» » » Згубний вплив «Зеленого змія» на організм
Усі новини

Згубний вплив «Зеленого змія» на організм

Згубний вплив «Зеленого змія» на організм

З корисністю спиртних напоїв пов'язано багато помилок і навіть міфів. З корисністю спиртних напоїв пов'язано багато помилок і навіть міфів. Наскільки вони відповідають дійсності?

Міф 1. За допомогою алкоголю можна швидко зігрітися

Алкогольні напої часто називають міцними. Чому? Люди впевнені в тому, що спирт має зігріваючий ефект. І для замерзлої людини ковток чогось міцного - найкращі ліки.

У подібному твердженні міститься лише маленька дещиця істини. Справа в тому, що при охолодженні допомагають приблизно 50 грамів горілки або коньяку. Вони розширюють судини і нормалізують кровопостачання внутрішніх органів. Наступні ж дози алкоголю підсилюють ліжечок в шкірі. Вона червоніє, з'являється приємне відчуття тепла. Але воно дуже оманливе - адже в цьому випадку посилюється тепловіддача, і організм починає охолоджуватись ще швидше. Причому у людини зберігається суб'єктивне відчуття повного щастя. Так що зігріваючий ефект спиртних напоїв дуже перебільшений.

Міф 2. Алкоголь посилює апетит

Спиртне справді збуджує апетит. Але поява легкого відчуття голоду провокують тільки міцні напої, та й то лише малі їх кількості. Йдеться про 20-25 грамах горілки. Вона впливає на центр насичення і активує його. Весь цей процес займає хвилин 15-20 не менше. Тому пити "для апетиту" прямо перед їжею в корені неправильно. Адже за лічені секунди голод не з'явиться: на це потрібен більш тривалий час.

До того ж алкоголь перед їжею - теж не вихід їх положення. Спиртне буде агресивно вести себе по відношенню до слизової оболонки голодного шлунка. Він буде страждати і від соляної кислоти, вироблення якої теж буде посилюватися. В результаті можливий розвиток гастриту. Чи не занадто висока ціна за те, щоб з апетитом поїсти?

Міф 3. Алкоголь знімає стрес

Часто втомлені люди намагаються підняти собі настрій за допомогою алкоголю. Але в більшості випадків це робиться неправильно. Адже випивати треба зовсім небагато - 20-30 мл горілки чи коньяку або 40 мл вина чи мартіні. Такі невеликі дози знімають внутрішнє напруження і допомагають розслабитися. Що, загалом-то, відповідає поняттю "зняти стрес". На жаль, найчастіше для цієї мети використовуються набагато більш вагомі обсяги спиртного. І тут сценарій може розвиватися двома шляхами. Перший - посилюється втома, знижується настрій, з'являється своєрідна депресія, яка тільки підсилює почуття внутрішнього стомлення. Другий - це алкогольна ейфорія, яка теж неминуче закінчується депресією. Ні в тому, ні в іншому випадку про звільнення від стресу говорити не доводиться.

Так що якщо вже позбуватися від цієї напасті за допомогою алкоголю, то робити це треба з розумом.

Міф 4. Алкоголь підвищує працездатність

Багато хто впевнений, що під впливом алкоголю працюється легше, ніж зазвичай. Мова йде не про середній і тим більше не про важкий ступені сп'яніння, коли притупляються всі реакції та почуття. Мається на увазі легкий ступінь, при якому активізуються розумові процеси.

Але таке відчуття абсолютно суб'єктивне, і це було недавно доведено австралійськими вченими. За допомогою дослідів вони прийшли до цікавих висновків. Виявляється, у ледь сп'янілих людей швидкість розумових і рухових реакцій дійсно може зростати. Але реакції ці часто бувають помилковими. До того ж навіть невеликі дози алкоголю викликають зниження концентрації уваги і погіршення якості розумової діяльності.

Таким чином, трудитися "під градусом" собі дорожче. Може бути, і робота буде виконана швидше, але в ній неодмінно з'являться різного роду помилки.

Міф 5. Алкоголь знижує артеріальний тиск

Багато гіпертоніків думають, що знизити тиск можна за допомогою алкоголю. Він, мовляв, розширює судини У цьому твердженні є частка істини - невеликі дози спиртних напоїв дійсно послаблюють тонус судинної стінки. Але поряд з цим вони посилюють частоту серцебиття. А артеріальний тиск безпосередньо залежить від об'єму крові, що "виштовхується" у кров'яне русло. Чим цей обсяг більший, тим тиск вище. Тому алкоголь ні в якому разі не можна вважати ліками від гіпертонії.

Ситуація ускладнюється ще й тим, що багато спиртних напоїв містять біологічно активні речовини. Ці сполуки самі по собі можуть впливати на артеріальний тиск, причому в більшості випадків несприятливий.

Міф 6. Якісний алкоголь не шкодить

Будь-який алкоголь має на організм токсичну дію. Це обумовлено тим, що один із продуктів розпаду етилового спирту - оцтовий альдегід. Він якраз і творить в організмі різні безчинства.

Але неякісне спиртне впливає на організм ще гірше. Адже дешеві міцні напої не проходять належного очищення, вони містять сивушні масла, які у багато разів посилюють токсичну дію алкоголю. Те ж саме можна сказати і про напої домашнього виробництва. І начебто вода хороша використовувалася, і екологічно чисті фрукти або ягоди, а все одно напій виходить набагато більш шкідливим, ніж аналогічний магазинний. А все тому, що в домашніх умовах спирт очистити дуже важко.

Звичайно ж, перевагу треба віддавати відомим і дорогим маркам, але не треба думати, що вони не позначаться на здоров'ї.

Міф 7. Алкоголь - ліки від застуди

Багато лікуються від застуди горілкою - з яблуками, з медом, з чим-небудь ще. Вважається, що такі ліки і температуру знижує, і нежить зупиняє, і біль в горлі зменшує. Звідки взялося таке повір'я - ніхто не знає. Однак багато хто чомусь впевнені, що це стародавній російський рецепт і що всі наші предки лікувалися подібним чином. Цілком можливо, що слов'яни боролися з застудою за допомогою горілки. Важливо інше - сучасна медицина такого способу не визнає.

По-перше, імунітет "Вогняна вода" жодним чином не покращує.

По-друге, спирт далеко не кращим чином позначається на запалення горла. Воно починає боліти після "лікування" ще більше. Так що вірити в цілющу силу горілки не треба. А ось невелика кількість підігрітого червоного вина випити можна. Воно, по крайней мере, має здатність стимулювати імунну систему організму.

Міф 8. Пиво - це не алкоголь

Зараз багато хто думає, що раз пиво є слабоалкогольних напоєм, то воно не завдає здоров'ю ніякої шкоди. Це катастрофічне оману. У пиві справді не дуже багато спирту. Але це зовсім не означає, що цей напій є безпечним. Він теж є алкогольним, а отже, викликає звикання.

Недарма останнім часом все частіше і частіше медики говорять про так званий пивний алкоголізм. Крім того, хмільний напій дуже погано впливає на печінку і серце. Ці органи зазнають переродження і починають погано функціонувати. З огляду на все це, ні в якому разі не можна ставитися до пива як до лимонаду. Не можна поглинати його щодня літрами. Таке бездумне споживання дуже швидко позначиться на здоров'ї.

Міф 9. Алкоголь не калорійний

Багато підраховують всі спожиті калорії. А випитих калорії не враховують. Тим часом алкоголь має дуже високу енергетичну цінність, причому чим міцніше напій, тим ця цінність більше. Найбільш високий цей показник у горілки. Остання поживними властивостями не володіє, калорії привносять тільки за рахунок спирту. Саме тому від них дуже важко позбутися.

Трохи по-іншому справа йде з вином. Енергетична цінність цього напою частково зумовлена ​​вуглеводами, які легко розщеплюються і легко згорають. Тому вино не так згубно позначається на зовнішності.

І тим не менше будь-який алкоголь дуже калорійний. Це правило не знає винятків, тому перш, ніж випити, треба подумати не тільки про своє здоров'я, але і про фігуру.

Висновок

Шкода алкоголю очевидна, оскільки алкоголь розноситься по крові до всіх органів, при цьому несприятливо на них діє, аж до руйнування. При систематичному вживанні алкоголю розвивається алкоголізм.

Непоправної шкоди алкоголь робить на печінку. Ураження печінки призводить до алкогольного гепатиту і цирозу, асцит, бактеріальний перитоніт, а також ураження мозку, стравоходу кровотеча з варикозних судин, збільшення селезінки, анемія, функціональна ниркова недостатність, порушення згортання крові.

Шкода алкоголь надає на зір, помітно знижуючи гостроту зору, негативно позначається дії алкоголю на слуховому сприйнятті, спотворюються смакові відчуття, знижуються реакції на зовнішні подразники.

Алкоголь вкрай несприятливо впливає на судини головного мозку. На початку сп'яніння вони розширюються, кровотік в них сповільнюється, що призводить до застійних явищ в головному мозку, що сприяє появі мозкових інсультів, що призводять до тяжкої інвалідності та навіть смерті.

Зміни структури мозку, викликані багаторічною алкогольною інтоксикацією, майже незворотні. Якщо ж людина не може зупинитися, то відхилення від норми йдуть по наростаючій.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю