Усі новини

8 міфів про здоров'я

8 міфів про здоров'я

Яким казкам про здоров'я ви схильні вірити? Наскільки вони відповідають дійсності?

Яким казкам про здоров'я ви схильні вірити? Наскільки вони відповідають дійсності?

1. Якісний алкоголь не шкодить.

Будь-який алкоголь має на організм токсичну дію. Це обумовлено тим, що один із продуктів розпаду етилового спирту - оцтовий альдегід. Він якраз і творить в організмі різні безчинства.

Але неякісне спиртне впливає на організм ще гірше. Адже дешеві міцні напої не проходять належного очищення, вони містять сивушні масла, які у багато разів посилюють токсичну дію алкоголю. Те ж саме можна сказати і про напої домашнього виробництва. І начебто вода хороша використовувалася, і екологічно чисті фрукти або ягоди, а все одно напій виходить набагато більш шкідливим, ніж аналогічний магазинний. А все тому, що в домашніх умовах спирт очистити дуже важко.

Звичайно ж, перевагу треба віддавати відомим і дорогим маркам, але не треба думати, що вони не позначаться на здоров'ї.

2. яку проковтнули жуйка може спровокувати заворот кишок

«Медицина не має у своєму розпорядженні конкретних даних про те, що жуйка може стати причиною завороту кишок або апендициту, - роз'яснює Марина Студеникина дієтолог Іонової. - Заворот кишок виникає при бурхливій перистальтиці кишечника, наприклад, якщо ви з'їли щось дуже жирне після довгої перерви в прийомі їжі. Приступ апендициту - це результат закупорки просвіту апендикса чужорідним тілом, пухлиною або паразитом. Ймовірно, викликати його може і ковтнув жувальна гумка, оскільки вона не розщеплюється в шлунку. Однак зазвичай через кілька днів вона спокійно покидає організм разом з іншими неперетравлені залишками їжі ».

3. Читання при поганому освітленні різко погіршує зір

«При недостатньому освітленні у людини знижується здатність чітко розрізняти предмети, розташовані на невеликій відстані від очей, - говорить Тетяна Федосєєва, лікар-офтальмолог СМ-Клініки. - Для того щоб сфокусуватися на таких дрібних об'єктах, як букви, очам доводиться докладати більше зусиль, ніж при нормальному освітленні. Але тільки від того, що ви любите читати в напівтемряві, зір не послабшає - просто очі швидше втомлюватися ».

4. Якщо сильно замерзнути, застудишся

«Застуда - це вірусне інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом, - пояснює Олена Ларіна, головний лікар клініки« Сімейний лікар ». - До хвороби може призвести лише безпосередній контакт з носієм вірусу. Навіть якщо ви промерзли до кісток і стукаєте зубами від холоду, у вас значно менше шансів захворіти, ніж у того, хто сидить в теплі у компанії, що чхає. Однак сильно переохолоджуватися все ж не слід, оскільки це може спровокувати загострення хронічних захворювань дихальної системи, нирок, сечового міхура, а також суглобів ».

5. Квасоля - ідеальний замінник м'яса

«Так, для вегетаріанців квасоля - одне з основних джерел білка, - говорить дієтолог Марина Студеникина. - Але назвати її стовідсотковим замінником м'яса було б некоректно, оскільки рослинні білки відрізняються від тваринних в основному меншим вмістом в них незамінних амінокислот, які не синтезуються в організмі самостійно. Якраз в незбалансованості амінокислотного складу медики і бачать небезпеку вегетаріанства. Крім того, рослинні білки гірше засвоюються ».

6. Білі плями на нігтях говорять про нестачу в організмі кальцію

«Світлі плямочки на нігтьовій пластині означають лише те, що ніготь ушкоджений, - коментує Олена Ларіна. - Однак за зовнішнім виглядом нігтів дійсно можна судити про проблеми в організмі. Наприклад, їх синювато-сірий колір свідчить про погану циркуляцію крові. Якщо кінчики нігтів злегка загинаються всередину, це ознака нестачі заліза, а якщо вся поверхня нігтя в дрібних борозенках - вам не вистачає цинку і вітамінів B ».

7. Тріск у суглобах - симптом артриту

«При згинанні або розгинанні кінцівок буває іноді чутно тріск - це лопаються бульбашки повітря в навколосуглобових тканинах. Але тут немає нічого страшного - це абсолютно нормально, - розповідає Багдадій Алиханов, лікар-артрології, завідувач кафедри факультетської терапії Державної класичної академії ім. Маймоніда. - Однак постійний хрускіт у колінних суглобах може бути першою ознакою розвитку остеоартрозу - захворювання суглобів, при якому відбувається збіднення хрящів суглобів рідиною ».

8. У день потрібно випивати вісім склянок води.

Як показали дослідження, люди отримують достатню кількість рідини, коли п'ють соки і молоко, а також чай або каву. Крім того, висновки медиків підкреслюють, що занадто багато води пити шкідливо.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю