Усі новини

10 способів поліпшити своє здоров'я

10 способів поліпшити своє здоров'я

7 квітня світ відзначає Всесвітній день здоров'я. Ми вирішили розповісти вам про те, як ви можете поліпшити своє здоров'я і здоров'я своєї родини. Отже, що потрібно сучасному міському жителю для того, щоб бути здоровим?

7 квітня світ відзначає Всесвітній день здоров'я. У цей день в 1948 році була створена Всесвітня організація охорони здоров'я. Тоді ж членом цієї організації стала і Україна, підтвердивши своє членство після здобуття незалежності в 1991 році, вже як держава. Цей день створений для того, щоб кожен з нас розумів важливість здоров'я в житті людини, приділяв час зміцнення свого здоров'я, а також брав посильну участь в кампаніях по поліпшенню здоров'я людей в усьому світі. У нинішньому році девіз Всесвітнього дня здоров'я «Тисяча міст - тисяча життів». Мета його - проведення в містах оздоровчих вуличних заходів.

Ми вирішили розповісти вам про те, як ви можете поліпшити своє здоров'я і здоров'я своєї родини. Отже, що потрібно сучасному міському жителю для того, щоб бути здоровим?

1. Здоровий сон. Більшість з нас відчуває постійний брак сну - увечері після роботи завжди знаходиться маса термінових справ, а з ранку треба схоплюватися і бігти в офіс. Сон зводиться до мінімуму, що дозволяє хоч якось проживати день, не «відключаючи». Привчіть себе засинати і прокидатися в один і той же час і намагайтеся дотримуватися цього графіку. При цьому сон повинен становити не менше 8 годин поспіль. Пам'ятайте, що повноцінно функціонувати може тільки добре відпочив організм. Бажано лягати до опівночі - це фізіологічніше, ніж спати з третьої години ночі до дванадцятої дня.

2. Фізична активність. Щодня доросла людина повинна проходити як мінімум десять кілометрів - стільки необхідно для нормальної роботи хребта, який отримує харчування тільки під час руху. Не кажучи вже про інших органах і системах, яким життєво важлива ваша активність. Крім того, що прогулянка в помірно швидкому темпі - ідеальний спосіб спалити жири, такий рух ще і відмінно тренує ваше серце, судини і загальну витривалість. Використовуйте свою обідню перерву для того, щоб пройтися по вулиці. Намагайтеся не користуватися транспортом там, де це можливо - виходьте на пару зупинок раніше і йдіть пішки, паркуйте машину за пару кварталів до місця призначення і решту шляху проходите. Використовуйте будь-яку можливість для руху.

3. Творча реалізація і комфорт. Це означає, що ваша робота повинна не тільки розкривати ваш внутрішній потенціал, а й подобатися вам, перебувати в зручному місці, вас повинно влаштовувати ваше оточення, офіс, робочий стіл. Щаслива людина вранці прокидається з радістю від того, що йому належить весь день займатися улюбленою справою. Стрес на роботі, де ми проводимо більшу частину свого часу, - найсильніший провокатор самих різних захворювань. Вам не подобається робота? Шукайте себе! Пройдіть тести на профорієнтацію, задумайтеся про те, яке заняття вам до душі, шукайте успішні приклади - багато людей зробили своє хобі професією і отримують за нього непогані гроші. Якщо ж зробити нічого не можна, хоча б присвячуйте вільний час тому, що дійсно подобається вам і дозволяє розкритися вашим талантам і здібностям.

4. Спокійна обстановка будинку. Мій дім моя фортеця. Цей вислів придумано не дарма. Для того щоб зберегти здорову нервову систему, людині повинно бути комфортно вдома. Якщо ви не хочете ввечері йти додому, з неприязню думаєте про необхідність спілкуватися з домочадцями - треба щось міняти! Працюйте над відносинами. Якщо у вас негаразди в сімейному житті, можливо, є сенс звернутися до психолога або просто частіше говорити по душам з коханою людиною. Висловлення своїх емоцій і почуттів важливо, оскільки накопичення переживань веде до самих різних хвороб. Якщо ж ніяк не виходить зробити свій будинок тихою гаванню, шукайте цю гавань в чомусь іншому - можливо, в улюбленій справі або близьких друзів. У вас повинен бути куточок, куди ви завжди зможете прийти і як мінімум просто побути в стані спокою деякий час. В ідеалі - поспілкуватися з кимось, хто вас розуміє або просто вислухає.

5. Правильна реакція на стрес. Під час стресу включаються нейро-гуморальні механізми, зокрема, відбувається неконтрольований викид адреналіну і інших біологічно активних речовин в кров, що, в свою чергу, викликає спазм судин, і, як наслідок, - погіршення кровопостачання всіх органів. Тобто, не вміючи справлятися зі стресом, ви можете отримати цілий ряд захворювань - від ураження органів шлунково-кишкового тракту до серцево-судинних проблем. Якщо на вас «звалилося» потрясіння, вдихніть глибше і подихайте деякий час, зосередившись на вдиху і видихах. Посувайтеся - це знімає навантаження з нервової системи. Почитайте про себе вірш, молитву або заспівайте пісеньку - важливо переключитися від стресової ситуації. Для цього також можна поспілкуватися з оточуючими на абстрактні теми.

6. Гігієна тіла і навколишнього середовища. У здоровому тілі здоровий дух! Не будемо детально розписувати вам користь контрастного душу, щоденних гігієнічних процедур, використання натуральних матеріалів в офісі і вдома. Просто не забувайте про те, що наше тіло - це саме той посудину, в якому наше «я» буде жити стільки, скільки це тіло дозволить. Тому є сенс піклуватися про нього відповідно. Так само як і про те, що його оточує - про повітрі в вашому домі, про продукти на вашому столі, про одяг, який носите ви і ваші діти.

7. Відсутність поганих звичок. Куріння, алкоголізм, наркотики вкрай згубно впливають на стан здоров'я - ви про це добре знаєте. Залишилося тільки кинути палити і не захоплюватися алкоголем і стимуляторами. Пам'ятайте, що тільки через три роки після викурювання останньої сигарети ви виходите з групи ризику по серцево-судинним захворюванням. Є сенс кинути курити якомога раніше! Що стосується алкоголю, простежте за тим, скільки ви випиваєте щотижня. І якщо розумієте, що самостійно впоратися важко - не соромтеся звернутися за допомогою. Наркотиків це стосується також.

8. Турбота про імунітет. Ми не раз писали про те, як саме ви можете зміцнити свій імунітет - почніть з простих гартують, поступово ускладнюючи їх. Важливо розуміти, що загартовування на тлі нездорового способу життя - безглузда витрата часу. Тут необхідний комплексний підхід.

9. Раціональне харчування. Кожен розуміє під цим терміном щось своє. В цілому ж медики вважають раціональним харчуванням таке, при якому організм отримує всі необхідні вітаміни, мінерали та поживні речовини в збалансованих пропорціях. Зазвичай це 50% вуглеводів, 20% білків і 30% жирів, але в різних теоріях ці цифри різні. Суть в тому, що основою такого харчування повинні ставати «правильні» вуглеводи (каші, зерновий хліб, а не бутерброди і тістечка), маложирні білки і корисні рослинні масла. У правильному раціоні як мінімум половину тарілки при кожному прийомі їжі займають свіжі овочі або фрукти, зелень. Відсутні барвники та консерванти, стабілізатори та інші шкідливі речовини. І, звичайно, такий раціон має на увазі отримання 1-1 5 літрів чистої води в день.

10. Здорові сімейні традиції. Введіть нове «сімейне» правило: у вільний час не лежати на дивані або сидіти за комп'ютером, а гуляти на природі, кататися на велосипеді, проводити дозвілля активно - виїжджати до моря або хоча б «на шашлики», плавати в басейні і відкритих водоймах, використовувати будь-яку можливість для активного відпочинку. Подякою вам стане міцне здоров'я - ваше і ваших дітей.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю