Усі новини

Що слід робити, якщо вкусила змія?

Що слід робити, якщо вкусила змія?

Від укусів змій щороку страждає близько 2 мільйонів чоловік. Тому дуже важливо знати і розрізняти зміїні укуси, вміти попередити їх, а так само надати потерпілому першу допомогу. Від укусів змій щороку страждає близько 2 мільйонів чоловік. Тому дуже важливо знати і розрізняти зміїні укуси, вміти попередити їх, а так само надати потерпілому першу допомогу.

Укус неотруйного змії залишає на тілі дві смужки тонких невеликий подряпин, а укус отруйної змії залишає той же слід, але на кінці кожної смужки є прокол від іклів. Потерпілий зазвичай скаржиться на запаморочення, погіршення зору, сонливість, нудоту і підвищену пітливість, біль, припухлість і почервоніння в області ранки.

Якщо отруйна змія все-таки вкусила, то необхідно якомога швидше зробити укол протиотрутної сироватки.

Якщо місцезнаходження укушенного далеко від травмпункту, то потрібно постаратися зробити все, щоб зміїна отрута не потрапив в кров.

Необхідно акуратно зняти одяг, якщо змія вкусила крізь неї, і ретельно оглянути: буває так, що всю отруту змія впорскує в товщу одягу; далі оглянути шкірні покриви & minus; на них також можуть бути краплі отрути, які необхідно ретельно і акуратно видалити, запобігши контакт отрути з пошкодженими шкірними покривами. Оцінити глибину укусу & minus; якщо пошкодження поверхневі & minus; промити їх великою кількістю чистої води.

Перша допомога

Повинна бути в основному обмежена іммобілізацією та швидкоїтранспортуванням в мед. установа (якщо потерпілий знаходиться не більше ніж в 3-4 годинах їзди від лікарні).

Іммобілізація сприяє значного уповільнення поширення отрути. Потрібно відзначити, що отрути змій поширюються по організму в основному по лімфатичних шляхах, а не по кровоносних. Відомо, що з нерухомої кінцівки відтік лімфи незначний.

Тому при іммобілізації укушенной кінцівки загальні симптоми отруєння розвиваються дуже повільно і не досягають великої ступеня вираженості, але при посиленні рухів ознаки отруєння різко наростають.

Транспортувати хворих, укушених зміями, потрібно тільки в положенні лежачи, кінцівки повинні бути іммобілізовані за допомогою шини або різних підручних засобів. Уражені ходити або сидіти не можна, тому що нерідко виникають запаморочення, головний біль, нудота, блювота, непритомний стан.

Відсмоктування отрути

Цей метод ефективний лише протягом перших 10 хв. від моменту укусу.

У перші секунди після укусу допустимо видавлювання перші краплі отрути. Для видавлювання необхідно широко захопити місце укусу в складку і швидким натиском видавити з ранки краплю рідини, після чого ранка ставати сяючою і з неї можна висмоктати ротом серозну або кров'янисту рідина.

Відсмоктування ротом і проковтування отрути змій не представляє небезпеки але, люди, які мають у роті ранки або садна повинні утриматися від відсмоктування отрути. Порожнина рота після відсмоктування отрути необхідно ретельно прополоскати в обов'язковому порядку!

ДАЧА спиртних напоїв-ПРОТИПОКАЗАНА, тому що це прискорять процес всмоктування і силу токсичної дії отрути !!!!!

Розрізи шкіри

Відсмоктування отрути змій можливо і через шкірні розрізи, які перетинають позначки зміїних іклів, АЛЕ завжди паралельно довгій осі кінцівки або тулуба, щоб уникнути пошкодження нервових стовбурів і судин, і не проникати глибше подкожножировой клітковини. Занадто глибокі розрізи протипоказані.

Подальші рекомендації в основному стосуються людей, що знаходяться далеко від мед. установ: відгінний тваринництво, експедиції, заміські прогулянки далеко від населених місць.

Накладення джгута

Накладення джгута в стандартному його розумінні: туге накладення з метою припинення венозного і артеріального кровотоку, - протипоказано, тому що всмоктування отрути буде проходити через глибокі кісткові вени, а тривала перетяжка кінцівки посилює первинне ушкодження, а також сприяє з'єднанню отрути з продуктами метаболізму тканин і після зняття такого джгута відзначається різке погіршення стану.

Накладення лімфатичного турнікета: пов'язки шириною 2-4 см., Накладеної вільно, так, щоб між шкірою і пов'язкою досить вільно проходив палець руки, - показано. Такий турнікет припиняє лімфообіг і кровообіг в поверхневих венах.

Застосування "традиційних" способів надання першої допомоги укушеним зміями з метою знешкодження отрути: припікання місця укусу розпеченим залізом, киплячим маслом, порохом, введення в зону укусу різних кислот і лугів - НЕПРИПУСТИМО.

Всі ці кошти не руйнують отрути і не послаблюють його дії на організм, а навпаки - посилюють некротізацію тканин і тяжкість стану потерпілого.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю