Усі новини

5 важливих цифр для здоров'я очей

5 важливих цифр для здоров'я очей

Чи знаєте ви свій внутрішньоочний тиск? Про які хвороби можуть сказати сльози в три струмки? Говоримо про найважливіші цифрах для здоров'я наших очей. Чи знаєте ви свій внутрішньоочний тиск? Про які хвороби можуть сказати сльози в три струмки? Говоримо про найважливіші цифрах для здоров'я наших очей.

1 діоптрій

Саме настільки діоптрій приростає прогресуюча короткозорість щороку. Чому це відбувається?
У нормі зображення проходить через рогівку і кришталик і потім фокусується на сітківці. При короткозорості очей переростає свою норму, очне яблуко подовжується, зображення фокусується нема на сітківці, а перед нею - картинка стає розмитою. Так виникає короткозорість.

Якщо зростання очного яблука не припиняється, виникає прогресуюча короткозорість, очей розтягується, його оболонки пошкоджуються, відбувається відшарування сітківки і помутніння кришталика.

Якщо у вас короткозорість, і ви до сих пір не звернулися до лікаря, це потрібно зробити якомога швидше. Короткозорість потребує постійного контролю офтальмолога і обов'язкової корекції за допомогою окулярів, контактних лінз або лазерної корекції.

22 мм. рт. ст.

Таким має бути нормальний внутрішньоочний тиск.

Око - сфера, на 90% складається з води. Ця внутриглазная рідина наповнює і омиває око, і потім відтікає через спеціальні канали. Вода необхідна для харчування всіх оптичних середовищ очі: кришталика, рогівки, склоподібного тіла.

Постійно циркулюючи, внутриглазная рідина доставляє продукти харчування і забирає продукти обміну оптичних середовищ. Але якщо відтік рідини порушується, вона накопичується, в результаті чого підвищується внутрішньоочний тиск - виникає глаукома. Високий тиск здавлює зоровий нерв, і він гине. Як відомо, нервова тканина не відновлюється, а значить, якщо глаукому не лікувати, вона неминуче призведе до сліпоти.

Нормалізувати внутрішньоочний тиск можна за допомогою очних крапель, відновити відтік - за допомогою лазера, зробити додатковий відтік - хірургічним шляхом. Головне - вчасно звернутися до офтальмолога при появі першого симптому глаукоми, болі в очах.

Цифра 2 - показник бінокулярного зору

Два ока одночасно бачать об'єкт під різними кутами. Це дає нам можливість оцінити обсяг предмета, його глибину і його положення в навколишньому просторі. Саме на цьому ефекті побудована вся система 3D-кінематографа.

Як визначити, що у вас бінокулярний зір? Візьміть авторучку і тримайте її вертикально, подивіться на панораму прямо за нею. Якщо ви спочатку закриєте одне око, потім другий, то побачите, що ручка в будь-якому випадку закриває якусь область простору. Але якщо подивитися обома очима, то все, що раніше було «заховане», тепер цілком піддається огляду? Вітаємо - у вас бінокулярний зір.

05 діоптрії

Ця цифра - нижня межа астигматизму.

У нормі різниця в гостроті зору наших очей не повинна перевищувати 05 діоптрій. Це зовсім не дефект, а вроджений астигматизм, який зустрічається у більшості людей і не впливає на зір.

Якщо різниця більше 1 діоптрії, це справжнісінький дефект зору - астигматизм, при якому зображення точкового джерела світла фокусується на сітківці у вигляді лінії, а не у вигляді точки. Страждаючі астигматизмом скаржаться на двоїння в очах, відчувають біль або неприємні відчуття при носінні окулярів, страждають швидкою стомлюваністю очей, що нерідко викликає головні болі.

Ці симптоми важливо не пропустити у дитини: чим раніше буде поставлений діагноз, тим ефективніше буде лікування. Вилікувати астигматизм можна за допомогою циліндричних очок, спеціальних лінз або за допомогою лазерної корекції (тільки після 18 років). Якщо астигматизм не лікувати, він загрожує перерости в косоокість або синдром «ледачого ока», при якому дитина може осліпнути на одне око.

10 крапель

05 мл або 10 крапель - стільки сліз виділяється на добу.

Сльозовиділення - рефлекс, при якому слізні залози виділяють сльозу при яскравому світлі або при висиханні рогівки. Сльози омивають очей, створюючи прозору оболонку. Вона необхідна для зволоження зовнішнього покриву очного яблука і захищає рогівку від пошкоджень. Але якщо сльози ллються струмком, це може бути ознакою деяких захворювань.

Так, підвищена сльозоточивість, відчуття піску в очах, почервоніння може вказувати на кон'юнктивіт - запалення слизової оболонки ока, яка покриває склеру і внутрішню поверхню повік. Як правило, кон'юнктивіт виникає на тлі простуди або ангіни і вимагає обов'язкового візиту до лікаря і лікування антибіотиками або противірусними препаратами.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю