Усі новини

Як менше втомлюватися за кермом?

Як менше втомлюватися за кермом?

Безвісти нічого не проходить, особливо для водіїв, чия діяльність тісно пов'язана з кермом. Ось так і виникають професійні болячки. Одна година - начебто все нормально, ніяких незручностей. Дві години - виникають неприємні відчуття в області попереку, ноги стають все важче внаслідок скрутного повернення венозної крові і застою циркуляції кровообігу в малому тазу. Ще через пару годин виникає відчуття, що хребці знаходяться під пресом. Ні, це не симптоми важкого захворювання, а всього лише результат неправильної посадки водія за кермом.

Безвісти нічого не проходить, особливо для водіїв, чия діяльність тісно пов'язана з кермом. Ось так і виникають професійні болячки. До найбільш «представницьким» відносяться радикуліти, остеохондрози. Доповнюють цей пишний букет геморой і простатит. Без паніки! Тут може бути два варіанти: якщо ви вже нагороджені такого роду захворюванням, лікарі вас в повній мірі проконсультують. Якщо з ними ще не зустрілися - все не так уже й погано. Тому поки справа не дійшла до крайності, почнемо профілактику.

Ми звикли давати слушні поради, хоча самі чомусь рідко ними користуємося. Згадайте, що батьки говорили вам в дитинстві, і що ви зараз говорите своїм дітям: «Сядь рівно, не сутулячись!», Часом додаючи пару потиличників. При цьому ми завжди лякаємо: «Станеш кривим і горбатим». А самі не звертаємо уваги на себе. І якщо ви не поспішайте до лікаря, то пора подбати про своє дорогоцінне здоров'я. Отже, згадуємо ази водіння, які починаються з правильного налаштування водійського сидіння.

1. Підбираємо відстань до педалей. При повністю натиснутій педалі нога повинна злегка згинатися в коліні. Потім фіксуємо спинку сидіння так, щоб спина без напруги спиралася на неї, а сідниці щільно входили в поглиблення сидіння. Поперек не повинна бути зігнутою.

2. Тримати кермо найкраще за місця, які на циферблаті відповідають положенню стрілок «без п'ятнадцяти хвилин три».

3. Сидіти потрібно по можливості високо, але щоб показання приладів були добре видні. Низьке сидіння погіршує огляд, а, отже, не дозволяє в повній мірі бачити ситуацію на дорозі.

4. Регулюємо кут нахилу сидіння так, щоб легко натискати на педалі, що не чіпляючись за нижній край приладової дошки. Якщо спинка буде занадто близько, то вам буде важче крутити кермо, якщо далі - при різкому повороті керма вам доведеться або відірвати руки від нього, або відірватися від спинки «диванчика», а вона служить упором при повороті. Якщо навіть у вас дешева машина без бічних виступів у спинки сидіння, при упорі в неї вас не зрушить убік, і ви не потягнете за собою кермо.

5. Підголівник слід встановити таким чином, щоб його верхній край торкався верхньої частини потилиці. Нахил підголівника повинен бути таким, щоб торкатися його потилицею, що не відкидаючи голову назад.

6. Положення рульового колеса встановлюється відповідно до габаритів водія, враховуючи, що руки, що лежать зап'ястями на кермі, повинні бути злегка зігнуті в ліктях. Лікті і передпліччя не повинні бути напружені або притиснуті до корпусу.

Чим більше різних регулювань посадкового місця, тим краще його можна підлаштувати під себе. Проте, ідеального «диванчика» не існує. Всі ми різні, а сидіння розробляються з урахуванням середніх параметрів людини. Тому одним є що продати, а іншим є що лікувати.

А тепер звернемо увагу на те, що пропонують виробники для зняття втоми під час далеких поїздок і що радять лікарі для профілактики типових «сидячих» захворювань.

Про що мріє водій під час довгої поїздки? Задумавшись над цим питанням, виробники запропонували масу пристроїв, здатних задовольнити будь-які бажання найвимогливіших покупців. У нашому випадку нам пропонують витратити гроші на пристрої, основна функціональна обов'язок яких полягає в масажі.

Накидку на сидіння або автомобільне масажне сидіння можна використовувати як в автомобілі під час поїздки, так і в офісі на роботі. За допомогою роликів, що обертаються навколо своєї осі, можна отримати масаж будь-якої частини спини і стегон, а пульт управління дозволить вибрати область впливу, глибину і інтенсивність масажу. Розщедрившись, до основних функцій можна додати вібраційний масаж, підігрів сидіння і стильний дизайн. Звичайно, такий пристрій ніколи не замінить умілих рук майстра, але можливість мати особистого масажиста напевно підстьобує багатьох. Ціни стартують від 80 $.

Автомобільна масажна подушка є більш скромним варіантом і за своїми можливостями поступається «крісла», зате її зручніше взяти з собою на роботу і в дорогу, щоб використовувати в вільну хвилину для масажу шиї, спини та попереку. А спеціальні ремені дозволять легко закріпити її на автомобільному сидінні. 40 $ - і вона у вас за спиною.

Зустрітися з молодшим представником: підтримуюча подушка для попереку. Ніяких хитромудрих пристроїв. Простота і комфорт. Ергономічна форма подушки підтримує спину в зручному положенні, виключаю неправильний вигин спини. Спеціальна форма дозволить зняти біль в спині і знизити стомлюваність за кермом.

Одними пристроями не обійдешся. Вони лише можуть зняти втому і знизити навантаження на різні системи організму, тому нехтувати порадами лікарів не варто. А що вони нам радять?

Як би банально не звучало - це різноманітні фізичні навантаження, тобто щоденний комплекс гімнастичних вправ. Нічого складного і нового, звичайний комплекс вправ. Головне, в ньому мають бути присутні кругові рухи в поперековому відділі хребта, всілякі згинання та розгинання.

Контрастний душ. Вранці після звичайного гігієнічного душу переходимо на контрастний. Причому не потрібно відразу кидатися на максимальну різницю температур, входите в цю процедуру поступово, від прохолодно-тепленькою, довівши згодом різницю до максимально гарячо-холодною. Таке температурне розгойдування активізує кровообіг шкіри, центральний кровообіг, нормалізує тонус нервової системи, стимулює імунну систему.

І завершальним акордом режимних профілактичних заходів повинна стати щоденна прогулянка. Відвідування магазин і відвідування гостей не береться до уваги. І вже через пару тижнів відчуєте себе зовсім іншою людиною.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю