Усі новини

Як зберегти здоров'я на довгі роки

Як зберегти здоров'я на довгі роки

Щоб продовжити своє життя і знизити ризик захворювання різними недугами дотримуйтесь наступних порад Ні для кого не секрет, що стрес, несприятлива екологічна обстановка, неправильне харчування суттєво впливають як на фізичне, так і на психічне здоров'я. З віком ефект лише посилюється.

Щоб продовжити своє життя і знизити ризик захворіти такими недугами як хвороба Альцгеймера і синдром Паркінсона дотримуйтесь наступних порад:

Слідкуйте за здоровим харчуванням з юних років

Їжа з фаст-фуду, як і висококалорійні закуски типу чіпсів і солоного арахісу, - прямий шлях до зайвої ваги, ожиріння. Здорове харчування з дитинства має бути одним з життєвих пріоритетів.

Їжте багато свіжих овочів і фруктів, особливо темно-зелених і оранжевих

Фрукти і овочі багаті природними антиоксидантами, вітамінами і важливими мікроелементами.

Уникайте насичених і трансжирів

Користуйтеся тими рослинними оліями, які мають збалансований склад Омега-3 Омега-6 кислот і мононенасичених жирів. Їжте переважно їжу рослинного походження, нежирні молочні продукти, дієтичне м'ясо, птицю. Намагайтеся рідше використовувати при готуванні рослинні масла, що містять велику кількість Омега-6 кислот, особливо кукурудзяна, соняшникова і арахісова.

Їжте їжу, багату Омега-3 кислотами

Мінімум раз на тиждень включайте в меню рибу. Якщо ви не їсте рибу, приймайте риб'ячий жир або добавки до їжі, що містять Омега-3 кислоти, виділені з морських водоростей. Купуйте менше риби, яка накопичує в собі шкідливі речовини (ртуть, поліхлоровані дифеніли): макрель і тунця. «Чистий» риба - це тріска, пікша, сайда, лосось.

Знизьте споживання цукру

Цукор в чаї та кава, в варення і мед, шоколад і газованій воді призводить до стрімкого зростання рівня глюкози в крові. А це в свою чергу може призвести до ожиріння, діабет II типу, серцево-судинними захворюваннями.

Збільшить кількість у своїй їжі нізкоглікеміческім вуглеводів

Їх багато в лущенням рисі, ячмені, вівсі, житі, гречаній крупі, фруктах, овочах з низьким вмістом крохмалю, нуте, сочевиці, макаронних виробах, гарбузі і бульбових, таких як ямс або батат. Низкогликемическая їжа допоможе запобігти нездоровий зростання рівня глюкози в крові.

Помірне споживання алкоголю допустимо

Багато експертів сходяться на тому, що споживання алкоголю в міру (в межах 9-36 мл, в перерахунку на чистий спирт, спирту в день) є нормальним. Звичайно ж від алкоголю варто відмовитися під час вагітності або водіння транспортного засобу.

А червоне вино, як і зелений чай, містить важливі антиоксиданти, які знижують ризик захворіти синдромом Паркінсона.

Зменшіть контакт з хімікатами

З токсичними хімікатами можна зіткнутися як вдома, так і на робочому місці. Вже доведено, що контакт з деякими широко зустрічаються хімікатами, такими як пестициди, збільшує ризик захворіти хворобою Альцгеймера або діабетом, який теж часом призводить до недоумства. Уникайте небезпечних контактів зі свинцем і розчинниками, які використовуються при фарбуванні будинків. Використовуйте «зелені», екологічно чисті будівельні матеріали.

Збільшити фізичну активність

У будь-якому віці фізичний і емоційний стан покращиться після того, як ви почне більше рухатися. Щоденні прогулянки покращують здоров'я, оберігають від зайвої ваги. Заняття аеробікою кожен день, як і півгодинна ходьба швидким кроком, істотно зміцнять ваше здоров'я.

Збільште соціальну активність

Регулярне спілкування з іншими знижує ризик розвитку слабоумства в старості. Частіше зустрічайтеся з сусідами, більше спілкуйтеся з родичами.

Знижуйте стрес

Багато з нас постійно знаходяться в багатозадачному режимі, постійно тримаючи в мозку безліч справ. Тому так важливо знаходити хоча б кілька хвилин в день для повного розслаблення.

Тренуйте мозок

Для того щоб зберегти тверезість розуму в старості, мозок треба постійно тренувати. Це можна робити, розгадуючи кросворди і шаради, граючи в шахи і вирішуючи логічні задачі.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю