Усі новини

Що показує кардіограма?

Що показує кардіограма?

Захворювання серця можуть виникнути в результаті будь-яких спадкових факторів, надмірної напруги, занепокоєння, фізичної травми, емоційних переживань і так далі.

Інфаркт міокарда, стенокардія, атеросклероз, ревмокардит, гіпертонія - все це захворювання серця. Вони можуть виникнути в результаті будь-яких спадкових факторів, надмірної напруги, занепокоєння, фізичної травми, емоційних переживань і так далі. Ще однією частою причиною виникнення хвороб серця є неправильне харчування. Хочемо звернути Вашу увагу на кардіограму. Саме з її допомогою у людей виявляють дані патології.

Так що ж саме можна побачити за допомогою кардіограми?

Безсумнівно, це питання мучить багатьох з Вас.

Якщо брати в порівняння всі інші аналізи і тести, яким піддаються люди день у день, то електрокардіограму прийнято вважати «дивом сучасних технологій». Чому дивом? Та тому що це чи не єдиний аналіз, який не приносить людині ніяких незручностей, ніякого болю, а також ніякого опромінення. Людина дійсно досить комфортно в своєму розпорядженні своє тіло на кушетці, після чого до його зап'ясть, кісточок і грудей прикріплюють електроди з проводами. Провід ці приєднуються до маленького апарату, з якого згодом виходить паперова стрічка з тієї самої кардіограмою. Досить велика кількість людей стверджує, що дана стрічка є «схованкою» їх сердець.

Кардіограму дійсно можна назвати «схованкою», але зберігає вона не всю інформацію про серце людини, а всього лише її окрему частину. У цю частину входять: частота серцевих скорочень, стан серцевого м'яза, загальний стан серця. Це звичайно не всі, про що може «сказати» кардіограма. Однак ці три пункти є найголовнішими. Зупинимося на кожному з них докладніше.

Найточнішим виміром кардіограми є частота серцевих скорочень. По-іншому дана частота ще може називатися електричною активністю або ритмом. Кардіограма точно визначає - в якому ритмі б'ється серце, чи є у людини прискорене биття серця або в деяких випадках воно відсутнє повністю. Це відбувається за рахунок того, що електроди, приєднані до тіла людини, вловлюють слабкі електричні сигнали, а кардіограма в свою чергу підсилює їх.

Іншим менш точним виміром кардіограми є стан серцевого м'яза. Слід зазначити, що будь-яка травмована, вмираюча або вже мертва тканина практично завжди робить свій особливий вплив на проходження через неї електричних сигналів. Саме тому, розшифровуючи кардіограму, кожен лікар-кардіолог зможе помітити у свого пацієнта можливу вірогідність інфаркту, розташування пошкодженого серцевого м'яза, шматочок мертвої тканини з рубцем на ній і так далі. Що стосується даного виміру кардіограми, то будь-які відхилення щодо загального стану серцевого м'яза повинні бути підтверджені подальшими дослідженнями.

І, нарешті, третім менш точним виміром кардіограми є загальний стан серця людини. В даному випадку кардіограма зможе показати будь-які відхилення, тільки якщо, кардіограма буде зніматися в момент інтенсивного фізичного навантаження хворого. У будь-якому іншому випадку, швидше за все, вона буде нормальною. Справа в тому, що до тих пір, поки через коронарну артерію буде протікати кров, кардіограма не зможе виявити ніяких загальних порушень загального стану серця.

Отже, підбиваючи підсумки, хочемо звернути Вашу увагу на те, що лікарі-фахівці досить серйозно рекомендують регулярно проводити кардіограму з навантаженням людям, які страждають від гіпертонії, курцям, людям з високим показником холестерину, а також деяким іншим групам осіб.

Не забувайте, все потрібно робити вчасно. Якщо Ви запустіть своє здоров'я, Ви зможете попрощатися з ним назавжди. Лікуйтеся і будьте здорові!

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю