Усі новини

Як пережити весняний авітаміноз?

Як пережити весняний авітаміноз?

Нестача вітамінів більшість людей відчуває саме навесні. Нестача вітамінів більшість людей відчуває саме навесні. Наше харчування стає більш одноманітним. Запаси овочів і фруктів вичерпуються, та й вітамінів в них зменшується.

Основні причини авітамінозу - неякісне і незбалансоване харчування, стреси, несприятлива екологічна обстановка, невелика кількість сонячного світла взимку, фізичні та емоційні навантаження, куріння і зловживання спиртним, а також перенесені взимку хвороби.

Збалансоване харчування

Головний засіб боротьби з нестачею вітамінів - збалансоване харчування, завдяки якому в організм надходять потрібні компоненти - білки, жири, вуглеводи. Забудь про їжу з фастфудів і розроби оптимальний режим харчування. Протягом усього зимово-весняного періоду їж якомога більше овочів.

Корисними будуть і квашена капуста, і консервовані огірки і помідори. Не забувай про зелень, фруктах, як в свіжому, так і в замороженому вигляді. М'ясо птиці і риби краще запікати у фользі - так зберігається більше вітамінів. Саме в цих продуктах містяться вітаміни і амінокислоти, які легко засвоюються організмом і корисні для нього.

Однак пам'ятай, що з їжею не можна отримати необхідну добову норму всіх вітамінів і мікроелементів навіть при найбагатшому раціоні. Так що позбутися про доповнення свого харчування вітамінним комплексом.

Комплекси вітамінів і мінералів

Зараз аптеки пропонують великий вибір полівітамінів. Вони бувають у вигляді таблеток, капсул, пластинок, драже, сиропів. Їх можна ковтати, розсмоктувати, жувати або розчиняти в стакані води.

Головний засіб боротьби з нестачею вітамінів - збалансоване харчування.

Вибираючи вітаміни, звертай увагу також на вміст мікроелементів, таких як магній, залізо, калій, цинк, мідь, марганець. Вони також беруть активну участь у життєдіяльності організму. Не всі вітамінні комплекси можуть підходити для тебе, вибираючи їх, запитай поради у фахівця.

Атакуємо депресію

Фахівці кажуть, що весняна депресія - поняття швидше надумане. Якщо ти весь час чимось зайнятий, тобі просто ніколи впадати в апатію. Підтримуй себе в тонусі:

- обов'язково висипайся;
- вмій розслаблятися;
- займайся спортом або просто побільше гуляй!
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю