» » » Як правильно сидіти, спати і рухатися?
Усі новини

Як правильно сидіти, спати і рухатися?

Як правильно сидіти, спати і рухатися?

У сучасної людини гостро стоїть питання про брак рухової активності, оскільки більшу частину часу ми проводимо на роботі, в офісі, що неминуче позначається на хребті.

У сучасної людини гостро стоїть питання про брак рухової активності, оскільки більшу частину часу ми проводимо на роботі, в офісі, що неминуче позначається на хребті.


Як правильно сидіти?


Саме невигідне становище людини, яка не властива йому - сидіти зігнувшись. В даному випадку відбувається велике навантаження на хребет, в тому числі і на суглоби. Найвигідніше положення для людського тіла - лежати на спині, тому що таким чином людина розвантажує свій хребет і суглоби. Суглоби хребта так влаштовані, що вони повернені дорзально (всередину).


Хребет - досить велика, масивна кістка. Сидячи, зігнувшись, нахилившись, або в незручному положенні з нахилом, відбувається дуже сильне навантаження на хребет, тому що він знаходиться в тракційної (стислому) положенні.


Внаслідок цього на нього відбуваються досить сильні навантаження, що призводить до руйнування міжхребцевого диска, хряща. Він поступово, повільно, рік за роком, день за днем, година за годиною руйнується. Потім це проявляється як перша ступінь остеохондрозу хребта. Це дрібні тріщини в хрящі, дрібні руйнування і зменшення самого хряща.


Все залежить від розміру міжхребцевого диска. При народженні тіло хребця одно хряща. Поступово протягом життя відстань самого хряща зменшується. Таким чином, до 12-14 років хрящ зменшується в 2 рази. До 40 років він зменшується ще наполовину. Після 60 років він може зменшитися катастрофічно. Як він буде зменшуватися, залежить не тільки від нашого способу життя, а й від харчування, раціональності руху і інших чинників. Остеопати вважають, що саме від стану міжхребцевого диска, зміщений він (міжхребцева грижа Шморля) або мало зміщений (протрузія), залежить стан здоров'я людини. Від того, чи буде він затискати або подзащемлять нерв з уповільненим захворюванням, залежить функціональність внутрішніх органів. З хребта виходить 31 пара нервів, тобто 62 нерва, які регулюють діяльність внутрішніх органів.


Якщо десь затискає нерв, то орган починає збиватися зі своєю природною фізіологічною діяльності. Звідси ми пожинаємо картину захворюваності.


Саме офісна діяльність, коли ми сидимо, зігнувшись, призводить згодом до різних захворювань. Ви повинні сидіти так, щоб вам було зручно.


Що означає - правильно сидіти?


Взагалі, для розвантаження хребта краще навіть лягти на якийсь час. У деяких офісах практикують такий відпочинок для співробітників. Це цілком розумно. Сидіти треба так, щоб спина була випрямлена, погляд спрямований вперед, голова без похилого положення, з піднятим підборіддям. Потрібно намагатися це положення утримувати якомога довше. Якщо ви не можете утримувати це положення, вам потрібно зайняти міорелаксіческую позу або сісти в крісло, яке відкидається, або пройтися. Таким чином, ви «Витрати» м'язи, почнете м'язові рухи, які допоможуть прибрати застійні явища. Звичайно, тут треба домагатися правильного розташування столу і стільця. Чим стілець буде більш якісним, і стіл буде відповідати грудей, коли ви руки зможете покласти так, як раніше в школі, навіть і без спинки стільця, це буде правильно.


Чому ходити - корисно?


Ходити пішки треба мінімум 7-8 км. Але чим більше ви будете ходити, тим краще. Наприклад, корисним буде прогулятися до роботи пішки, а не на автобусі, якщо, звичайно, їхати до роботи вам недалеко. Однак я не раджу ходити вздовж траси, не дихайте повітрям з чадними газами. Намагайтеся пройтися там, де більше дерев, менше загазованості (по дворах). Я думаю, що сільським жителям дещо простіше в цьому відношенні. Якщо ви використовуєте велосипед - то це ще краще.


Деякі автори вважають, що треба ходити до 20 км в день. Ходьба є не тільки зміцненням опорно-рухового апарату, а й сприяє іншим корисним факторам. Не тільки остеопати і ортопеди-травматологи радять своїм пацієнтам ходити, але і невропатологи, ендокринологи, так як ходьба досить добре нормалізує ендокринологічні та серцево-судинні проблеми, якщо вони є. Хороший кардіолог вам порадить ходити в ритм руху свого серця.


Якщо ви прийшли додому, то вам краще лягти. Якщо немає твердої поверхні або матраца підвищеної жорсткості, то ляжте на підлогу, на ковдру, якщо болить спина, в період ремісії, виконайте вправи.


Як правильно спати?


Спати краще всього на спині. Це найбільш вигідне становище для хребта. Традиційно вважається, що якщо ви спите на животі, то ви повертаєте голову, тим самим порушуєте стан шийних хребців, що може згубно впливати на дихання і кровопостачання мозку, за рахунок того, що в поперечних відростках хребців проходить, так звана вертебро-базилярна артерія, яка живить задній стовбур мозку і частина півкуль.


Якщо ви спите на лівому боці, то відбувається здавлювання серця і порушення його руху, що може згубно позначатися на стані скоротливості серця і серцево-судинної системи. На правому боці ви будете порушувати жовчний відтік з підшлункової залози. Таким чином, нічний перетравлення їжі, якщо ви любите їсти на ніч, не буде проходити повноцінно.

Автор: Анна Бокк

Анна Бокк Анна БоккАнна Бокк
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю