» » » Як повернутися здоровим з відпустки?
Усі новини

Як повернутися здоровим з відпустки?

Як повернутися здоровим з відпустки?

Привезти з довгоочікуваного відпустки замість незабутніх вражень невідому хворобу - цілком ймовірно. Як не потрапити в число невезучих? Привезти з довгоочікуваного відпустки замість незабутніх вражень, гарної засмаги та подарунків невідому хворобу - цілком ймовірно. Як не потрапити в число невезучих?

Експерт професор Олександр Бронштейн, керівник кабінету хвороб мандрівників в інфекційній клінічній лікарні, рекомендує дотримуватися таких правил.

Топати і шльопати

Як буває. 35-річний чоловік гуляв по прибережному піску на одному з тропічних пляжів. Раптом відчув нестерпний різкий біль в нозі і втратив свідомість. Спливав кров'ю туриста терміново доставили в лікарню. Як виявилося, чоловік випадково наступив на зарився в пісок ската. Потривожена риба встромила отруйний шип в ногу жертви.

Рада лікаря. Відпочиваючи в екзотичних місцях, ходите по мілководдю у взутті, голосно шльопаючи і тягнучи ноги, щоб скати злякалися і заздалегідь попливли. Врахуйте, що отримати удар хвостом в руку ризикують любителі підводного плавання, що збирають корали або молюсків. Якщо не уникли нападу, поранену кінцівку треба опустити в гарячу воду на 30-60 хв. для знешкодження токсину. А потім - терміново в лікарню, де лікарі видалять залишки шипів, введуть протиправцеву сироватку, дадуть антибіотики. Скати водяться переважно в прибережній зоні тропічних і субтропічних морів, а також поблизу гирла тропічних річок, що впадають в море.

Подряпини - змащувати

Як буває. Молода людина, відпочиваючи в Індії, подорожував по країні на мотоциклі і подряпав ногу. Через кілька днів звичайна подряпина перетворилася в гнійну виразку, незабаром їх стало більше. Схожа історія сталася з дівчиною в Таїланді. У неї рани перестали гоїтися після множинних опіків медузи.

Рада лікаря. У тропічному кліматі будь-яка подряпина або ранка від укусу комах, опіку медузи може перетворитися в тривало незагойна трофічну виразку. Позначаються особливості клімату (жарко і волого). Будь-які, навіть незначні пошкодження шкіри в тропіках треба відразу ж обробити маззю з антибіотиком.

Не сидіти на піску

Як буває. В однієї дівчини відпочинок в Індії закінчився через три дні - по всьому тілу під шкірою завелися маленькі черв'ячки. І це при тому, що дама босоніж не ходила, сиділа на пляжі на килимку. Навіть в номері ночами ховалася цим же килимком, вважаючи, що простирадла недостатньо чисті.

Рада лікаря. На пляжах Малайзії, Африки, Індії пісок кишить личинками паразитів, які впроваджуються в тіло в місці зіткнення з піском. Паразити сипалися на туристку ночами із пляжною підстилки. Профілактика одна - ходити у взутті, не сидіти голяка на піску. Не намагайтеся витягнути черв'яка, інакше він піде вглиб, - для цього є таблетки.

Остерігатися голкошкірих

Як буває. Жінка відпочивала в Єгипті і випадково наступила на сімейство морських їжаків - в ногу вп'ялися десятки голок.

Рада лікаря. Щоб уникнути ускладнень, насамперед треба видалити голки і їх уламки. Якщо немає можливості швидко дістатися до лікаря, помістіть уражену частину тіла в гарячу олію або гарячу воду на 20-30 хвилин. Коли голки размягчатся, обережно видаліть їх пінцетом. Після цього змащуйте ранки мазями з антибіотиками, кортикостероїдами і антигістамінними препаратами. Якщо уламки дуже дрібні, можна змочувати рани розчином оцту (або накладати компреси) протягом декількох днів для розчинення голок. У тих місцях, де водяться їжаки (пляжі в Туреччині, Єгипті, особливо Шарм-ель-Шейху), ходите в гумовому взутті.

Мити і чистити

Як буває. Чоловік з дружиною відпочивали на одному з островів Малайзії. Через пару днів у туристки раптом виникло гостре розлад шлунка - і залишилися дні відпустки нещасна провела в туалеті. Вона вживала ліки, взяті з дому, лікувалася у місцевих лікарів - марно. На кишкову інфекцію це не схоже - температури немає, апетит у пацієнтки прекрасний. Нарешті в кабінеті хвороб мандрівників з'ясувалося, що бідолаху мучать маленькі черв'ячки, які оселилися в 12-палої кишки (анкілостомідоз). Мабуть, вона проковтнула личинки паразитів разом з листям салату.

Рада лікаря. Все, що збираєтеся з'їсти в сирому вигляді, своїми руками мийте. Краще купити фрукти або овочі на ринку або в магазині, в номері як слід помити, очистити шкірку і з'їсти, ніж брати на шведському столі делікатеси сумнівної чистоти. Так ви уникнете ще й дуже небезпечного амебіаза, при якому паразити, потрапляючи в кишечник, здатні викликати гнійники в печінці.

Чи не годувати рибок

Як буває. В Єгипті відпочиваючі підгодовували хлібом «пасуться» біля берега маленьких рибок. Як тільки хтось заходив у воду, його тут же оточувала зграя рибок, випрошуючи корм. Ось і наша туристка зайшла в водичку, але хліба у неї не було. Рибки, побачивши, що поживитися нічим, відпливли. Крім однієї, яка весь час крутилася навколо ноги. Жінка відігнала її рукою, але та вкусила жінку за палець. До вечора палець опух і загноїлося.

Рада лікаря. Можливо, що ця рибка була дитинчам хижої барракуди, що славиться величезною кількістю гострих зубів. Краще триматися подалі від екзотичних морських мешканців, навіть нешкідливих з вигляду.


Автор: Юлія Борта, Андрій Дорофеєв

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю