Усі новини

Як змусити мозок працювати краще?

Як змусити мозок працювати краще?

У цій статті наведені 22 способу щодо поліпшення роботи мозку. Сподіваємося вони будуть вам корисні.

1. Займайтеся спортом

Вважається, що при великих фізичних навантаженнях у людини краще розвивається мозок. Вчені з Інституту біологічних досліджень Salk, штат Каліфорнія, з'ясували, що у мишей, що бігають в обертовому колесі, удвічі більше клітин в тій області мозку, яка відповідає за вивчення і пам'ять. Чому ж розумові здібності більш активних гризунів краще? Можливо, добровільні фізичні навантаження не настільки важкі і тому більш вигідні. Це означає, що, займаючись спортом із задоволенням, ви стаєте більш дотепними і щасливими.

2. Тренуйте мислення

Важливі не тільки фізичні вправи. Ти можеш розвивати різні області свого мозку, змушуючи їх працювати. Професор Катц говорить, що мислення і аналіз навколишнього світу можуть поліпшити функціонування бездіяльних частин мозку. Пробуйте нові смаки і запахи. Пробуйте робити що-небудь лівою рукою (якщо ви правша, і навпаки). Подорожуйте по нових місцях. Займайтеся мистецтвом. Прочитайте роман Достоєвського.

3. Запитайте "Чому?"

Наш мозок схильний до цікавості. Дозвольте і собі бути цікавим. Кращий спосіб розвивати цікавість - увесь час ставити питання "Чому?". Нехай це буде новою звичкою (принаймні, 10 раз в день). Ви будете вражені тим, скільки можливостей відкриється перед вами в житті і роботі.

4. Більше смійтеся

Вчені кажуть, що сміх корисний для нашого здоров'я. Протягом цього процесу виробляються ендорфіни, і це допомагає нам зняти напругу. Таким чином, сміх може заряджати наш мозок.

5. Їжте рибу

Масло, знайдене в волоських горіхах і рибі, довго вважалося корисним тільки для серця. Але недавнє дослідження встановило, що воно корисно і для мозку. Відбувається не тільки поліпшення системи циркуляції повітря, яка поставляє кисень до голови, але і поліпшується функція мембран клітин. Ось чому люди, які споживають багато риби, менш схильні до депресії, недоумства, навіть порушення уваги. Вчені відзначили, що жирні речовини необхідні для розумового розвитку дітей. Можливо, що ваше власне розумовий розвиток і навіть інтелект можуть бути поліпшені при достатньому споживанні цієї олії. Вживайте, принаймні, три шматочки риби в тиждень. Наприклад, лосося або тунця.

6. Розвивайте пам'ять

Мозок - це машина пам'яті. Візьміть старий фотоальбом або шкільний щоденник. Проведіть час зі своїми спогадами. Дозвольте розуму міркувати, згадувати. Позитивні емоції від спогадів допоможуть вам справитися з проблемами.

7. Харчуйтеся правильно

Чи можуть шкідливі жири зробити людини дурним? На це питання відповіли дослідники Університету Торонто. Вони посадили пацюків на дієту, зменшивши кількість споживання жирів, внаслідок чого у гризунів погіршилося функціонування частин мозку, що відповідають за пам'ять і просторове сприйняття. Але гірше справа йшла з дієтою, коли відсоток жирності був збільшений. Жир може зменшити потік багатої киснем крові до вашого мозку. Ви можете споживати щодня близько 30% калорій у вигляді жиру, але більшість з них мають надходити від вищезгаданої риби, оливкового масла, горіхів. Уникайте жирів, що містяться в крекерах і різних закусках.

8. Розгадати загадку

Деякі з нас люблять мозаїки, деякі кросворди, а хтось логічні загадки. Все це дуже хороший спосіб активізувати ваш мозок і підтримувати його активність. Розгадати загадку заради забави, але, роблячи це, знайте: ви тренуєте свій мозок.

9. Ефект Моцарта

Десятиліття тому психолог Франциск Рошер і його колеги зробили відкриття. Виявляється, прослуховування музичних творів Моцарта покращує математичне мислення людей. Навіть щури долали лабіринти швидше і більш точно після прослуховування Моцарта, ніж після шуму або музики композитора-мінімаліста Філіпа Голосу. У минулому році Рошер повідомив, що для щурів соната Моцарта є стимулятором діяльності трьох генів, пов'язаних з клітинами, що передають сигнали в мозок. Це самий гармонійний спосіб поліпшити ваші розумові здібності. Але перш, ніж ви візьмете компакт-диски, візьміть до уваги, що не кожен, хто прагне до ефекту Моцарта, отримує його. До того ж навіть його прихильники схиляються до того, що музика підвищує здібності мозку, тому що змушує слухачів почувати себе краще. Відбувається одночасно і розслаблення, і стимулювання організму.

10. Покращуйте навички

Звичайні заняття, такі як шиття, читання, малювання і розгадування кросвордів, важливі. Змушуйте себе виконувати все це по-новому, щоб поліпшити свої навички. Прочитайте нові книги, вивчите нові способи малювання, розгадуйте більш складні кросворди. Досягнення більш високих результатів допоможе вашому мозку бути здоровим.

11. Скоротіть кількість алкоголю

Дослідження, в якому взяли участь 3500 японських чоловіків, встановило, що у тих, хто вживає невелику кількість алкоголю, краще розвинена функція пізнавання, ніж у тих, хто не п'є взагалі. Але, на жаль, як тільки ви випиваєте більше, ніж належить, ваша пам'ять відразу погіршується. Дослідження на щурах визначило, що ті, хто споживає багато алкоголю, втрачають клітини відразу після його розпивання. Доведено, що алкоголь не тільки ушкоджує розумові здібності, але і перешкоджає їх відновленню.

12. Грайте

Якщо у вас є вільний час, пограйте. Виділіть час на ігри. Грайте в карти, у відеоігри, в настільні ігри. Не має значення, у що ви граєте. Гра поліпшить ваш настрій і роботу мозку. Це навчить ваш мозок думати стратегічно.

13. Спіть з ручкою і папером

Перегляд ключової інформації перед сном поліпшить її запам'ятовування на 20-30%. Ви можете тримати біля ліжка яку-небудь книжку для читання перед сном, якщо вона не буде сильно стомлювати вас. І обов'язково тримайте ручку з блокнотом поруч з ліжком. Якщо з'явиться якась нав'язлива думка, то вона не дасть заснути, поки ви її не "перенаправити" на папір.

14. Концентрація

Концентрація може поліпшити роботу мозку. Але "злодії концентрації" не завжди помітні. Вчіться помічати, коли ви відвернені. Якщо ви повинні були, наприклад, подзвонити, то ця думка може заважати весь ранок, підриваючи вашу ясність у думках. Ви навіть можете не усвідомлювати, що ця думка заважає вам. Візьміть собі за звичку замислюватися і питати себе: "Які думки зараз у мене крутяться в голові?". У нашому прикладі, дзвінок по телефону ви могли б скерувати в ваш список справ. Це може позбавити вас від цієї думки і допоможе вам мислити більш ясно.

15. Любов для мозку

У серії досліджень доктора Катлер і його колегами в університеті Пенсільванії і пізніше в Стенфордському університеті було виявлено, що регулярний сексуальний контакт надавав сприятливий вплив людини. Сексуальний контакт, принаймні, раз на тиждень сповільнював процес старіння. У дослідженні доктора Катлер наявність оргазму не було настільки важливим. Близькість і емоційне з'єднання були найвпливовішими чинниками.

16. Грайте з пристрастю

Коли в життя людей входить вивчення і творчість, вони віддають своїй роботі на 127% більше. Захоплюйтеся самі і захоплюється світ. Згадайте, що ви любили робити, коли були дитиною, і робіть це будучи дорослим. Це ключ до вашого генія. Да Вінчі, Едісон, Ейнштейн, Пікассо - всі вони любили грати і досліджувати.

17. Цикли свідомості

Визначте той час, коли ваша свідомість найбільш активно. Якщо ви визначите цей час, ви зможете займатися найважливішими завданнями саме в цей час.

18. Вивчайте що-небудь нове

Це може здатися очевидним. Напевно у вас є тема, яка вам найбільш цікава. Неважливо, робота це або дозвілля. Якщо ви не маєте такої теми, то спробуйте щодня дізнаватися значення якого-небудь нового слова. Є велика кореляція між словником і вашим інтелектом. Коли у нас словниковий запас постійно поповнюється новими словами, то наш інтелект може працювати по-іншому. Працюйте, навчаючись!

19. Пишіть

Вести особистий щоденник дуже корисно, в першу чергу для вас. Це дуже хороша стимуляція мозку. Ведення записів дозволяє розширити можливості вашого мозку. Знайдіть способи писати, щоб вас змогли читати інші. Це можуть бути історії вашого дитинства, які можуть бути цікаві вашим друзям. Заведіть блог, щоб вас змогли читати інші.

20. Ароматерапія для активації мозку

Аромати можна використовувати для підняття тонусу або розслаблення. "Енергетики" включають в себе м'яту, кипарис і лимон. Для розслаблення вам знадобиться герань і троянда. Кілька крапель масел у вашій ванні або розпилювачі будуть достатні. Ви можете також використовувати носовичок - досить буде пару крапель. Попередньо переконайтеся, що у вас немає алергії на це масло.

21. Наркотики для активації мозку

Кава і інші напої, що містять кофеїн, допомагають студентам отримувати більш високі бали на тестах. Але кава надовго не вистачить. Замість перерв на каву спробуйте чай на основі "Гингко білоба". Він поліпшить кровоток до мозку і концентрацію.

22. Оточіть себе натхненниками

Спілкуйтеся з надихаючими вас людьми. Читайте журнали на різні теми. Відкривайте нові можливості. Знаходьте нове рішення проблем. Незалежно від того, скільки вам років і чим ви займаєтеся, вашому мозку просто необхідна навантаження. Це можуть бути логічні задачки, запам'ятовування Шекспіра або вивчення нової мови. Примусьте ваш мозок напружено працює, якщо ви не хочете, що б він заіржавів як автомобіль на звалищі.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю