Усі новини

Як уберегти зір?

Як уберегти зір?

Штучне світло, що світяться екрани телевізора і комп'ютера, електронні ігри грубо і безцеремонно впливають на органи зору. Штучне світло, що світяться екрани телевізора і комп'ютера, електронні ігри грубо і безцеремонно впливають на органи зору, які постійно перенапружується. Як захистити очі і допомогти їм, розповідає французький професор-офтальмолог Марсель Мену.

Нерідко внутрішній емоційний стан блокує наші візуальні можливості. Адже часто ми дивимося не бачачи, занурені в свої внутрішні переживання і мрії. Офтальмологи кажуть: вчитися добре бачити - це вчитися добре жити. Можна значно збільшити потенційні можливості зору чисто психологічними методами, наприклад, давши собі уявну установку: "Я прекрасно бачу".

За кожною патологією зору ховається якась несвідома пригнічена емоція в дитинстві. Часто це затаєний гнів для короткозорих і почуття провини для далекозорих. Досить звільнитися від м'язової напруги, спровокованого пригніченою емоцією, щоб зір покращився.

Часто ці затиски концентруються в м'язах очного яблука. Але як звільнити очі від непотрібної напруги? Свідомо зробити це дуже важко, але можна. Відкоректуйте внутрішній стан, адже, як сказав філософ Роберт Бертон, "спокійний розум виліковує все". Відомий американський офтальмолог Бейтс встановив, що більшість проблем із зором у його пацієнтів виникає від несвідомої надмірної напруги очей. Він радив кілька разів протягом дня давати відпочинок очам - закривати їх долонями, причому так, щоб центр долоні знаходився якраз навпроти зіниць.

Коли ми довго дивимося на екран телевізора, монітор комп'ютера, очі дуже втомлюються, стежачи за безперервним бігом світлових променів. Зазвичай ми моргаємо раз двадцять за хвилину, на що сльозоточиві залози реагують зволоженням рогівки. Коли ж ми нерухомо дивимося на екран, то моргаємо майже в три рази менше, в результаті чого око стає "сухим", з'являється відчуття печіння.

Найбільш вдалий в цій ситуації - допомагати своїм очам, створюючи штучне зволоження рогівки.

Корисно робити наступні вправи:

- 30 секунд швидко моргайте, стільки ж часу дивіться прямо перед собою (повторіть 3 рази).
- Закрийте очі і обертайте по колу очними яблуками вліво - вгору - вправо - вниз (повторіть 4 рази).
- Закрийте очі і подивіться вгору - вниз (повторіть 8 разів).
- Міцно зажмурте очі на кілька секунд - різко широко відкрийте (повторіть 5 разів).

Екран комп'ютера не провокує очні хвороби, але він виявляє навіть найменший дефект зору. Люди, які страждають далекозорістю і астигматизмом, більше втомлюються від роботи за комп'ютером, ніж короткозорі. Причиною швидкої стомлюваності очей може бути і те, що характеристики зору обох очей різні, і їх мікроскопічні м'язи затрачають певні зусилля для поєднання.

В результаті процесу корекції може навіть захворіти голова. Після трьох-чотирьох годин роботи з комп'ютером необхідно дати очам відпочити. Освітлення в кімнаті, де стоїть монітор, не повинно бути занадто яскравим або тьмяним. Джерело світла треба встановити так, щоб на екран не падали тіні. Допоможіть своїм очам за допомогою підручних засобів.

Заспокійливий і освіжаючий компрес для очей

Зріжте з сирої картоплини кілька тонких скибочок і покладіть на закриті повіки. Розслабтеся. Через п'ять хвилин зніміть компрес.

Швидкий спосіб зняти втому очей

Кілька разів змочіть очі холодною водою з-під крана. Притисніть повіки пальцями і присядьте на кілька хвилин, намагаючись ні про що не думати.

Освіжаючий компрес

Корисно робити щодня компрес з міцної чайної заварки. Очі не тільки відпочинуть, але і заблищать, а зморшки розгладяться.

Вітамінне підживлення також може поліпшити стан вашого зору. В першу чергу очам необхідний вітамін А, нестача якого провокує їх швидку стомлюваність, знижує гостроту зору в сутінках. Припухлість повік вранці часто сигнал того, що ви відчуваєте явний дефіцит вітаміну А, який міститься в молочних продуктах, яйцях, печінці, жирній рибі. Корисний спирулин, в ньому багато цього вітаміну.

Якщо у вас виникає відчуття сухості і роздратування очей - значить, вашому організму не вистачає вітамінів групи В, присутніх в грибах, зернових культурах, бобових, бананах, і бета-каротину - у моркві, чорниці.

Завдяки вітаміну С - цитрусові, чорна смородина, шипшина, картопля, петрушка - зберігається рухливість очних м'язів, припиняється процес старіння.

Численні дослідження показали, що ризик виникнення катаракти і старечої деградації м'язів очей можна значно знизити, якщо в достатній кількості вживати антиоксиданти типу бета-каротину або вітамінів С і Е - пророщені пшеничні зерна, насіння соняшнику; селен - тунець, насіння соняшнику; магній - бобові, борошно грубого помелу; цинк - продукти моря.

Звичайно, для поліпшення зору одних вітамінів недостатньо. Крім збалансованого харчування на стан візуальних можливостей впливають багато факторів, які можна відкоригувати. Вороги зору - паління, прямі сонячні промені, недолік сну, зневоднення організму. Бережіть очі. Як говорить народна мудрість, краще один раз побачити, ніж сто разів почути.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю