Усі новини

Дельфінотерапія

Дельфінотерапія

Хто з нас не мріє поплавати в басейні в компанії дельфінів? А чи відомо вам, що це незвичайне розвага - не просто спосіб весело відпочити і зануритися в дитячі мрії, а ще й нетрадиційний метод психотерапії? Хто з нас не мріє поплавати в басейні в компанії дельфінів? А чи відомо вам, що це незвичайне розвага - не просто спосіб весело відпочити і зануритися в дитячі мрії, а ще й нетрадиційний метод психотерапії? Називається це терапевтичне спілкування людини і тварини - дельфінотерапія. Цей процес завжди курується цілим рядом фахівців - лікарями, тренерами та психологами. У воді дельфіни грають зі своїми пацієнтами, катають їх на своїй спині, люди і дельфіни захоплені одне одним і охоплені особливою атмосферою

Чому ж саме дельфін? Справа в тому, що високий інтелект цієї тварини, його сила і витривалість в поєднанні з дивовижною чуйністю та унікальними фізичними даними створюють надзвичайно гармонійна взаємодія з людиною, що приносить видимий лікувальний ефект. Дельфіни відчувають надзвичайну потребу в спілкуванні, вони здатні включатися в гру, вони немов говорять з людиною на одній мові, в процесі такого спілкування обидві сторони налаштовуються на потужну позитивну хвилю

Під час гри дельфін привертає до себе увагу, демонструє свою щирість і симпатію до людини, активно виконує різні ігрові прийоми, стимулює зворотний зв'язок. Крім того, у воді дельфіни тонко відчувають фізичний і психічний стан пацієнта, вони легко орієнтуються, в який момент потрібно підставити свою спину і прокатати по хвилях, коли потрібно дбайливо і обережно супроводити в воді, а коли - вплутатися в активну гру. Перебуваючи у воді з дельфіном, людина відчуває себе захищеним і впевненим і абсолютно не відчуває страху.

Результатом такого спілкування є настрій на позитивні емоції, заспокійливий і активізує ефекти, найпотужніша душевна розрядка або «катарсичний» ефект. Курс дельфінотерапії, організований за допомогою психотерапевта або психолога, дозволяє досягти дивовижних результатів. У автентичних дітей і дітей зі зниженим інтелектом таке спілкування стимулює мовленнєвий і сенсомоторного розвитку, дітям і дорослим, що переживають самотність або адаптацію в складних умовах, - дозволяє поліпшити емоційний стан, дає потужний психологічний заряд, активізує роботу мозкових структур. Часом такий контакт здатний і зовсім поміняти світогляд - змінити ставлення до себе, оточуючих людей і світу в цілому, стати відправною точкою на новому етапі розвитку особистості.

Залежно від своїх можливостей, пацієнти грають з дельфінами в м'яч, обіймають і гладять тварин, беруть участь в різних ігрових сюжетах. У людини, якому пощастило лише кілька разів поплавати з цими красивими доброзичливими тваринами, нормалізується серцева діяльність і поліпшується сон.

У нашій країні дельфінотерапія тільки-тільки набирає обертів, тому на сьогоднішній день у нас існує не так багато місць для проведення цього чарівного курсу. На Заході дельфінотерапії вже віддали належне - не шкодують ні часу, ні коштів на її розвиток. Залишається сподіватися, що і у нас оздоровчий вплив цих тварин на людський організм буде оцінено по достоїнству, і дельфінотерапію включать в державні медичні програми, що фінансуються з державного бюджету.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю