Усі новини

Окуляри або лінзи? Вибирати вам!

Окуляри або лінзи? Вибирати вам!

Ви дивилися фільм «Невловимі месники»? Пам'ятайте гімназиста Валерку і жест, яким він весь час поправляє сповзають окуляри? Жест цей не випадковий - він дуже типовий для очкариків.

Ви дивилися фільм «Невловимі месники»? Пам'ятайте гімназиста Валерку і жест, яким він весь час поправляє сповзають окуляри? Жест цей не випадковий - він дуже типовий для очкариків.

Попри всю різноманітність оправ, при всьому прогресі техніки і скажених цінах обзавестися окулярами, які підійшли б вам на 100%, не так-то легко. Продавці бадьоро запевняють вас, що ви можете вибрати будь-яку оправу і будь-які скла - за ваші гроші вам все підженуть, сцентрують, і буде вам щастя. А в реальності

Те окуляри погано тримаються на переніссі - сповзають вниз, і вам весь час доводиться їх поправляти. Те носоупори - це прозорі штучки на металевих стеблинках - на ніс тиснуть. Те модна вузька оправа закриває вам огляд і поле зору у вас стає з п'ятак шириною. Але найпоширеніша біда - це коли ви при замовленні назвете ваше міжцентрову відстань (або вам його виміряють), його запишуть, і все йде в роботу. Оптик при виготовленні підганяє скла так, щоб оптичні центри лінз опинилися на вказаній відстані один від одного, ви одягаєте окуляри, вони тихо прісползают на півсантиметра, і оптичні центри лінз виявляються не там, де їм полажу - навпаки ваших зіниць, а десь в стороні. В результаті ви дивитеся не через лінзу з запропонованими вам діоптріями, а через невідомо що.

Переконати оптиків, що оправа - стандартна, а фізіономія у вас - єдина і неповторна, що одна і та ж оправа на різних людях сидить по-різному і що при індивідуальному замовленні потрібно не виконувати стандарт, а зробити окуляри саме за вашою міркою, буває досить важко - хто зайвої мороці радий? Проте, це можливо - спробуйте.

Для цього потрібно надіти обрану вами оправу і відзначити на прозорій вставці, де саме виявляться ваші зіниці. Саме там і повинні виявитися після центрування оптичні центри лінз, і ви будете носити окуляри з тієї кривизною і заломлюючої силою, яку вам лікар прописав.

Звичайно, можна всього цього уникнути, почавши носити контактні лінзи. Але там є свої «радощі», і головна з них - та, що дітям до 14-16 років лікарі взагалі їх надягати не радять. Трохи задоволення доставляє цю справу і дорослим.

«Заснув в лінзах - два дні не міг очі відкрити. Ворогові не побажаю »- скаржиться в Інтернеті один з користувачів. Найчастіше неприємності відбуваються через неправильне користувань - більшості потрібен якийсь жорсткий урок, щоб дотримуватися всіх правил і обмеження, а їх чимало. Не рекомендується носити лінзи при багатьох захворюваннях (грипі, ГРЗ, діабеті); не можна відкривати очі під душем - лінзу може просто змити; не можна допустити, щоб на лінзу потрапили крапля шампуню, мила або туші; не можна носити лінзи в загазованих, сильно запилених і просто в дуже прокурених приміщеннях та багато чого ще не можна.


Лінз, звичайно, зараз безліч - м'які і жорсткі, одноразові і для багатогодинного носіння, прозорі і Експоцентр. Виставка інновацій і винаходів кольорові і т.д., і т.п. Знову-таки потрібно підібрати лінзи по собі відповідно до вашим способом життя, прикинувши, скільки годин поспіль можете ви їх носити, не знімаючи, який догляд в змозі забезпечити і т.п. На думку багатьох лікарів, головна біда при користуванні лінзами - переношування, тобто багатогодинне користування, не передбачене для даного типу лінз. І щоб цього уникнути, безпечніше все-таки мати в запасі все ті ж старі добрі окуляри.

Офтальмологи пророкують, що двадцять перше століття - століття короткозорих. Очі ми все експлуатуємо безсовісно і безграмотно: вдень - робота (та ще у багатьох на комп'ютері), ввечері - телевізор, все - поблизу, все - в межах декількох метрів. Вправ для очей не знаєте і знати не хочете, профілактика зводиться до легкого вживання чорниці влітку і розмов про те, що от треба б

А може, все-таки зберетеся і почнете?

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю