всесвітній день здоров'я

У 2012 році медики закликають звернути увагу на те, що гарне здоров'я протягом всього життя може допомогти чоловікам і жінкам похилого віку залишатися активними членами сім'ї і суспільства Всесвітній день здоров'я за традицією відзначається 7 квітня в ознаменування створення ВООЗ. У 2012 році медики закликають звернути увагу на те, що гарне здоров'я протягом всього життя може допомогти чоловікам і жінкам похилого віку залишатися активними членами сім'ї і суспільства.

У 21 столітті однією з найбільших соціальних трансформацій є старіння населення. За останнє сторіччя очікувана тривалість життя різко зросла. Скоро в світі стане більше літніх людей, ніж дітей.

Світ змінюється. Факти

• Починаючи з 1980 року число людей віком 60 років і старше подвоїлася.
• Число людей у ​​віці 80 років збільшиться майже в чотири рази до 395 мільйонів чоловік в період до 2050 року.
• Протягом наступних п'яти років кількість осіб у віці 65 років і старше перевищить число дітей у віці молодше п'яти років.
• До 2050 року число таких людей похилого віку перевищить кількість усіх дітей у віці молодше 14 років.
• Більшість літніх людей живуть в країнах з низьким або середнім рівнем доходу. До 2050 року це число збільшиться до 80%.
• У минулому столітті відбулося значне збільшення очікуваної тривалості життя. Так, в 1910 році у жінок в Чилі вона становила 33 роки; сьогодні, всього лише через сто років, вона становить 82 роки.

Здорове старіння

Здорове старіння пов'язане зі здоров'ям на більш ранніх стадіях життя. Наприклад, недостатність харчування у внутрішньоутробний період може підвищити ризик хвороб в зрілому віці, таких як хвороби органів кровообігу і діабет. Респіраторні інфекції в дитинстві можуть підвищити ризик хронічного бронхіту в дорослому періоді життя. Ожиріння або надмірна маса тіла у підлітків створює ризик розвитку хронічних хвороб, таких як діабет, хвороби кровообігу, рак, респіраторні і опорно-рухові розлади в дорослому житті.

Те, як ми старіємо, залежить від багатьох чинників. Функціональні можливості біологічної системи людини підвищуються протягом перших років життя, досягають піку в ранньому дорослому віці і потім природним чином знижуються. Темпи зниження визначаються, по крайней мере, частково, формами нашої поведінки і схильності впливу різних чинників ризику на протязі всього життя. Це включає те, що ми їмо, наскільки ми фізично активні і які ризики для здоров'я впливають на нас, наприклад куріння, шкідливе вживання алкоголю або вплив токсичних речовин.

Подолання стереотипів

Зазвичай ми цінуємо і поважаємо літніх людей, яких любимо або добре знаємо. Однак наше ставлення до інших людей похилого віку в більш широкому співтоваристві може бути іншим. Ці стереотипи можуть перешкоджати літнім жінкам і чоловікам жити повним життям і брати повну участь в громадському, економічному, культурному, духовному, громадянської та іншої діяльності. Ми можемо розірвати це порочне коло, зруйнувавши стереотипи або змінивши нашу позицію по відношенню до людей похилого віку. Ось кілька прикладів.

«Термін придатності» літніх людей закінчився. Хоча і передбачається, що літні працівники є менш продуктивними, ніж більш молоді, і дослідження показують незначне зниження можливостей для обробки інформації та уваги з віком, більшість людей зберігають розумові здібності і здатність до навчання в самому похилому віці. У них також є перевага володіння досвідом та інституційної пам'яттю.

Люди похилого віку безпорадні. Той факт, що люди похилого віку особливо уразливі в надзвичайних ситуаціях, не означає, що вони взагалі є безпорадними.

У літніх людей погана реакція і пам'ять , Складні завдання їм не під силу. Більшість літніх людей здатні вести свої фінансові справи і повсякденне життя. Насправді ж деякі види нашої пам'яті не змінюються або навіть можуть поліпшуватися з віком, наприклад наша семантична пам'ять, яка є здатністю згадувати поняття і загальні факти, не пов'язані з конкретним досвідом.

Літні жінки не потрібні суспільству. Люди зазвичай цінують жінок по їх красі, молодості і здатності мати дітей, часто не помічаючи ролі, яку виконують жінки похилого віку в сім'ї та суспільстві, доглядаючи за своїми партнерами, батьками, дітьми та онуками. У більшості країн догляд в сім'ї зазвичай забезпечують жінки. Багато з них доглядають більш ніж за одним поколінням.
Літнім людям немає сенсу надавати медичну допомогу. Піддаються лікуванню стану і хвороби людей похилого віку часто не помічаються або ігноруються як «зазвичай властиві старості». Вік не обов'язково викликає страждання, і тільки дуже похилий вік пов'язаний з обмеженнями функцій організму.

Чи не вік обмежує здоров'я і участь літніх людей. Це, скоріше, індивідуальне і суспільне неправильне сприйняття, дискримінація та жорстоке поводження, які перешкоджають активній і гідної старості. Нам під силу змінити ці стереотипи! Так давайте почнемо сьогодні, адже старість закладена і в наш життєвий сценарій
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю