» » » Якщо Вас наздогнала стресова ситуація
Усі новини

Якщо Вас наздогнала стресова ситуація

Якщо Вас наздогнала стресова ситуація

Вони можуть бути викликані як зовнішніми причинами, так і внутрішніми переживаннями. Повністю уникнути стресів не можна, але можна знизити їх негативні наслідки за допомогою своєчасних заходів. Вони можуть бути викликані як зовнішніми причинами, так і внутрішніми переживаннями. Повністю уникнути стресів не можна, але можна знизити їх негативні наслідки за допомогою своєчасних заходів. Але як зрозуміти, коли вже пора приймати заспокійливе або йти до лікаря?

Що можна стверджувати однозначно, так це те, що не можна "запускати" своє нервовий стан. Справа в тому, що будь-який нервову напругу має властивість регулюватися за механізмом позитивного зворотного зв'язку, тобто самопосилюється згодом. Таке посилення стану відбувається відразу на багатьох рівнях.

По-перше, безпосередньо на рівні нейронів може формуватися так звана домінанта: кільце або мережу активованих клітин, які стимулюють один одного і пригнічують активність всіх сусідніх нейронів. Ця домінанта може мати явні прояви на рівні свідомості: при голоді або сексуальному збудженні саме утворюються в мозку домінанти спрямовують усі думки в одне-єдине русло.

По-друге, свідомість, перебуваючи в негативному емоційному статус, завжди вміє знайти все нові і нові зовнішні причини для розладу.

Нарешті, є свій порочне коло і на рівні взаємодії із зовнішнім світом. Нервове напруження порушує сон і погіршує якість виконуваної роботи, що обов'язково створює нові причини для додаткових хвилювань.

Тому правильний підхід в боротьбі з нервовим напруженням - адекватно працювати з ним, коли воно ще в самому зародку. Використовувати енергію цієї напруги в потрібному руслі, але не дозволяти їй зациклюватися в руйнівних порочних колах. А це означає, що треба не вмовляти себе: "я не хвилююся" або "нічого, зараз я глибоко зітхну і заспокоюся" - але визнавати наявність проблеми і тут же починати її вирішувати.

Якщо нервове напруження короткочасне (наприклад, після несподіваного важкої розмови з начальством), має сенс відразу ж прийняти заспокійливий засіб. Тут слід чітко розмежувати різні групи заспокійливих: гомеопатичні, рослинні, хімічні. В останню групу треба віднести і комбіновані засоби: рослинні з хімічними компонентами (якщо хімія вже є, то і вплив вже точно буде більш жорстким). Після короткого стресу має сенс прийняти гомеопатичне або рослинний засіб. Також не завадить будь-яка ефективна особисто для вас заспокійлива психотехніка.

Якщо мова йде не про окремий стресовому епізоді, і нервове напруження триває кілька днів або навіть тижнів - то і прийом заспокійливо треба проводити курсом в 2-4 тижні. Однозначно не слід доводити ситуацію до безсоння.

На цьому етапі вже пора сходити і до психотерапевта. Причини будь-якого нервового напруження криються в емоційній сфері: в нашому ставленні до подій і сприйнятті проблем. Відповідно, і дозвіл напруги слід шукати на цьому ж рівні, тобто за допомогою психотерапії. А ось ліки і психотехніки діють виключно на симптоматичному рівні, тому можуть сприйматися виключно як тимчасова допомога.

Саме з цієї причини, коли напруга триває занадто довго, і /або не знімається "легкими" заспокійливими засобами, першою дією повинна бути не покупка більш сильного ліки - але консультація психотерапевта. У такій ситуації це не просто корисний, але абсолютно необхідний крок. Будь-яке сильні ліки неправильно сприймати як лікування нервового напруження - це тільки тимчасова допомога в тому періоді, коли психотерапія ще не дала достатнього результату, але ефективно працювати вже треба, і прямо зараз.

Багато людей упереджено ставляться до психотерапії як такої: мовляв, болтологія, як і всі гуманітарні дисципліни. Але насправді вона працює, дійсно змінюючи з часом не тільки емоційний стан, а й функціональну активність самого мозку. Діє психотерапія набагато повільніше, ніж ліки, на також і набагато глибше й ефективніше - в кінцевому рахунку.

Також не плутайте психотерапевтів з психіатрами: другі лікують хворих людей, а ось перші - допомагають здоровим вийти з важких періодів життя без особливих втрат.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю