» » » Як убезпечити себе від шкоди комп'ютера?
Усі новини

Як убезпечити себе від шкоди комп'ютера?

Як убезпечити себе від шкоди комп'ютера?

Проводьте багато часу за комп'ютером і не з чуток знаєте, що таке біль у спині або «червоні» очі?

Проводьте багато часу за комп'ютером і не з чуток знаєте, що таке біль у спині або «червоні» очі? У даній статті ви зможете прочитати про вплив комп'ютера на здоров'я людини, шкода комп'ютера здоров'ю людини, і ознайомитися з порадами щодо безпечної роботи за комп'ютером.

14 порад для здорової роботи за комп'ютером

1. Створіть робоче місце під себе.

2. Використовуйте спеціальну підставку для ноутбука, якщо ви проводите за ним понад 2 годин


Як убезпечити себе від шкоди комп'ютера?

3. Між монітором і вашими очима не повинно бути менше 50 см (відстань витягнутої руки).

4. Налаштуйте монітор по висоті так, щоб верхня його частина розташовувалася на рівні ваших очей.

5. Налаштуйте монітор так, щоб вам не заважали відблиски від вікна або освітлення.

6. Відхиліть монітор на 10-20 градусів назад, якщо це дозволяють умови освітлення. Це буде зручніше для ваших очей.

7. Клавіатура по висоті повинна бути на рівні ваших ліктів (якщо клавіатура має нахил, то оцінюємо по її центру).

8. Відхиліть клавіатуру на 10 градусів назад. Так буде зручніше вашим рукам при наборі.

9. Використовуйте регульоване крісло або стілець.

10. Давайте відпочинок своїм очам, періодично фокусуючи погляд на віддалених об'єктах.

11. Час від часу вставайте з крісла і потягуйте м'язи спини і рук.

12. Об'єкт, на який ви дивитеся, (монітор або книга, неважливо) повинен знаходитися прямо навпроти вас. Це дозволить уникнути постійних поворотів голови.

13. Не варто забувати про те, що навіть якщо ваше робоче місце налаштоване оптимально для вас, все одно ваше тіло буде втомлюватися при довгому знаходженні в одному і тому ж положенні. Тому періодично змінюйте положення монітора, клавіатури, і крісла.

14. Намагайтеся зменшити кількість часу, який ви проводите за ноутбуком в аж ніяк не ергономічних умовах. Зрозуміло, що ноутбук вам для того і потрібен, щоб ви могли використовувати його всюди, де знадобиться. Однак, це може мати неприємні наслідки в подальшому.

Як правильно сидіти

Поперековий відділ хребта - самий навантажений. На нього падає вага буквально всього тіла, навіть, як це не здасться дивним, тих частин, що нижче пояса - але тільки в положенні сидячи. Тому при захворюваннях хребта і після травм рекомендують або стояти (якщо можна), або лежати.

При роботі сидячи - і взагалі при довгому сидінні - слід змінювати положення тіла приблизно кожні 15 хв. Для цього достатньо лише трохи змінити положення спини і ніг.

Сидіти слід прямо, не нахиляючи вперед голову або верхню частину тулуба, щоб не напружувати м'язи тіла. При тривалих заняттях читанням, листом або малюванням корисно опустити передню частину кришки столу вниз, щоб не нахилятися до книг, паперів, якщо це неможливо, слід зробити простий пристрій, що підтримує книги, папери та ін. На достатній висоті. Висоту стільця необхідно відрегулювати так, щоб сидіння доводилося на рівень колінних складок. Задня сторона стегна повинна лише злегка тиснути на край стільця. Якщо тиск буде занадто великим, сидіти незабаром стане незручно, крім того, важко циркуляція крові в нижній частині ніг. Для зменшення тиску на задню сторону стегна зручна лавочка для ніг, до того ж ноги отримають зручну опору. За кермом автомобіля або в кінотеатрі важливо прийняти зручне положення, щоб спина в місці її згину мала хорошу опору. Сидіти слід прямо, часто міняти позу і не нахиляти голову вперед.

При тривалої концентрації уваги, як в двох вищенаведених прикладах, при роботі за комп'ютером, легко не помітити слабких сигналів втоми у вигляді побаліванія або відчуття дискомфорту, що попереджають про необхідність змінити позу. При поїздках в автомобілі на великі відстані необхідно періодично виходити з нього, а при тривалому перегляді телевізійних передач - зрідка вставати і рухатися. Щогодинні перерви в роботі на 1-2 хв важливо використовувати правильно. Можна встати і трохи походити Або. сидячи на стільці, нахилитися назад і звісити розслаблені руки. Зробити кілька глибоких вдихів і спробувати розслабити м'язи потилиці і плечового пояса. Нахилити голову назад і повернути її направо і наліво кілька разів.

P.S. Чому болять очі при роботі за комп'ютером?

Майже 70% користувачів комп'ютера страждають "синдромом комп'ютерного зору", що приводить до зниження гостроти зору.

Просиджування годинами перед мерехтливим монітором призводить до того, що розвивається тимчасова короткозорість, порушується робота очних м'язів, знижується чутливість зору. Крім того, з'являється печіння, почервоніння, відчуття «піску» в очах, болі в області очей і лоба, біль при русі очей.

Очі стомлюються через одноманітного буквено-цифрового зображення, мерехтіння дисплея і пульсації світяться знаків.

Зчитування такого сигналу для ока - дуже напружений, стресовий режим роботи. Він перевищує межу, до якого готове наше зір.

Через патологічної втоми в оці порушується кровообіг. Тканини ока випробовують кисневе голодування, в них накопичуються продукти обміну. Для компенсації нестачі кровообігу мікросудини розширюються.

З'являється почервоніння очей. Деякі судини від напруги лопаються. Голодування тканин породжує дискомфорт і болі в очах. Чи не допомагаючи очам, можна прийти до прогресуючої короткозорості.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю