Усі новини

Як довше залишатися молодим?

Як довше залишатися молодим?

Чи можна залишатися молодим в 60? Чи можливо дожити до ста років? Як не отримати хронічних хвороб - частих супутників солідного віку? Чи можна залишатися молодим в 60? Чи можливо дожити до ста років? Як не отримати хронічних хвороб - частих супутників солідного віку? Відповіді на ці питання знає традиційна китайська медицина.

Протягом століть імператори Піднебесної шукали рецепт вічного життя або, принаймні, довголіття. За наказам правителів вчені займалися тривалими дослідженнями, результати яких дійшли до наших днів і збагатилися досягненнями сучасної науки.

Лікарі традиційної китайської медицини вважають, що основа нашого здоров'я в похилому віці закладається у відносно короткий проміжок часу: у чоловіків у віці від 30 до 50 а у жінок - від 40 до 60 років.

Дослідження показують, що схильність кожного з нас до хронічних захворювань зростає з кожним роком, але темпи наближення до "порогу ризику" - не однакові. Так, закінчують навчання, зазвичай у віці 25 років, студенти - як незрілі плоди - сповнені енергії, ентузіазму і віри в майбутнє. У цій віковій категорії відсоток хронічних захворювань вкрай низький, причому різниця між індивідуумами мізерно мала. Але, якщо подивитися на колишніх студентів через 20 років, коли вони майже досягли свого п'ятдесятиріччя, легко помітити, що кожен наближається до піввікового рубежу з різними результатами. Дехто зробив блискучу кар'єру, інші реалізували свої ділові та творчі задуми, дехто залишився, як то кажуть, "у розбитого корита", а хтось і зовсім покинув цей світ. У чому ж причина таких відмінностей? На думку китайських лікарів, найважливіше - це спосіб життя людини у віці 40 років.

Результати обстежень сорокарічних пацієнтів показали, що 99% з них схильні до хронічних захворювань; серед 45-річних цей показник вже на порядок вище - 209%. Таке стрімке збільшення відсотка захворюваності всього за 5 років просто лякає. Китайська статистика свідчить, що у чоловіків і жінок ці показники різні: найбільш яскравим прикладом служить ситуація з серцево-судинними захворюваннями. Результати патологоанатомічних досліджень показали, що пік розвитку атеросклерозу у чоловіків припадає на віковий проміжок від 30 до 50 років, у жінок - від 40 до 60. Протягом цього періоду дві третини людства хворіють на атеросклероз різного ступеня тяжкості. Звичайно, ці дані отримані в результаті анатомічних досліджень, а не клінічних спостережень, однак китайські лікарі впевнені: саме в цей час темпи розвитку хронічних захворювань найбільш високі, а здоров'я найбільше схильне до різних ризиків. Але ж саме на цей період і у чоловіків, і у жінок припадає "золотий час": становлення в житті, створення сім'ї, досягнення в кар'єрі. Це час збору багатого життєвого врожаю. Утримати баланс, а саме: реалізувати себе і не захворіти - іспит, який кожен з нас здає все життя.

Секрет молодості, на думку китайських лікарів, полягає в тому, щоб досягти 60-річчя, що не нажив хвороб. А, отже, необхідно берегти себе в "ключове двадцятиріччя".

Головним з методів збереження здоров'я і молодості є правильне харчування.

Отже, китайські дієтологи рекомендують:

- Їжте менше солі. Звичайно, сіль необхідна для правильної роботи всіх внутрішніх органів. Але проблема в тому, що організм більшості людей перенасичений сіллю, ми, як правило, споживаємо її набагато більше, ніж потрібно.

- Вживайте продукти, що легко змінюють свій хімічний склад. Наприклад, борошняне або страви, приготовані з великим вмістом олії, арахіс, бобові, м'ясо, рибу.

- Особливо шкідливий вплив на людський організм, на думку китайських медиків, надає накип, що залишається після кип'ятіння води.

- Чи шкідливі для організму і так звані кислі або окислюються жири. Такі жири містяться, наприклад, в маслі, яке використовувалося для смаження риби, креветок або м'яса.

- Приготування продуктів в киплячій олії шкідливо для здоров'я.

- Останній фактор, що веде до передчасного старіння, який особливо актуальний під час новорічних свят, це алкогольні напої.

Скориставшись цими нескладними рекомендаціями китайських лікарів, можна не тільки уникнути хвороб, але і знайти "вічну молодість", і навіть прожити до ста років!
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю