Усі новини

Наш слух

Наш слух

Вже що-що, а чути ми будемо завжди, здається нам. Фахівці нашого оптимізму не поділяють Слух - досить тонко влаштований механізм, який чуйно реагує на будь-які, часом самі незначні зміни в нашому організмі або впливу ззовні.

Вже що-що, а чути ми будемо завжди, здається нам. Фахівці нашого оптимізму не поділяють

Слух - досить тонко влаштований механізм, який чуйно реагує на будь-які, часом самі незначні зміни в нашому організмі або впливу ззовні.

Звернувшись до фахівців, ми вирішили скласти перелік найбільш частих причин зниження слуху.

Вік

За статистикою, щорічно один з тисячі немовлят з'являється на світло глухим. Ще двоє з цієї тисячі втрачають слух протягом першого року життя. Причин багато: недоношеність, родова травма, інфекційні захворювання майбутньої матері і дитини і т.д. При цьому близько 50% всіх порушень слуху носять спадковий характер.

І все ж саму значну армію хворих з порушенням слуху складають літні люди. Якщо в 45 років проблеми зі слухом відчувають 17% населення, то після 65 років - більше 35%. Вікові зміни органу слуху охоплюють всі його відділи - зовнішнє вухо, слуховий прохід, барабанну порожнину, вушної лабіринт. Вушна раковина стоншується, стає в'ялою, слуховий прохід звужується, а іноді навіть повністю перегинається, що утруднює надходження звукових хвиль. Барабанна перетинка у старих людей потовщується, стає каламутною. Система кісточок середнього вуха стає тугоподвижность, суглоби між кісточками гірше функціонують. Але основна причина зниження слуху у літніх людей - це зміна звуковоспринимающего апарату, в результаті яких порушується функція слухового нерва, певні зміни виникають і в корі головного мозку.

Хвороби

Найбільш небезпечні для слухового апарату ускладнення гострого середнього отиту, хронічний гнійний середній отит. В цьому випадку в слуховому проході можуть утворитися рубці, які обмежують рухливість барабанної перетинки, слухових кісточок, що веде до стійкої приглухуватості.

Інша, досить поширена причина набутих порушень слуху - ускладнення після інфекційних захворювань: паротиту (сумнозвісної в народі свинки), кору, скарлатини, банального (на перший погляд) грипу. Навіть простий нежить може на якийсь час знизити слух на 10-15 децибел.

Крім інфекційних захворювань, можуть вплинути на зниження слуху ревматоїдний артрит, хвороба Меньєра, цукровий діабет, атеросклероз.

Травми

До них можна віднести і травму, отриману при невмілому використанні ватних паличок при очищенні вуха від скопилася вушної сірки, що може супроводжуватися пошкодженням внутрішнього вуха. До інших причин зниження слуху відноситься потрапляння води у вуха плавців. Зниження слуху при цьому захворюванні пов'язано з накопиченням великої кількості рідини за барабанною перетинкою.

Ліки

Згубно впливає на слух (у дітей і дорослих) прийом ототоксичних антибіотиків, петльових діуретиків, нестероїдних протизапальних препаратів. Призначати їх потрібно з великою обережністю.

Шум

Вплив на орган слуху різких вібрацій і шумів, що дратують і перенапружуватися звукосприймальний апарат, давним-давно стало притчею во язицех. Особливо у жителів великих промислових міст. У групі ризику також працівники «гучних» виробництв - шахтарі, будівельно-ремонтні робітники, працівники поточних машинобудівних конвеєрів. Професійними порушеннями слуху у нас в країні страждають більше 4 мільйонів чоловік.

Знижується слух і у любителів плеєрів. При цьому дитина не помічає поступового зниження слуху, яке при тривалому звуковому впливі, що перевищує 85 децибел (що відповідає звуку пилососа), може бути незворотнім. Підйом рівня гучності звуку на 3 децибели означає, що безпечний період його впливу скорочується вдвічі.

Важливо

Діагностика приглухуватості - справа тонка. Перевірка шепітної мови з різної відстані, яку кожен з нас колись проходив під час диспансеризації, за словами фахівців, - вчорашній день. Набагато більше інформації про ступінь і тяжкості захворювання лікарі отримують, вдавшись до аудіометрії, що досліджує слух за допомогою спеціальних навушників, в які подаються звукові сигнали різної інтенсивності і частоти. Або до іншої, ще більш «просунутої» діагностичної процедури - импедансометрии, що дозволяє за лічені хвилини визначити навіть найнезначніші зміни в вусі.

До речі

Зниження слуху може бути різного ступеня вираженості:

- Невелика туговухість (I ступінь, середня втрата слуху на мовних частотах 500-2000 Гц складає 20-40 дБ). Зазвичай з таким ступенем зниження слуху люди відзначають недостатню розбірливість тихою або віддаленої мови в тиші і при шумі.

- Помірна ступінь приглухуватості (II Ступінь, середня втрата слуху на мовних частотах 41-55 дБ). При даній ступеня зниження слуху є лише задовільна розбірливість мови тільки з близької відстані.

- Виражена туговухість (III ступінь, середня втрата слуху на мовних частотах 56-0 дБ). Пацієнт чує тільки гучну розмовну мову.

- Глибока туговухість (IV ступінь, середня втрата слуху на мовних частотах 71-90 дБ), при якій пацієнт не чує розмовну мову.

- Глухота (втрата слуху більше 90 дБ). При цьому хворий може чути гучні звуки. Слух не є основним засобом спілкування.

Перевір себе

Перевірити свій слух, який може знижуватися поступово і непомітно, ви можете самі. Тривожні ознаки:

• Вашим співрозмовникам часто доводиться повторювати свої слова.

• Вам важко стежити за розмовою, в якому беруть участь більше двох осіб.

• Ви відчуваєте дзвін у вухах.

• Вам здається, що всі інші говорять упівголоса або бурмочуть собі під ніс.

• Вам важко слухати мову в галасливій обстановці, при великому скупченні людей.

• Доводиться збільшувати гучність телевізора або радіо.

• У вашій родині є люди з вадами слуху.

• Ви приймали ліки, які можуть пошкодити слух.

• Ви перебували недалеко від місця вибуху або протягом тривалого часу зазнавали впливу дуже гучних звуків.

У цих випадках двох думок бути не може: потрібно йти до лікаря.

Рекомендуємо:

• Хоча б раз на рік перевіряйте слух.

• При появі перших тривожних симптомів його порушення негайно вирушайте до лорврачу.

• пролікувати хронічні лорзаболеванія і намагайтеся по можливості уникати нових.

• Будьте обережнішими, звільняючи вухо від накопиченої сірки. Чи не колупати його чим попало, довірте цю процедуру лікаря.

• Чи не перенапружуйте слух гучною музикою. Дозуйте акустичне навантаження. Оптимальний варіант - годину слухати плеєр, на годину - влаштовувати перерву, за який слухова система встигає відновитися.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю