Усі новини

Мильне справу

Мильне справу

Зараз на прилавках магазинів безліч різних видів мила, які відрізняються формою, кольором, масою, упаковкою.

«Хай живе мило запашне!» - вигукнув класик, навіть не підозрюючи, що настануть часи, коли його за цю фразу, м'яко кажучи, покартають.

Ні, я далека від думки обливати брудом засіб для чищення під назвою «мило». Хоча чому б і ні? Тим більше, якщо не всяке мило однаково корисно. Але, перш ніж бухнуть ложку дьогтю, спочатку все-таки потрібно наповнити бочку меду. Тому, в першу чергу, поговоримо про користь мила і його геніальності. Так, так, я не обмовилася: мило - абсолютно геніальний продукт людського розуму.

Мильна бочка з дьогтем

Саме мило по суті своїй - хімічний продукт: це натрієві і калієві солі жирних кислот. Виготовляється мило за допомогою перетворень стеаринової, олеїнової, пальмітинової та інших кислот під впливом гідроксидів. А просто кажучи, бере людина звичайне сало - наприклад, яловиче, - додає до нього їдкий натр, нагріває і отримує мило. Погодьтеся, досить просто.

За своєю дією мило теж хімічний продукт, оскільки миття милом - не що інше, як послідовна ланцюжок декількох хімічних реакцій. І реакції ці прямо-таки геніальні по своїй простоті. Переконайтеся самі.

Молекула мила має в своєму складі дві хімічні угруповання, кожна з яких працює за своїм сценарієм. Одна угруповання - вуглеводнева - змішується з брудом і частинками шкіри, накопиченими на тілі, і не просто змішується, але і обволікає їх, як ніби підсумовує в свої обійми. І утримує до тих пір, поки не почне працювати друге угруповання мильною молекули - гідрофільна. Вона зв'язується з водою і тягне в воду першу половинку молекули, яка утримує бруд. Загалом, одна половина молекули мила забирає бруд з тіла, а інша тягне її в воду. Ось, власне, і вся «хімія». Дуже просто і в той же час геніально. І одного разу, після винаходу мила, людство зітхнуло з великим полегшенням, оскільки кількість захворювань, пов'язаних з антисанітарією, пішло на спад.

Знання всієї цієї мильної «хімії», на мій погляд, необхідно не тільки для загального розвитку, але і для того, щоб розуміти, як краще і правильніше мити своє тіло. Дійсно, з «мильною хімії» можна зробити кілька приголомшливих висновків.

Висновок перший. Мити тіло мочалкою зовсім необов'язково! Уявляю, як сподобається цей висновок всім, у кого шкіра страждає, сохне і морщиться від миття, а традиції змушують їх обов'язково митися мочалкою. Справа в тому, що молекули мила самі прекрасно справляються з брудом. Натирання мила чимось, безумовно, підсилює його дію. Але замість жорстокої мочалки краще користуватися власною долонею. Таким чином можна помилувати шкіру і в той же час отримати такий же ефект чистоти.

Виняток становлять лише ті зони, де шкіра відчуває великі навантаження, через що відмирання і наростання нової шкіри відбувається більш інтенсивно. За великим рахунком такій екстремальній зоною можна вважати лише ступні ніг. Хоча все може бути індивідуально, звичайно ж. Ось ці-то зони якраз і варто терти мочалкою, щоб механічно зчистити старий шар шкіри.

Але якщо хтось звик натирати все тіло мочалкою і при цьому відчуває себе прекрасно - ніяких питань і відмовок, продовжуйте доглядати за своїм тілом таким же чином.

Висновок другий. Чим більше буде піни, тим чистіше стане шкіра. Що таке піна за своєю суттю? Це бульбашка повітря, оточений плівками мильних молекул. І якщо таких повітряних бульбашок буде більше, то і поверхня з мильними молекулами буде теж більше. А саме вони, як ми вже переконалися, є чистильниками бруду. Тому тіло, а особливо волосся, краще мити піною, а не водним розчином мила. Піна механічно очищає від бруду.

Висновок третій. Після натирання тіла милом потрібно якомога ретельніше змивати піну водою. Це потрібно не тільки для того, щоб звільнитися від бруду, а й щоб змити з тіла мильну плівку.

Висновок четвертий. Митися милом потрібно обов'язково. Однією тільки водою, нехай і гарячої, змити з тіла всю грязь не вдасться. Встановлено, що в теплій воді розчиняється всього 25-30% усього бруду, що накопичується на шкірі. А мило здатне прибрати все.

Висновок п'ятий. Оскільки мило прибирає з шкіри все без розбору, неважко здогадатися, що бактерицидними милами постійно митися ні в якому разі не можна, незважаючи на призовну рекламу використовувати це мило кожен день. Це та сама ложка дьогтю в бочку мила, яку я обіцяла.

Бактерицидну мило знищить не тільки патогенні мікроби, а й корисні, які захищають організм від впровадження шкідливих мікроорганізмів. Тому бактерицидним милом можна і потрібно промивати шкіру тільки тоді і в тих місцях, коли з'являються ранки, садна, тріщини, порізи та інші ушкодження. Тобто точніше буде сказати навіть не «митися», а «обробляти» пошкоджене місце бактерицидним милом.

І ще пів-ложечки дьогтю в мильну бочку підкину. Оскільки мило занадто ретельно прибирає все з шкіри, воно може знежирити тіло, тому дуже часто митися милом теж не можна. Досить один раз в день прийняти душ з милом - краще ввечері, - щоб змити всю накопичену за день бруд.

Мило, яке ми вибираємо

Тим, хто має нормальну шкіру, крупно повезло. Їм можна все. Ну, або практично все. Будь-яке мило з будь-отдушкой, з смачним запахом і приємним кольором. А якщо шкіра дуже ніжна або мається на наявність алергія, тоді мило доведеться ретельно вибирати. Ніяких конкретних правил в цій справі немає - доведеться підбирати «методом тику». Тобто перепробувати всі і зупинитися на тому милі, яке не сушить шкіру, не лущиться її і не забарвлює в алергічні розлучення. Це дуже індивідуально.

Хоча деякі загальні поради все-таки можна запропонувати. Наприклад, при алергії і дуже ніжній шкірі не варто користуватися милом з різними добавками. В цьому випадку рекомендують митися дитячим милом. Воно не тільки не має потенційних алергенів, а й виготовлено за особливим способом. Щоб звичайне мило зберігало деякі хімічні властивості, в ньому спеціально залишають зайву луг. А в дитячому милі вільного лугу практично немає, тому воно діє м'яко і ніжно.

Але і цього виробники порахували недостатнім і, щоб ще більше пом'якшити дитяче мило, в нього додали ланолін і борну кислоту. І, зрозуміло, в нього не підмішують ніяких потенційних алергенів - пахучих і фарбувальних синтетичних речовин. Тому при будь-якій проблемній шкірі краще користуватися саме дитячим милом.

Для людей із сухою шкірою виробники виготовляють спеціальні сорти мила. Щоб відновити знежирену шкіру (а обезжіреваніе неминуче відбувається при митті милом), в нього додають ланолін, спермацет або рослинні масла.

Якщо шкіра жирна, можна користуватися будь-яким косметичним або туалетним милом. А якщо на жирній шкірі є ще й прищі, тоді краще вибрати для миття сульсеновое мило.

Види мила

Існує кілька видів мила, які відрізняються своїм складом, відповідно, ефектом і призначенням.

Дитяче гігієнічний мило - виготовляється з легких природних антисептичних компонентів: екстракту ромашки, календули, шавлії, кори дуба, чебрецю. Таке мило підходить для ніжної шкіри - як дитячої, так і дорослої.

Гігієнічний антибактеріальне мило призначене для більш ретельного очищення, оскільки компоненти, що містяться в ньому, здатні вбивати бактерії. Але цей, здавалося б, без сумніву, позитивний факт насправді не такий вже і позитивний - адже разом з небезпечними для людини бактеріями, вмирають і корисні для людини мікроорганізми. Тому користуватися антибактеріальним милом потрібно обережно - немає сенсу митися їм щодня, але ось якщо ви працювали на городі, або робили іншу брудну роботу, можна очиститися більш ретельно. Також варто знати, що антибактеріальне мило сушить, відповідно, старить шкіру.

Відлущуючий мило, крім традиційних мильних компонентів, містить Скарбів частинки. Тому таке мило може успішно замінити скраб.

Парфумерне мило ніякими корисними властивостями похвалитися не може, але естетів може порадувати досить приємним запахом. Шкода тільки, що приємний мильний аромат вельми нестійкий - зберігається на шкірі тільки близько півгодини після миття.

Косметичне мило містить компоненти, які захищають шкіру від пересихання - це можуть бути різні кремові добавки або гліцерин. Таким милом варто користуватися тим, у кого суха або нормальна шкіра.

Рідке мило вважається найбільш гігієнічним - адже завдяки дозатору, воно охороняється від контакту з руками і брудом на них. Також часто рідке мило має яскраво вираженим косметичним ефектом, оскільки в рідку середу легше додати різні корисні компоненти - ефірні масла, рослинні екстракти та інші.

Мильне справу

Як діють різні компоненти, що містяться в милі?

Якості мила залежать і від добавок, що містяться в ньому:

Гліцерин пом'якшує, зволожує шкіру - підходить для чутливої ​​шкіри.

Вазелін - захищає шкіру від пересихання, відповідно, мило його містить, підходить для людей із сухою шкірою обличчя.

Мед - тонізує і живить шкіру, роблячи її м'якою і ніжною.

Екстракт ялиці сприяє загоєнню дрібних тріщин, попереджує подразнення і утворення вугрів.

Екстракт ромашки зміцнює захисні функції шкіри, допомагає уникнути її пересихання.

Екстракт звіробою, як і евкаліпта, мають протизапальну дію.

І ще один корисну пораду. Купуючи мило, уважно вивчіть упаковку, щоб знати, натуральне це мило або синтетичне. До синтетичних милам підхід повинен бути особливий. Вони миють шкіру навіть занадто добре - краще, ніж це потрібно. Тобто змивають абсолютно весь шар сала. Тому для сухої шкіри вони ні в якому разі не годяться. Тільки для жирної. Але і в цьому випадку необхідно дотримуватися деяких правил. Не використовувати його занадто багато, а після миття найретельнішим чином змивати піну.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю