Усі новини

Здоровий сон дуже важливий

Здоровий сон дуже важливий

Здоровий сон - це невід'ємна і значна частина життя, це безцінне джерело не тільки прекрасного самопочуття і гарного настрою, він так само сприяє збереженню краси і молодості. Так вже вирішила матінка-природа, що людина крім активного існування обов'язково повинен спати. Здоровий сон - це невід'ємна і значна частина життя, це безцінне джерело не тільки прекрасного самопочуття і гарного настрою, він так само сприяє збереженню краси і молодості. Сон вважається кращим засобом для відпочинку, відволікання від життєвих проблем. «Ляж, поспи і все пройде», «Ранок вечора мудріший» - ці старі приказки ніколи не втратять свою актуальність. Але для повноцінного відпочинку дуже важливо дотримуватися рівноцінні фази неспання і сну.

Сон це життєво важливе стан мозкової діяльності, і людині необхідний саме здоровий, міцний сон. Тривожний сон, на відміну від здорового, має мало переваг: мозок не може розслабитися, а при ранковому пробудженні з'являється відчуття втоми. Людство скаржиться на безсоння, вдаючись в розпачі до снодійним препаратів. Але це палиця з двома кінцями - перший час заснути можна, проте в подальшому сон стає більш неспокійним, а потім снодійні пігулки зовсім перестають діяти.

Фахівці довели, що більше третини населення страждає безсонням або іншими розладами сну, що перешкоджають нічному відпочинку і відновлення працездатності. При відсутності здорового сну різко зменшується можливість продуктивної денного життя. Здоровий, повноцінний сон - це важливий фактор, що позитивно впливає на здоров'я, особливо в наш стресовий час.

Чимало звичайно і людей, яким сон не приносить ніяких проблем! Вони лягають спати, коли хочеться, і прокидаються відпочили і бадьорими. Вони прекрасно засинають скрізь і завжди, і можуть дозволити собі чашечку вечірнього кави. Але, на жаль, людей, які страждають від розладів сну - теж багато.

Якщо навіть час від часу організм страждає від безсоння, то можливо, що вона переросте в щовечірню проблему. Безсонні ночі можна і потрібно залишити в минулому. Закріпіть за собою здорові звички, пов'язані зі сном, і ви зможете позбутися від безсоння і домогтися здорового сну без проміжних пробуджень.

З'ясовано, що людський організм переносить недосипання набагато важче, ніж голод. Нормальні люди не можуть витримати без сну більше двох діб - вони мимоволі засипають, а під час денної роботи у них можуть спостерігатися короткочасні сни і дрімота, причому навіть непомітні для оточуючих.

Зазвичай дорослій людині необхідно для сну 7-8 годин. Але звичайно, все люди сплять по-різному, комусь потрібно більше часу для відпочинку, комусь менше. Визначте, скільки годин сну необхідно особисто вам, щоб виспатися і відчувати себе на ранок добре. Але пам'ятайте, що спроби спати більше часу, ніж вимагає організм, призводять до поганого самопочуття весь день. Недарма деякі зауважують: «Метався весь ранок, тепер весь розбитий». Але ж просто-напросто потрібно було встати з ліжка вчасно.

Дотримуючись простих порад, можна не тільки нормалізувати свій сон, але і зробити його здоровим - і хороше самопочуття вам забезпечено!

- Лягайте спати до 24 годин, приблизно між 22 і 23 годинами.

- Не їжте перед сном.

- Намагайтеся не приймати ввечері збуджуючі напої.

- Дихайте перед сном свіжим повітрям.

- Не займайтеся розумової і фізичної роботою безпосередньо перед сном - це призводить до надмірного збудження і труднощів засипання.

- Не читайте і не дивіться телевізор в ліжку. Спальня - це сонна обитель, вона повинна налаштовувати на відповідний лад.

- Теплий душ або ванна з заспокійливими травами допомагає швидкому засипанню і міцному сну.

- Секс перед сном іноді допомагає зняти напругу, зазвичай після нього швидко засинають і міцно сплять.

- Колосальне значення має правильний вибір ложа. Прислухайтеся до думки хірургів-ортопедів. Постіль повинна бути досить жорсткою.

- Не використовуйте високими подушками. Шия повинна бути на одному рівні з тілом.

- Спіть на боці - це корисно для хребта, а так само зменшує ймовірність хропіння.

- У спальні повинно бути тихо і провітрено.

- Приємна музика, записи шуму прибою або співу птахів сприяє приємному відходу до сну.

- Освойте ази аутотренінгу - це здорово допомагає релаксації і здоровому сну.

- Засинайте в зручному одязі, або роздягненими - кому як подобається!
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю