Усі новини

Як вибрати контактні лінзи?

Як вибрати контактні лінзи?

Здавалося б, обзавестися контактними лінзами простіше простого, це не окуляри, з якими доводиться годинами підбирати оправу. Однак коли справа доходить до візиту в оптику, ми губимося Здавалося б, обзавестися контактними лінзами простіше простого, це не окуляри, з якими доводиться годинами підбирати оправу. Однак коли справа доходить до візиту в оптику, ми губимося Очі розбігаються від розмаїття, а консультант збиває з пантелику розумними термінами, назвами фірм і матеріалів.

Що зараз носять

Зараз на українському ринку виробників контактних лінз більше ніж достатньо. Практично всі вони пропонують повну лінійку - від одноденних до лінз пролонгованого режиму носіння.

До речі, саме одноденні (одноразові) лінзи і ті, які можна носити, не знімаючи, є пріоритетними напрямками наукових досліджень провідних виробників. «Щоденні» залучають споживача своєю зручністю - «наділ, зняв, викинув», «довгограючі» - тому що «наділ і забув».

Які бувають контактні лінзи

За тривалістю заміни лінз:

- Одноденні - заміна щодня
- Плановою заміни - заміна від 2 тижнів до 3 місяців
- Традиційні - заміна через 6 - 12 місяців

За матеріалом:

- Силікон-гідроговлевие контактні лінзи (нове покоління матеріалів)
- Гідрогелеві контактні лінзи (тільки денне носіння)

По режиму носіння:

- Денне носіння (на ніч лінзи потрібно знімати)
- Пролонгована носіння (можливість дрімати в лінзах і /або носити, не знімаючи до 6 діб)
- Безперервне носіння (можливість носити лінзи до 30 діб, не знімаючи на ніч)

Головний мінус «щоденок» - недолік зволоження і низька киснева проникність матеріалу. Тому виробники невтомно винаходять зволожувачі, «вбудовані» в лінзу і вивільняються протягом дня, або, навпаки, додають компоненти, що допомагають утримувати вже наявну вологу. Такі лінзи роблять з біосумісних матеріалів, що дозволяє забезпечити їх комфортність і безпеку.

«Щоденні» - найдорожчі з представлених на ринку лінз. Саме тому лікарі часто навіть не пропонують пацієнтам їх спробувати. А дарма. Зрештою, кожен з нас в змозі самостійно спланувати свій бюджет без допомоги лікарів. «Щоденні» відмінно підійдуть людям, що страждають на алергію; тим, хто зазвичай носить окуляри, а лінзи використовує лише іноді; а також мандрівникам і ледарям. Такі лінзи на думку лікарів - найбезпечніші.

Чи захищає МКЛ від ультрафіолету?

Оскільки добре підібрані м'які контактні лінзи повністю покривають рогівку і частково кон'юнктиву, використання УФ-блокуючих м'яких контактних лінз забезпечує захист від ультрафіолетового випромінювання рогівки, кришталика, сітківки та інших структур, таких як епітеліальні стовбурові клітини лімба і прилеглої кон'юнктиви, які служать джерелом нових епітеліальних клітин рогівки.

Що можна робити в лінзах, а від чого утриматися

Коли ви в лінзах, будьте обережні з використанням дезодорантів і парфумів в аерозольній упаковці або закрийте очі під час розпилення. Постарайтеся не стояти поруч з тими, хто використовує аерозолі.

Якщо ви захворіли простудним захворюванням або у вас сезонна алергія, лінзи краще тимчасово замінити окулярами.

Вмиватися і приймати душ в лінзах можна, головне не дивитися вгору на струмінь води, інакше лінзи можуть просто поплисти.

Якщо ви постійно перебуваєте в прокуреному приміщенні, вашим лінзам це може не сподобатися, вони можуть змінити колір і втратити свої властивості.

Якщо ви сильно випили на вечірці, обов'язково зніміть лінзи перед тим, як лягти спати.

Скакати на коні, грати в активні ігри і плавати в лінзах можна.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю