» » » Як визначити ступінь тренованості серця? Тест
Усі новини

Як визначити ступінь тренованості серця? Тест

Як визначити ступінь тренованості серця? Тест

Єдиний орган, який дійсно наражається на небезпеку при фізичних навантаженнях у детренірованних людини, - серце.

Єдиний орган, який дійсно наражається на небезпеку при фізичних навантаженнях у детренірованних людини, - серце.

Для визначення функціонального стану серцевого м'яза, пульс перевіряють вранці, не встаючи з ліжка. Отриманий результат порівнюють з даними таблиці 1.


Як визначити ступінь тренованості серця? Тест

Погане функціональний стан серця (прискорений пульс у спокої) може спостерігатися при недостатній тренованості серця або виснаженні організму.

Нормальний пульс у спокої свідчить про хорошому функціональному стані серця. Уповільнений пульс в стані спокою свідчить про те, що серце добре треноване.

Щоб уникнути помилок в оцінці тренованості серця важливо проходити тестування тільки при хорошому самопочутті і емоційному спокої.

Як визначити реакцію серця на навантаження?

Пульс в стані спокою не дає змоги визначити реакцію серця на навантаження. Для цього проходять степ-тест [/b] :

Протягом 3 хв піднімайтеся на одну сходинку сходів і спускайтеся з неї (на рахунок 1-4):

На рахунок «раз» - праву ногу - на сходинку;
На рахунок «два» - ліву ногу - на сходинку;
На рахунок «три» - праву ногу - на підлогу;
На рахунок «чотири» - ліву ногу - на підлогу

Через 30 с. після того, як ви зупинилися, виміряйте свій пульс і порівняйте його частоту з показниками, наведеними в таблиці 2.Якщо в ході степ-тесту пульс «уповільнений» - серце добре тренованих. Якщо в ході степ-тесту пульс не перевищив нормальних показників - серце нормально треноване. В такому випадку, для тренування серця підійде комплекс тренувань для серця.

Якщо в результаті степ-тесту пульс перевищив позначку «прискорений», а самопочуття погіршилося - серце погано треноване.

Причини прискореного пульсу

У дорослих людей причина прискореного пульсу - малорухливий спосіб життя і погана тренованість серцевого м'яза. Слаботренірованному серцю важче забезпечувати нормальний кровообіг організму при фізичних навантаженнях. Тому, для підтримки нормальної життєдіяльності серцю доводиться працювати швидше.

У дітей і літніх людей прискорене серцебиття пов'язано з фізіологічними особливостями організму. Наприклад, у новонароджених дітей серце скорочується частіше, і пульс може досягати в нормі 120-140 ударів в хвилину. Це пов'язано з інтенсивним ростом організму.

З віком, частота серцевих скорочень поступово зменшується.

У дітей 8 та 9 років пульс в нормі становить 80-85 ударів в хвилину, 10 років - 78-8611 років - 78-8112 років - 75-8213 років - 72-8014 років - 72- 7815 років - 70-76.

Після 60 років пульс в нормі може збільшуватися. Збільшення частоти серцевих скорочень після 60 років може бути пов'язано з віковими змінами серцевого м'яза.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю