Усі новини

Примхи погоди і людське здоров'я

Примхи погоди і людське здоров'я

Всі ми чули про те, що спека небезпечна для сердечників, а зміг - для астматиків. Але власникам міцного здоров'я теж варто побоюватися погодних аномалій. Причому далеко не тільки цих двох

Всі ми чули про те, що спека небезпечна для сердечників, а зміг - для астматиків. Але власникам міцного здоров'я теж варто побоюватися погодних аномалій. Причому далеко не тільки цих двох

Підвищена вологість

Чим загрожує: вушними інфекціями і подагрою

Поки ми знемагаємо від посухи, говорити про небезпеку вологого повітря якось смішно. Але, повірте, інфекції м'яких тканин і гангрена - які у вологому кліматі виникають набагато частіше, ніж в сухому - це аж ніяк не привід для сміху, а іноді і пряма дорога на той світ.

Справа в тому, що поєднання високої температури і підвищеної вологості створює ідеальне середовище для розмноження бактерій, а от усілякі рани, навпаки, в таких умовах гояться важче. В результаті, при відсутності інтенсивного лікування і потрібних ліків, в будь-тропічній країні можна померти навіть від неважких травми: організм просто не впорається з наступаючою інфекцією, і людина загине від зараження крові.

Міським жителям такий сумний результат, звичайно, навряд чи загрожує, однак інфекції - навіть не смертельні - все одно справа дуже неприємне. Через вологу легше і швидше розвиваються різні вушні захворювання, в тому числі отит - запалення вуха. Як показало дослідження Омана лікарів, у жителів вологих регіонів ця недуга виникає в два рази частіше, ніж в середньому по світу, і до того ж вологе середовище сприяють більш частим і інтенсивним нападів подагри.

Загалом, коли сухо - погано, а коли мокро - теж недобре.

Затяжна спека

Чим загрожує: депресією і суїцидом

Ніхто не сумнівався в тому, що спека для здоров'я шкідлива у всіх сенсах. Але в основному все скаржаться на її фізичний вплив: мовляв, голова болить, ноги ледве пересуваються, серце пустує і т.п.

А ось співробітники Британського інституту психіатрії задумалися про вплив високої температури на здоров'я ментальне. Виявилося, що аномальна спека шкодить не тільки тілу, а й голові і в спекотні дні число депресій і навіть суїцидів різко зростає. Так, після того як середньодобова температура перевалює за +18 кількість самогубств збільшується на 20%.

Причому, як зазначають лікарі, помітна частина таких випадків пов'язана з легким алкогольним сп'янінням. Прагнучи охолодитися або впоратися з млявістю і нудьгою, багато хто не помічають, як починають зловживати - а це тільки прискорює шлях до неминучої депресії і інших порушень психіки.

Часті грози

Чим загрожує: головними болями і нападами алергії

Різка зміна атмосферного тиску, яке передує грозі, часто викликає головні болі і слабкість. Причому схильні до такого впливу навіть абсолютно здорові люди, а не тільки «ходячі барометри» або, простіше кажучи, метеозалежні хворі. За даними Королівського коледжу Лондона (Великобританія), зниження зовнішнього тиску змушує клітини мозку різко перебудовуватися на інший режим взаємодії, і це в свою чергу провокує біль. Напади можуть супроводжуватися порушенням уваги, зниженням концентрації, погіршенням координації рухів і т.п.

Але особливо неприємний період перед грозою для алергіків і астматиків. Сильний вітер піднімає і поширює алергенних пилок і, крім того, «дробить» її на більш дрібні частинки, які простіше проникають в носоглотку і легкі. Радість одна: незабаром дощ приб'є пилок назад до асфальту, хоча залишиться вона там, звичайно, ненадовго.

Рясні дощі

Чим загрожує: кишковою інфекцією і чумою

Пам'ятайте про зв'язок між вологістю і інфекціями? Дощ - це волога, тому в країнах з дощовим кліматом зараза також поширюється і приживається швидше, причому мова йде навіть про самих «екзотичних» хворобах.

Взяти, наприклад чуму. Здавалося б, ця недуга людство перемогло багато років тому, проте періодично спалахи трапляються навіть в таких передових державах, як Америка. Причому, за даними дослідження Університету Нью Мехіко, найбільше число випадків хвороби припадає на дощові роки і вологі території. І справа навіть не в особливостях вірусу, а в «перевагах» його головних носіїв - бліх. Ці комахи активно розмножуються і відмінно живуть в дощову погоду і, відповідно, дають, де розгулятися, небезпечної зарази.

Інший Вологолюбний «шкідник» - це бактерія кишкової палички (E. coli). Підхопити її можна, скажімо, скупавшись в забрудненому ставку, але, як відзначають дослідники з Коледжу Святої Трійці в Дубліні, особливо часті випадки захворювання після дощу. Пояснити залежність лікарі не взялися, але факт залишається фактом: навіть ллється з неба вода може містити небезпечну інфекцію.

Сильний вітер

Чим загрожує: стресом і мігренню

У розпал нинішньої літньої спеки все ми тільки і мріємо про прохолодному вітерці; але все, як то кажуть, добре в міру. Сильний вітер наш організм сприймає як сигнал небезпеки i тому реагує за принципом «бийся або біжи». Серцебиття частішає, дрібна мускулатура приходить в тонус, ви навіть можете відчути емоційне збудження - так як тіло готується до можливої ​​атаки.

Але це ще не все. За даними англійських фізіологів, вітряна погода може спровокувати звуження або набряк кровоносних судин мозку, що може призвести до сильними нападами мігрені. Їх канадські колеги підрахували: хронічна мігрень в два рази частіше загострюється саме в вітряні дні.

Екстремальні холоди

Чим загрожує: інфарктами, інсультами і, звичайно, застудою

Якщо ви з сумом згадуєте морозну зиму-2009 подумайте про те, що для багатьох вона закінчилася інфарктом. Незважаючи на те, що сплеск серцево-судинних проблем лікарі традиційно очікують в спеку, саме мороз найчастіше призводить до таких сумних наслідків.

Сприяють цьому відразу кілька факторів. По-перше, багато хто звик зігріватися таким «народним», хоча і небезпечним засобом, як алкоголь. По-друге, «прийнявши на груди», ми з задоволенням беремося за всілякі зимові забави, як то: будівництво снігових фортець, перестрілки сніжками, катання з гірок і т.п. Ну а по-третє, на холоді кровоносні судини неминуче звужуються, що підсилює кровообіг, підвищує навантаження на серце і веде до зростання артеріального тиску. Сумний підсумок - інфаркти, аритмії і інші серйозні серцеві неполадки.

До речі, навіть якщо ви не зловживаєте спиртним і не захоплюєтеся зимовими видами спорту, при слабкому серце холод все одно протипоказаний. Адже, щоб підтримувати температуру тіла на належному рівні, серцю доводиться працювати в посиленому режимі, а це також може викликати інфаркт. При цьому кров від холоду неминуче густіє, то є ризик різного виду тромбозів теж росте.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю