Усі новини

Ваша професія і здоров'я

Ваша професія і здоров'я

Є таке визначення «профзахворювання». Крім зарплати і трудових успіхів твоя улюблена (або вимушено-необхідна) професія дарує всілякі «подарунки» твоєму здоров'ю

Є таке визначення «профзахворювання». І все, в общем-то, зрозуміло: крім зарплати і трудових успіхів твоя улюблена (або вимушено-необхідна) професія дарує всілякі «подарунки» твоєму здоров'ю. Якщо це вважати природним і не вживати жодних заходів, то на пенсії ви про це пошкодуєте. Тому що замість відпочинку на березі з вудкою, будете сидіти в черзі до лікарів. Тому, навіть якщо ви вважаєте, що абсолютно здорові, саме час подумати про майбутнє.

Ваша праця пов'язаний з вагами?

- Під час роботи важкий вантаж, якщо можливо, краще ставити, а не тримати в руках. Піднімати його слід двома руками, розставивши ноги на ширину плечей.

- Для попередження зсуву міжхребцевого диска, перед підйомом тягарів, корисно вдихнути і на якийсь час затримати дихання (як при підйомі штанги штангістів).

- Небажано робити різкі рухи тулубом за типом «скручування осі», довго стояти на випрямлених ногах. Треба їх періодично по черзі розслабляти.

- При підйомі важких предметів, ноги згинають в колінах. Щоб менше нахиляти хребет, повертатися краще лише після того, як вантаж буде піднято.

- підіймається вантаж повинен розташовуватися ближче до тулуба.

- Надмірно поспішати при перенесенні великої вантажу не варто.

- Вантажникам потрібно мати взуття з широкою рифленою підошвою. Іноді полегшують працю спеціально підібрані лямки, гаки.

- Важливо для полегшення праці застосовувати валики, візки, засоби механізації, автоматизації, транспорт.

- Небажано починати роботу на порожній шлунок, але й переїдати не слід.

Офіс - ваш рідний дім?

- Під час роботи не слід постійно стояти або сидіти. Через кожні 30-40 хвилин одноманітною пози необхідно розім'ятися протягом 5-10 хвилин (для пожвавлення кровотоку).

- При тривалій одноманітній позі бажано через 10-15 хвилин міняти позу, положення спини, ніг. Хоча б трохи.

- Надмірне підгинання ніг під сидіння стільця несприятливо для ніг, кровотоку. Забороніть собі класти ногу на ногу.

- Чи шкідливо довго тримати на грудях схрещені руки: напружуються м'язи грудної клітки, рефлекторно пов'язані з серцем, Це для нього вкрай несприятливо, до того ж утруднюється дихання.

- Чи шкідлива для м'язів шиї, надпліччя звичка утримувати телефонну трубку нахиленою набік головою.

- Освітлення кімнати, робочого місця повинно бути достатнім, без заважають роботі і утомляющих мигтіння і шуму. На робочому столі краще мати настільну лампу. Звичайно, зліва.

- Велике значення для попередження радикуліту, остеохондрозу має правильна постава. Тому стояти або працювати сидячи слід з випрямленою спиною.

- Тривалі нахили тулуба, голови ускладнюють роботу органів дихання, серця, кровообіг головного мозку. Коли людина пише, його лікті повинні знаходитися на столі. Якщо ви читаєте, то лікті краще тримати під кутом в 45 градусів.

- Краще, якщо ваш стілець буде з регульованою висотою, підлокітниками і спинкою. До того ж він набагато підвищує продуктивність і комфорт.

- Одяг, краватка, ремінь і браслет годин (корисніше шкіряний ремінець), не повинні бути тугими, щоб не погіршувати кровотік.

- Дуже шкідливі постійний поспіх, стани, які потребують одночасного виконання кількох справ. Поспішайте не поспішаючи.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю