» » » Монітор комп'ютера - джерело погіршення зору
Усі новини

Монітор комп'ютера - джерело погіршення зору

Монітор комп'ютера - джерело погіршення зору

Довгі години роботи, сидячи за монітором, можуть привести до проблем зору Все більше професій використовують комп'ютери в тій чи іншій мірі, так само, як в будинках все більшого числа сімей, комп'ютер вважають важливим пристроєм. Але довгі години роботи, сидячи за монітором, можуть привести до проблем зору, в разі вашої необережності, попереджають експерти.

Дослідження показали, що зорова напруга та інші проблеми зору можуть зустрітися у дев'яти чоловік з десяти, які використовують монітори на роботі.

Найбільш поширені симптоми подібних проблем - це зорова напруга, неясний зір, роздвоєння бачення, надмірне утворення сліз, сухі очі, занадто часте миготіння або косоокість.

Візуальні проблеми також можуть привести до фізичних проблем, таким як головні болі, болі в плечах або шиї.

"Коли до нас приходять люди з такими симптомами", говорить доктор Керрі Біб, представник Оптіметріческой Асоціації (ОА), "Ми автоматично питаємо їх: 'Що ж ви робите велику частину дня?', Вони часто витрачають багато часу за роботою на комп'ютері" .

Причому радіація, вироблена екраном комп'ютера, не має до цих симптомів ніякого відношення, хоча це - поширений міф.

"Люди часто запитують про ультрафіолетової радіації, але будь-яка УЛЬТРАФІОЛЕТОВА радіація від екрану комп'ютера мінімальна", сказав доктор Джеффрі Вівер, директор клінічної групи ОА, "Якщо ви не отримуєте засмаги від роботи за монітором комп'ютера, то це не привід для занепокоєння".

Але якщо у вас з'являються будь-які з наведених вище ознак, протягом або після використання комп'ютера, то ви повинні звернутися до лікаря для обстеження.

У багатьох випадках, при появі проблеми фокусування зору, досить просто носити окуляри при використанні комп'ютера.

Також ми радимо частіше робити короткочасні перерви, кожні півгодини. Протягом цих перерв, що тривають одну або дві хвилини, треба зосередити очі на віддаленому об'єкті, це допоможе освіжити зір. Простий погляд у далечінь кімнати або з вікна, може дуже пом'якшити напруження очей.

Яскравість монітора повинна бути пристосована до інтенсивності, зручної для очей. Це означає, що монітор повинен бути не дуже яскравим і не надто тьмяним.

Потім, ви можете налаштувати контраст між символами на моніторі і його фоном, таким чином, що б надрукований текст був легко читаним.

І, нарешті, мінімізуйте відображення яскравого світла на моніторі, використовуючи затемнене скло на вікнах або фіранки, і відрегулюйте освітленість включених вогнів. Джерела яскравого світла також повинні бути виключені з периферійного бачення.

Більшість офісів має тенденцію бути занадто яскравими для використання в них комп'ютерів.

Для подальшого зменшення яскравого світла, розмістіть сові робоче місце таким чином, що б воно по можливості було перпендикулярно вікну або іншим яскравим джерелами світла. Також ви можете купити матовий екран на монітор, або носити темні окуляри.

Сухі очі - це ще одна поширена скарга, з двох причин. Офіси, як правило, мають суху навколишнє середовище, а коли люди читають екран монітора, вони мають тенденцію моргати менше. Щоб зменшити сухість очей, беріть часті перерви і тримайте при собі штучні сльози - спеціальні очні краплі.

Ви можете також зменшити зорову напругу, помістивши монітор в ергономічно правильне положення. Монітор повинен бути розташований на відстані від 40 до 76 см від очей, в залежності від того, наскільки великий екран і наскільки добре ваш зір. Більшість людей знаходить найзручнішим, розташовувати екран монітора на відстані від 50 до 66 см.

Вершина монітора повинна бути трохи нижче рівня ваших очей. Центр монітора повинен бути під кутом в 10 - 20 градусів нижче очей, або приблизно на 10 - 23 см нижче очей, при відстані від монітора в 60 см.

І не забувайте налаштовувати монітор, коли за комп'ютер сідає ваша дитина. У більшості випадків, або комп'ютерний монітор буде занадто високий, або стілець занадто низько, або стіл занадто високо. Місце за комп'ютером по можливості повинно мати пристосовуваний стілець, який може бути піднятий для комфорту дитини.

В процесі розвитку технологій зменшується і зорова напруга, для того щоб допомогти запобігти проблемам із зором. У моніторах поліпшили контраст і дозвіл, а LCD-монітори (з рідкокристалічним дисплеєм), зокрема виявляються легше для очей. Монітори також включають фільтри скорочують яскравість світла, для того щоб перешкоджати відображенням викликати зорове напруження.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю