Усі новини

Зима-холоду. Як не захворіти?

Зима-холоду. Як не захворіти?

Взимку, з супутніми їй морозами, зменшенням світлового дня і зміною раціону харчування, набагато сильніше відчувається втома. Імунітет ослаб, і щоб не наражатися на ризик захворіти, важливо вчасно вжити заходів для його зміцнення.

Взимку, з супутніми їй морозами, зменшенням світлового дня і зміною раціону харчування, набагато сильніше, ніж в теплу пору року, відчувається втома.

Найчастіше болить голова, час від часу лихоманить вечорами і хочеться, закутавшись в теплий плед, провести цілий день з чашкою гарячого шоколаду в руках, не з'являючись на вулицю. І це - цілком природна реакція нашого організму. Імунітет ослаб, і щоб не наражатися на ризик захворіти, важливо вчасно вжити заходів для його зміцнення.

Після нелегкого літа, який випав на нашу долю в 2010 році, з аномально високими температурами, пожежами і смогом, фахівці радять побоюватися переохолоджень, вірусних захворювань та інфекцій дихальних шляхів. Тому всім, хто до сих пір не подбав про профілактику грипу та інших гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) і не почав зміцнювати свій імунітет, зараз вкрай важливо приділити цьому питанню підвищену увагу. Адже немає нічого більш неприємного, ніж захворіти під час новорічних свят або відпустки! Ось кілька порад, дотримуючись яких, ви встигнете підготувати свій організм до січневих і лютневих холодів

Відомо, що деякі захисні функції імунної системи можуть бути втрачені через неправильне харчування, шкідливих звичок і стресу. Для того, щоб цього не відбувалося, лікарі зазвичай рекомендують змінити свій спосіб життя: спати не менше 7-8 годин на день, більше часу проводити на свіжому повітрі, частіше ходити пішки, загартовуватися, збалансовано харчуватися, вибирати продукти, збагачені корисними речовинами і вітамінами. Якщо ж дотримуватися ці поради не виходить або виходить тільки частково, бажано пропити курс безпечного і ефективного імуномодулятора, який би допоміг організму прийти до стану повної бойової готовності і самому боротися з вірусами і інфекцією. А щоб з цієї боротьби він напевно вийшов переможцем, можна зробити ряд нескладних заходів.

Перш за все, намагайтеся уникати контактів з тими, хто вже захворів на грип (або іншими ГРВІ). Якщо за службовим обов'язком вам доводиться багато подорожувати громадським транспортом або проводити більшу частину дня в багатолюдному місці, не соромтеся одягати ватно-марлеву пов'язку. Крім того, не варто забувати, що інфекція може передаватися через брудні руки. При дотику до поручнів в метро, ​​до ручки дверей, до грошей або навіть при рукостисканні віруси переходять на руки, а звідти до носа, очей, рота. Тому необхідно ретельно стежити за чистотою своїх рук і, про всяк випадок, мати при собі антибактеріальні серветки або гель.

Важливо також регулярно провітрювати приміщення і будинки і, особливо, на роботі. Щоб не постраждати від протягів, можна відкривати вікна, наприклад, в обідню перерву, коли всі йдуть з кабінету. Дуже корисно кілька хвилин в день опромінювати своє робоче місце кварцовою лампою, очищає повітря і поверхні приміщення від різних видів інфекції.

Крім того, не забувайте одягатися відповідно до пори року, не давайте собі мерзнути, приймайте гарячі ванни, пийте корисні трав'яні чаї. А головне - частіше посміхайтеся, веселіться з друзями і любите, так як давно відомо, що «гормони радості», ендорфіни, теж можуть сприяти зміцненню імунітету.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю