Усі новини

Розвиваємо зір

Розвиваємо зір

У нас є схильність фокусувати увагу на тому об'єкті, про який ми думаємо. Це неефективно. Куди більше інформації ми можемо почерпнути, якщо будемо часто переміщати фокус зору. У нас є схильність фокусувати увагу на тому об'єкті, про який ми думаємо. Це неефективно, тому що найбільша кількість інформації ми фіксуємо при першому погляді на об'єкт, і тому подальше його розгляд не має сенсу. Куди більше інформації ми можемо почерпнути, якщо будемо часто переміщати фокус зору.

Слід навчитися робити це свідомо, для того щоб отримувати більше різноманітної інформації. Де б ви не були, намагайтеся озирнутися, по черзі зупиняючи погляд на оточуючих вас предметах і людей. Наприклад, якщо ви йдете по вулиці, то не дивіться постійно перед собою або собі під ноги, а розглядайте вітрини магазинів, автомобілі, що зупинилися на узбіччі, дерева і небо, проглядає між будинків. Точно так же, якщо ви їдете в автобусі або в поїзді, то розглядайте пасажирів. Намагайтеся переміщати фокус два рази в секунду. Позоставте погляд на обличчях людей, розглядайте також їх груди, руки, ноги і т.д. Ця вправа не тільки поліпшить вашу здатність сприймати інформацію, але і дасть відпочинок очам.

Розвиток бокового зору

Хоча основну масу інформації ми отримуємо завдяки прямому зору, але бічний зір також вносить свій внесок. Для того щоб переконатися в цьому, ви можете провести наступні експерименти. Візьміть книгу і тримайте її прямо перед собою, потім, продовжуючи дивитися в колишньому напрямі, повільно відсуває книгу в сторону до тих пір, поки ви не зможете чітко бачити, що це книга. Після цього помахайте нею, і хоча ви не зможете бачити книгу, але помітите, що збоку щось колишеться.

Ви також можете спробувати провести інший експеримент. Стисніть долоню в кулак прямо перед собою і потім, продовжуючи дивитися вперед, повільно відсуває кулак до тих пір, поки він не пропаде з вашого поля зору, потім знову повільно перемістіть його так, щоб можна було ледь бачити його. Після цього розтисніть кулак і спробуйте розрізнити всі п'ять пальців. Напевно вам не вдасться чітко побачити їх. Ці два експерименти показують, як погано використовує ваш мозок одержувану за допомогою бокового зору інформацію. Тому необхідно розвивати цю здатність зору, щоб розширити можливості сприйняття інформації, що в свою чергу призведе до більш розумних дій з вашого боку.

Ви можете спробувати розвинути у себе бічний зір за допомогою наступних вправ. Виконувати ці вправи досить складно, тому ми радимо вам робити це не більше п'ятнадцяти хвилин поспіль і відпочивати щоразу, коли відчуєте втому.

Для виконання вправ сядьте в зручне крісло навпроти порожній стіни, що має точку фіксації на рівні очей. Вам потрібно сфокусувати погляд на цій точці, а для зняття втоми очей поморгайте, і це поряд з переміщенням фокусу зніме з очей втому, так само, як і переміщення фокусу.

Вправа:

Зупиніть погляд на точці фіксації, розташованої на стіні на рівні ваших очей, і постарайтеся сконцентрувати увагу на тому, що знаходиться збоку від вас. Спочатку ви, швидше за все, нічого, не побачите, але якщо будете виконувати цю вправу протягом декількох днів, то, без сумніву, помітите, що ваше бічний зір стало гостріше.

Вправа:

Приготуйте листки паперу розміром двадцять на двадцять п'ять сантиметрів, і напишіть на них букви алфавіту і (або) цифри від одного до десяти. Розфарбуйте букви в яскраві кольори, а потім перетасуйте листки, як колоду карт. Після цього сідаєте в крісло і покладіть пачку карток на столик так, щоб ви могли легко їх дістати.

Після цього беріть по одній картці, тримайте її поза полем прямого зору і намагайтеся побачити за допомогою бокового зору написану на ній літеру або цифру.

Як тільки ви досягнете певного прогресу при виконанні цих вправ, можете збільшити кут, під яким ви дивитеся на картки, до сімдесяти або вісімдесяти градусів, що є зовнішньою межею зору. Після того як ви зможете виконувати дану вправу під кутом в сімдесят градусів, рекомендується почати робити третя вправа, при виконанні якого вам доведеться мати справу з більш дрібними предметами.

Вправа:

Для виконання цієї вправи приготуйте нові картки з буквами алфавіту і цифрами, які повинні бути на одну третину менше попередніх. Потім продовжуйте виконувати вже описане вище вправу. Після того як ви навчитеся розрізняти букви і цифри на нових картках, можна ще зменшити їх розмір і чинити так до тих пір, поки ви не дійдете до досить маленьких карток. Якщо ви будете ретельно виконувати цю вправу, то навіть зможете навчитися читати за допомогою бокового зору книги, надруковані великим шрифтом.

Зрозуміло, вам звичніше читати за допомогою прямого зору, і вищевикладене вправа не ставить собі за мету навчити вас читати за допомогою бокового зору, а просто допомагає розвивати його, сприяючи збільшенню обсягу одержуваної вами інформації і пробуджуючи до життя, що дрімали до цього моменту ділянки мозку, які від бездіяльності втрачають всі свої якості. Пам'ятайте, що розвиток бокового зору важливо для збереження фізичного здоров'я мозку і збільшення обсягу одержуваної інформації.

Розвиток здатності до уловлювання деталей

Крім того, що ми не вловлюємо деталі, які потрапляють в область бокового зору, ми також іноді пропускаємо дрібниці і при розгляданні предметів, що знаходяться прямо перед нами. Згадайте, як часто вас просили описати що-небудь, і ви відповідали, що не помітили, як це виглядає. Для того щоб навчитися вловлювати деталі за звичайних обставин, спробуйте виконувати наступну вправу один або два рази кожен день протягом хоча б однієї хвилини.

Вправа:

Візьміть в руки будь-який предмет і уважно огляньте його з усіх боків. Огляд продовжуйте до тих пір, поки у вас не з'явиться впевненість, що ви запам'ятали предмет у всіх деталях. Припустимо, що вам в руки попався олівець. Зверніть увагу на те, який він довжини, кольору, скільки граней складають його поверхню, що на ньому написано, яким кольором виконана напис, яким чином прикріплений до нього ластик (металевим або пластиковим ободом), який візерунок виконаний на металевому ободі, яку форму має прикріплений до олівця ластик і т.д. Вас напевно здивує те, скільки нового ви дізнаєтеся про простому олівці, чого раніше не помічали. Те ж саме ви можете зробити і з будь-яким іншим предметом, що попався вам на очі.

Здатність вловлювати деталі ви можете також розвинути шляхом збільшення швидкості сприйняття інформації. Ми пропонуємо вам спробувати наступну вправу, для виконання якого вам знадобиться помічник.

Вправа:

Купіть або зробіть самі картки, аналогічні тим, які ви використовували для розвитку бічного зору, і напишіть на них прості слова або числа. Після цього ваш помічник повинен стати перед вами і швидко показувати вам ці картки в довільному порядку. Він не повинен дозволяти вам дивитися на картки довше проміжку часу, який потрібен для того, щоб швидко пронести її перед вашими очима. Зрозуміло, що спочатку у вас не вийде розглянути зображене на картці слово або число, але потім, після декількох вправ, вам буде все легше і легше розбирати написані на картках слова.

Розвиток здатності стежити за рухомими об'єктами

Багато людей стикаються з труднощами під час стеження за рухомими об'єктами. Це найбільше помітно на стадіоні під час матчу, коли глядачі бачать тільки момент, коли гравці відбивають м'яч. М'яч же в польоті вони не бачать. Якщо ви стикаєтеся з труднощами під час стеження за рухомими об'єктами, то можете спробувати різні вправи. Наприклад, ви можете стежити за тим, як сусідські діти грають в баскетбол, або намагатися прочитати номери проїжджаючих повз автомобілів. А для серйозної роботи вдома ви можете використовувати наступну вправу.

Вправа:

Для виконання цієї вправи вам знадобиться старий програвач вінілових пластинок. Поставте платівку на програвач, увімкніть його і спробуйте прочитати напис на платівці. Якщо це здасться вам занадто складним (а, ймовірно, так і буде), то візьміть аркуш цупкого паперу відповідного розміру і зробіть на ньому будь-яку напис великими буквами. Приготуйте кілька таких «пластинок» з різними написами і в довільному порядку (щоб не знати, яку саме) ставте на програвач, включайте його і намагайтеся прочитати зроблену вами напис. Ви можете почати з маленької швидкості, а потім поступово збільшувати її.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю