Усі новини

Обстежтеся перед відпусткою!

Обстежтеся перед відпусткою!

У минулому році повернулися з відпустки з поганим самопочуттям? Проблема не рідкісна, особливо при подорожах на південь. Але її можна запобігти! У минулому році повернулися з відпустки з поганим самопочуттям? Проблема не рідкісна, особливо при подорожах на південь. Але її можна запобігти!

Якщо ви вирішили провести тиждень-два в тропіках, африканській савані, в'єтнамських джунглях або навіть на південному Середземномор'ї і при цьому років десять як не були при лікаря, витратьте трохи часу на знайомство зі своїм організмом. Тим самим ви застрахуєтеся від неприємних сюрпризів, які він, можливо, готував для вас.

ЗА 3 ТИЖНІ ДО ВІДПУСТКИ

Перевірте артеріальний тиск (АТ). У багатьох людей є схильність до гіпертонії або вже розвинулася хвороба, про яку вони поки не підозрюють. Довгий переліт, різка зміна клімату та активна відпускна життя можуть спровокувати гіпертонічний криз - підвищення артеріального тиску до небезпечних значень. Стан малоприємне, особливо якщо ви перебуваєте в чужій країні.

Що робити. Протягом двох тижнів щодня вимірюйте тиск вранці, поки ще не встали з ліжка, і ввечері, перед відходом до сну. Різниця між значеннями повинна бути суттєвою (ранкове нижче вечірнього). «Якщо вона менше 25-30%, насторожитеся. Треба пройти обстеження (витратити ще один день на експрес-діагностику) і почати вживати заходів, - попереджає лікар Сергій Виноградов. - При регулярному підвищенні АТ серцево-судинна система зношується набагато швидше, а значить, різко зростає ризик ішемічної хвороби серця, інсульту, інфаркту ».

ЗА 2 ТИЖНІ ДО ВІДПУСТКИ

Пройдіть експрес-діагностику. Визначення основних функціональних показників займе не більше години. «Через 2 дні буде готовий висновок про стан здоров'я, і ​​ми можемо попередити людини про можливі неприємності з боку серцево-судинної або травної системи. Якщо летіти не наступного дня, встигнемо його і підлікувати », - розповідає наш експерт.

Що робити. Експрес-діагностика включає клінічний і біохімічний аналізи крові, аналіз сечі, УЗД органів черевної порожнини, електрокардіограму. Подібне експрес-обстеження взагалі бажано робити періодично, а вже такий привід, як від'їзд у відпустку, потрібно використовувати обов'язково.

ЗА 10 ДНІВ ДО ВІДПУСТКИ

Загляньте до стоматолога. Недоречно разболевшегося зуб може зіпсувати всю відпустку. Непогано було б дізнатися, яка схема надання медичної допомоги (зокрема, стоматологічної) в країні і місті, куди ви їдете, а також чи є лікар в обраному готелі.

Що робити. Не відкладайте візит на останні дні - адже вам може знадобитися лікування.

ЗА 2 ДНІ ДО відльотом

Почніть відпочивати. Якщо ви, звичайно, подбали про це заздалегідь і взяли відпустку не з дати, що вказана в авіаквитку, а на пару днів раніше.

Що робити. Перша доба відсипатися, другий день присвятіть зборів. Лікарі радять оформляти відпустку так, щоб після повернення з подорожі вийти на роботу тільки через 2 дня. Це значно пом'якшить симптоми акліматизації, і в підсумку відпустку принесе набагато більше користі здоров'ю.

Паку аптечки

Не забудьте взяти з собою набір засобів першої допомоги:

• знеболююче (на випадок головного болю);
• спазмолітик (знадобиться при спазмі гладкої мускулатури, наприклад, в разі загострення панкреатиту);
• препарат з сімейства нестероїдних протизапальних засобів (допоможе, якщо «скрутить» спину або підніметься температура);
• активоване вугілля;
• ферментний препарат;
• кошти від діареї і печії.


Текст: Ольга Смирнова

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю