Усі новини

Тренуємо мозок

Тренуємо мозок

Ви пробували чистити зуби лівою рукою або ходити по квартирі з закритими очима? Чи не заради розваги. Роблячи звичні речі незвичайним способом, ми тренуємо мозок.

Ви пробували чистити зуби лівою рукою або ходити по квартирі з закритими очима? Чи не заради розваги. Роблячи звичні речі незвичайним способом, ми тренуємо мозок.

Ось уже понад 10 років у всьому світі користується популярністю одна з найпростіших, але ефективних методик тренування мозку - нейробіка.

Розумову гімнастику винайшли два американця - нейробіолог Лоренс Кац і письменник Меннінг Рубін. Вони виходили з відомого факту: коли ми день у день виконуємо одну і ту ж роботу, стає важче зосередитися на новому - пам'ять слабшає, концентрація уваги падає. Наші розумові здібності знижуються, тому що між нервовими клітинами головного мозку погіршується зв'язок.

Колись вважалося, що одного разу дала збій клітина мозку не відновлюється, але зараз це твердження спростовано. Виявляється, нервові клітини, а також клітини головного мозку можна відтворити в ході регулярних розумових тренувань. Саме для цього і була розроблена нейробіка.

Щоб тренувати мозок і підтримувати його в робочому стані, треба постійно його дивувати, змушувати працювати по-різному. Саме в цьому суть нейробікі: зламати звичний хід подій, внести новизну буквально в усі, що ви зазвичай робите день у день, на автоматі, не замислюючись. Адже саме незвичайне стимулює мозок, увагу і пам'ять.

Робити вправи для поліпшення пам'яті і розвитку інтелектуальних здібностей можна і потрібно в будь-якому віці. Що найприємніше, тренуватися можна в будь-який час і в будь-якій обстановці: удома, по дорозі на роботу, в обідню перерву, стоячи біля плити і навіть приймаючи ванну.

Міняємо півкулі

Чистіть зуби, застібайте гудзики на сорочці, друкуйте на клавіатурі комп'ютера лівою рукою (а якщо ви лівша, то правої).

Механізм. Активізується моторна кора правої півкулі. Це благотворно впливає на творчі здібності та нестандартне мислення.

Перетворюємося в кажана

Передвигайтесь по власній квартирі, яку добре знаєте, з закритими очима.

Механізм. Чи включаються сенсорні області мозку, які зазвичай мало задіяні або зовсім не працюють. Це також є хорошою гімнастикою для нейронів у всьому мозку.

Народжуємося заново

Не бійтеся змінювати імідж. Носіть нову незвичайну одяг, експериментуйте зі стрижкою.

Механізм. Людина по-різному відчуває себе, примірявши новий вигляд. Згадайте хоча б «ефект піджака» для чоловіка або «високих каблуків» для жінок. Разом з новим самовідчуттям приходить і новий образ думок.

Змінюємо систему координат

Ходіть або їздите на роботу незвичними маршрутами, нехай навіть новий шлях довший. Ходіть по музеям і виставкам, більше подорожуйте, кожен відпустку проводите в новому місці.

Механізм. Розвивається просторова пам'ять. Останні дослідження показали, що в результаті навіть злегка збільшується розмір гіпокампу.

Розбиваємо рутину

Частіше міняйте інтер'єр в квартирі та офісі, щотижня переставляйте речі на робочому столі. Оновлюйте картинку робочого стола на комп'ютері. Пробуйте в ресторанах екзотичні страви. Експериментуйте з парфумерією.

Механізм. Різко активізуються органи чуття. Новизна стимулює сенсорні входи мозку, стає міцнішим асоціативна пам'ять.

Вчимося риториці

Навіть на банальні запитання на кшталт «як справи?», «Що нового?» Намагайтеся відповідати нетривіально. Відмовтеся від стереотипів, порожніх, нічого не значущих фраз, кожен раз придумуйте нові відповіді. Запам'ятовуйте анекдоти, придумуйте нові жарти і обов'язково діліться ними зі знайомими.

Механізм. Стимулюється ліва скронева область мозку, зона Верніке, що відповідає за розуміння інформації, і центр Брока, відповідальний за зв'язну мова.

Текст: Олег Сеньків, нейробіолог

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю