Усі новини

Небезпека кондиціонера

Небезпека кондиціонера

З настанням спеки збільшується попит на кондиціонери. Але він не тільки «ганяє» повітря, перетворюючи його з розпеченого в крижаній, але ще і піддає організм людини серйозному випробуванню

З настанням спеки, яка традиційно починає тероризувати нас з середини травня, збільшується попит на кондиціонери. Саме вони - віримо ми - здатні врятувати нас від нестерпної спеки. Особливо на кондиціонери розраховують ті, хто змушений довгими, спекотними днями перебувати в закритому приміщенні. Однак не слід забувати, що кондиціонер не такий простий. Він не тільки «ганяє» повітря, перетворюючи його з розпеченого в крижаній, але ще і піддає організм людини серйозному випробуванню, так як є свого роду накопичувачем різних хвороботворних бактерій.

«Відомо, що в кондиціонерах селяться мікроби, в тому числі атипові збудники. Були випадки поширення через систему кондиціонування найнебезпечнішої хвороби легіонерів (Інфекційне захворювання, викликане бактерією legionela, яке призводить до важкої форми пневмонії). Зараз також прийнято говорити і про додаткове шумі і вібрації, які негативно впливають на вестибулярний апарат », - розповідає лікар-пульмонолог Київської міської клінічної лікарні №17 Світлана Гук.

Ретельніше інших слід ставитися до кондиціонерів людям, що страждають хронічними захворюваннями.

«Що стосується тих людей, у яких є якісь хронічні захворювання типу гаймориту або хронічного бронхіту, то« штучний холод »і той перепад, який створюється з температурою повітря на вулиці, викликає загострення захворювань. А у здорової людини кондиціонер може спровокувати набряк слизової хронічного характеру », - додає фахівець.

Спробуємо з'ясувати, як можна протистояти накопиченню в домашньому кондиціонері хвороботворних бактерій.

«Так, грибки в обладнанні можна знайти за умови, якщо в приміщенні не проводять якісне прибирання. Гарною підмогою для розмноження шкідливих мікроорганізмів є шерсть тварин і ворс з підлогового покриття. Якщо є домашні тварини, то саме через їх шерсті часто забивається кондиціонер. Якщо кондиціонер встановлений на кухні, то, звичайно, жир також виступає невід'ємним компонентом внутрішньої «начинки» апарату », - повідомляє менеджер з продажу Ірина Бушуєва.

На регулярної щорічної чищенні системи кондиціонування повітря експерт радить не економити, а подбати завчасно про здоров'я своїх близьких і гарній роботі обладнання. А саме, за словами фахівця, кондиціонери необхідно чистити раз в три роки. Але в даному випадку йдеться про першу його чищенні. Тобто, новий кондиціонер вперше треба чистити через три роки. Вже після цього санацію необхідно робити раз на рік. Краще робити це завчасно, перед весняно-літнім сезоном, взимку.

Втім, треба визнати, що чистка - це не панацея. Лікарі також радить співробітникам офісів включати «холодильники» за 10-15 хвилин до початку роботи. Тоді концентрація тих хвороботворних організмів, які можуть жити в кондиціонерах, буде набагато нижче, ніж в сам момент включення.

Зрозуміло, охолодженням не слід зловживати: якщо є можливість не користуватися кондиціонером, то краще не користуватися. Те, що комфортніше, не обов'язково фізіологічніше. Тим більше що превентивні заходи в даному випадку не діють - не можна намазати ніс оксоліновою маззю або випити антибіотики і не захворіти.

Працівників офісів лікарі просять уважно ставитися до свого здоров'я в літній період. «Якщо люди в колективі хворіють постійно, як би по черзі, кашляють, відчувають нездужання - це привід звернутися до лікаря. Особливо слід звернути увагу на невисоку температуру, яка може свідчити про запальних процесах в дихальних органах, в тому числі - в легких. Що ж стосується перепаду між температурою в офісі і на вулиці, то мінімальний перепад це не догма, але до нього потрібно все-таки прагнути », - підкреслює Світлана Гук.

Також потрібно пам'ятати, що хоча у дитячого організму і більше ресурсів для регенерації, він все-таки більше схильний до зовнішнього впливу. Там де дорослій людині прохолодно, дитині може бути холодно.

Зрозуміло, коли від спопеляючої спеки нікуди дітися, в задушливому офісі нічим дихати, забуваєш про запобіжні заходи. Не так просто контролювати ситуацію, коли з тебе градом тече піт, а у тебе всього одне бажання - охолонути. Але пам'ятайте, мова йде про куди більші проблеми, ніж закладений ніс, запалення м'язів спини і шиї або навіть отит. Мова на повному серйозі може йти про летальний кінець.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю