Усі новини

Користь контрастного душу

Користь контрастного душу

Сукупним результатом контрастного душу є поліпшення здоров'я, підвищення працездатності і навіть омолодження організму. Звернемося до історії. Богатирського здоров'я русичів завжди заздрили заїжджі іноземці. Звичайно, впливають на здоров'я багато факторів, але головне, що відзначали заїжджі «варяги» - це російська лазня. Особливо взимку. Напар русичі в лазні, і в ополонку! Ні поруч ополонці, так в снігу валяються. А потім знову паритися! Будь-яка хвороба від такої процедури вилітає з тіла мухою! Правда, повторити цей процес в наших малогабаритних квартирах трохи важко. Однак не варто впадати у відчай.

Замінити баню частково може простий контрастний душ.

Спочатку тепла вода. Коли тіло звикло - кілька хвилин гарячої води, потім хвилину холодної, знову кілька хвилин гарячої, знову хвилину холодної. І так хвилин десять. Якщо є час, можна і більше

Просто? Дуже! Але за цією простотою криється приголомшливе оздоровчий вплив. Ось лише короткий перелік поліпшень, яке відбудуться у вашому організмі при регулярному, краще щоденному, використанні контрастного душу.

1. Активізуються всі обмінні процеси.

2. Поліпшується, за рахунок збільшення швидкості циркуляції крові, обмін речовин в організмі.

3. Весь організм інтенсивно очищається.

4. Зміцнюються серце і судини.

А ще деякі джерела стверджують, що при регулярному користуванні контрастним душем збільшується кількість білих і червоних тілець в крові, нормалізується електричний заряд тіла, нормалізується маса тіла, зникає аритмія серця і багато, багато іншого. І все - добрий.

Сукупним результатом є поліпшення здоров'я, підвищення працездатності і навіть омолодження організму.

Такий ефект від контрастного душу пояснюється просто. Шкіра - найбільший орган людини. І, тренуючи контрастним душем шкіру, ми, отримуючи при цьому задоволення, тренуємо і все тіло.

Однак і цю просту процедуру треба виконувати правильно. Головний принцип тут - «не нашкодь». Якщо у Вас скаче тиск або є новоутворення, захворювання серця, судин, крові - обов'язково порадьтеся з лікарем.

Ну що, поїхали?

1. Збільшуйте і зменшуйте температуру води поступово, з кожною процедурою. Ваш організм повинен «загартуватися», звикнути до великого контрасту температур.

2. Спочатку нежімся просто під теплою водою. Потім на кілька хвилин включаємо гарячу. Нагрівати тіло треба набагато довше, ніж охолоджувати. А холодною водою краще взагалі обливатися. Перевернули відро з крижаною водою над головою Ух !!!

3. Починати охолодження організму (обливання) завжди слід зверху.

4. Ні в якому разі не можна доводити себе до ознобу (замерзання)! Суб'єктивне відчуття бадьорості і приємності - ось головний індикатор правильності проведення процедури. Не треба напружуватися і напружувати волю на шкоду здоров'ю! Розслабтеся і отримуйте задоволення.

5. Контрастний душ найкраще приймати вранці, після ранкової гімнастики. Саме в цей момент тіло розігріте, кров біжить швидко, та й піт змити з тіла не завадить!

6. Після душу обов'язково інтенсивно розтертися жорстким махровим рушником. Це одночасно і додатковий масаж, і стимуляція шкірного капілярного кровообігу.

Можна посилити ефект від процедури і психологічними методами. Якщо в душі муркотіти пісеньку, настрій помітно підніметься. А якщо при цьому ще й повторювати: «Мій організм очищається, здоровеет і молодіє» або щось в цьому роді, ефект буде просто приголомшливий!

І ще одне зауваження. Ефект оздоровлення від контрастного душу досягається тільки з часом. Однак помітите Ви його дуже швидко. А якщо користування контрастним душем увійде у Вас в звичку, то позитивний ефект триватиме протягом усього життя.

Користуйтеся і здоров'ю на здоров'я!

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю