Усі новини

Продукти-вбивці вашої посмішки

Продукти-вбивці вашої посмішки

Список продуктів, які руйнують емаль і негативно впливають на стан зубів і всієї порожнини рота.

Які продукти руйнують емаль і негативно впливають на стан зубів і всієї порожнини рота.

1. Спортивні напої

Одні з найпопулярніших напоїв останнього десятиліття, виявляється, завдають шкоди нашим зубам не меншою від звичайної газованої води.

Американські вчені провели дослідження, яке довело, що рівень рН у багатьох спортивних напоях призводить до руйнування емалі за рахунок високої концентрації кислоти.

Крім того, в цих напоях великий відсоток цукру, який є їжею для розмноження шкідливих бактерій в ротовій порожнині.

2. Бутильована вода

Вода з-під крана часто містить фторид, який зміцнює зубну емаль, сприяє ремінералізації зубів, схильних до карієсу, знижує реакцію на подразники «гаряче /холодне», «солодке /кисле».

Однак у воді, яку ми купуємо в пляшках, зміст фториду набагато нижче тієї дози, яка рекомендується для хорошого стану порожнини рота.

Дослідження підтвердили, що найефективніший джерело фториду - вода, що пройшла фторування. Шукайте спеціальну вказівку на етикетці.

3. Вино

Регулярне вживання вина може завдати шкоди зубній емалі.

Згідно з даними американських вчених, кислотність вина руйнує структуру зубів і призводить до фарбування емалі.

Щоб звести до мінімуму цей шкода, вибирайте білі вина і пийте їх маленькими ковтками, чергуючи зі звичайною водою. Так ви зменшите контакт кислоти із зубною емаллю.

4. Таблетки для схуднення

Хоча такі таблетки здатні допомогти в найкоротші терміни зменшити вашу талію, так само швидко вони призводять до запалення ясен і руйнування зубів.

Як і багато ліків, таблетки для схуднення зменшують слиновиділення, що ставить під загрозу здоров'я всієї порожнини рота. Адже слина нейтралізує шкідливі кислоти і змиває бактерії, що призводять до карієсу.

Звідси висновок: збалансована дієта і регулярні фізичні навантаження - найбезпечніший спосіб схуднути і захистити вашу посмішку.

5. Кава і чай

Ваша звичка не розлучатися з кухлем димлячого кави або міцного чаю може привести до помітного потемніння зубів.

Виявляється, чорний чай і кава містять фарбувальні таніни, які затримуються в поглибленнях зубної емалі. Вони утворюють липкі плями на поверхні зубів, які притягують шкідливі бактерії.

Щоб убезпечити зуби, скоротіть щоденне споживання цих напоїв і найкраще розбавляйте кава і чай молоком, що допоможе нейтралізувати шкідливі кислоти.

6. Цитрусові

Хоча лимони, грейпфрути і соки цитрусових безпосередньо не викликають карієс, вони точно так само, як безалкогольні газовані напої, містять кислоти, які викликають ерозію зубної емалі, послаблюючи зуби і роблячи їх схильними до руйнування.

Після того як ви поїли цитрусові, обполіскуйте рот водою, використовуйте жувальну гумку без цукру, якщо є можливість - почистіть зуби. А цитрусовий сік найкраще пити через трубочку. Так ви зможете захистити зуби від контакту з роз'їдає емаль кислотою.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю