» » » Якщо вас переслідують нічні кошмари
Усі новини

Якщо вас переслідують нічні кошмари

Якщо вас переслідують нічні кошмари

Якщо репертуар вашого особистого «нічного кінозалу» вас перестав влаштовувати, то потрібно подумати про можливі причини його усунення. Сновидіння - одна з найбільш таємничих і Маловідомі сфер психіки людини. Фахівці-сомнологи, що професійно займаються вивченням сну, розділяють всю снящуюся людям жах на кошмари і на нічні страхи. Якщо з чисто життєвої, обивательської точки зору такий розподіл начебто й ні до чого, то з медичних позицій нічні кошмари і страхи дуже навіть різняться.

Кошмарний сон являє собою «ужастик», який зазвичай «проглядається» пізно вночі в фазу так званого швидкого сну. [/b] Сюжет нічного бойовика нерідко крутий і вельми хитромудрий. Прокинувшись, чоловік більш-менш непогано пам'ятає його зміст. Остраху таке сновидіння наганяє нечуваної, але пробуджений людина майже не відчуває вегетативних реакцій власного організму - типу холодної поту на лобі або серцебиття. А ось [b] нічний страх виглядає дещо інакше. Як вдалося з'ясувати вченим, він виникає в глибоку фазу сну, коли найчастіше сновидінь як таких і бути щось не повинно. Деякі сомнологи вважають, що той, хто лежить в ці хвилини стикається з принципово іншим потоком інформації. Зазвичай страшилка наздоганяє свого «глядача» в першу половину ночі, через годину-другу після засипання. На відміну від кошмарного сну, фабула нічного страху дуже проста і нехитра, «перегляд» сюжету відбувається протягом однієї-двох хвилин. Однак цього було достатньо, щоб перелякати сплячого, що називається, до напівсмерті.

Найчастіше одержимий нічними страхами бідолаха схоплюється в ліжку і будить мирно сплячих оточуючих цілком щирим нестямним криком жаху: в його кров'яному руслі кипить адреналін, серце рветься з грудей, зуби стукають. Як правило, людина в ці хвилини Не збудився повністю. Незабаром він знову лягає і продовжує спати, а на ранок не пам'ятає, з чим же таким жахливим він зустрівся в царстві Морфея.

Якщо причини виникнення кошмарних снів досі залишаються загадкою, то їх наслідки відомі досить. Доведено, що люди, схильні до під час неспання серйозним нервово-психічних перевантажень, значно частіше переглядають ночами кошмарні сновидіння. Часом організм просто фізично не витримує, коли на денні стреси накладаються «нічні пригоди», - на думку деяких фахівців, чимала частина смертей уві сні, що реєструються у людей з хронічними захворюваннями серця, обумовлена ​​саме нічними страхами.

Деяких людей кошмари переслідують чи не щоночі. Лікарі вважають, що кожен двадцятий з пацієнтів страждає від регулярного явища йому нічних жахів. Один і той же надокучливий сон часом може мучити людину все життя. У разі такої нав'язливості без консультації фахівця, мабуть, не обійтися. У більшості ж випадків кошмарні сновидіння не є ознакою серйозних психічних порушень. Однак затримувати в своїй пам'яті жахливі нічні бачення, а тим паче пережити їх знову мало хто бажає. Тому є резон розглянути кілька рецептів, які допоможуть впоратися з кошмарами.

Найбільш важко переживають нічні страхи діти. Цілком можливо, що несамовитий дитячий крик в ночі розбудив вас сьогодні, і ви сповнені обурення і рішучості насварити сина за своє різке пробудження і непередбачений витрата запасів адреналіну. Не поспішайте лаятися - це буде помилкою! Для початку потрібно спокійно розібратися, що ж так налякало дитину. Якщо вся справа в поганому сні, то потрібно терпляче пояснити малюкові суть того, що відбувається в доступній для нього формі. Адже спросоння йому важко зрозуміти, де сон, а де дійсність. Зазвичай для відновлення дитячого спокою цілком достатньо ласкавого слова і маминої руки, обнявши яку, можна знову безтурботно заснути. Нав'язливі кошмари у дитини є приводом для обговорення цієї проблеми з фахівцем.

Якщо ж репертуар вашого особистого «нічного кінозалу» вас перестав влаштовувати, то потрібно подумати про можливі причини цього. По-перше, варто критично оцінити прийняті вами лікарські препарати. Величезна кількість ліків можуть раптово викликати зміни змісту, якості та тривалості сновидінь. Деякі препарати для зниження артеріального тиску і майже всі ліки, що застосовуються при хворобі Паркінсона, підсилюють «виробництво» сновидінь-жахів. Поговоріть про можливий зв'язок ліків і кошмарів з лікарем.

Існує кілька психологічних прийомів, що дозволяють позбутися від страшних нічних переживань. По-перше, можна спробувати змінити жахливий фінал нав'язливого кошмару шляхом аналізу сновидіння в період неспання. Для цього потрібно добре згадати подробиці свого дурного сну і постаратися в думках змінити його фінальний сюжет. Якщо кілька разів «прокрутити» змінений сюжет в думках, то цілком імовірна зміна фабули і уві сні.

Інший психологічний прийом - обговорення свого кошмару з кимось із близьких людей. Оскільки нічні кошмари можуть відображати внутрішні недозволені емоційні конфлікти, пов'язані з реальними подіями вашого життя, то активне обговорення змісту нічного кошмару нерідко дозволяє з'ясувати, що за реальна ситуація стоїть за сном.

Якщо ж впоратися з «жахами свого горища» самостійно не вдається, то оптимальним рішенням буде візит до лікаря. Залежно від конкретної ситуації лікарі використовують для лікування нав'язливих нічних кошмарів і страхів медикаментозні препарати з груп седативних засобів, транквілізаторів, антидепресантів. Хороший ефект мають сеанси психоаналізу, гіпнозу та інших методів психотерапії.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю