Усі новини

У чому небезпека безсоння

У чому небезпека безсоння

Ні для кого не секрет, що без хорошого сну виникають втома, дратівливість і втрата концентрації протягом дня. Напевно не для кого не секрет, що без хорошого сну виникають втома, дратівливість і втрата концентрації протягом дня. Тому, дуже важливо, що б ви знайшли причину безсоння і усунули її якомога швидше.

Безсоння і задишка під час сну впливають на нервову систему людей, роблячи нас сонливими і нездатними сконцентруватися. Навіть втрачаючи сон кілька ночей на тиждень, ви можете значно нашкодити здатності функціонувати і зменшити якість свого життя. Нездоровий сон також призводить до погіршення пам'яті. Якщо безсоння затягується, то це сприяє розвитку коливань настрою і навіть галюцинацій. У тій же час, проблеми зі сном звичайні і при розумових і фізичних розладах, включаючи шизофренію і депресію, інсульту, раку, і травм голови.

Як піти від безсоння?

Для отримання належного сну вночі, зробіть наступне:

-Отправляйтесь спати, тільки коли відчуєте сонливість. Це зменшує час неспання в ліжку.

-Якщо ви не можете заснути протягом півгодини, тоді піднімайтеся і займіться чимось нудним, поки не відчуєте себе сонними. Наприклад, сидите спокійно в темряві, слухаючи хорошу розслаблюючу музику. Не використовуйте яскраве світло в цей час.

-Ізбавьтесь від дрімоти. В цьому випадку ви будете відчувати втомленість до моменту сну, що допоможе якнайшвидшому засипанню. Якщо ж ви не можете обійтися без дрімоти протягом дня, тоді поспіть не більш однієї години, але не пізніше 16:00.

-Пріучайте себе лягати спати і вставати в один і той же час щодня. Коли цикл сну має регулярний ритм, ви відчуваєте себе набагато краще.

-Воздержітесь від фізичних вправ, принаймні, за чотири години до часу сну. Регулярні вправи допоможуть вам добре спати, але важливий вибір часу для тренування. Заняття в ранковий час або рано вдень не будуть заважати сну.

-Розробив ритуал сну. Слухайте диски, що сприяють релаксації, почитайте щось заспокійливе протягом двадцяти хвилин, випийте чашку теплого молока, або зробіть розслаблюючі вправи.

-Уникайте прийому кофеїну, нікотину та алкоголю, по крайней мере, за чотири години до сну. Кофеїн і нікотин, є стимуляторами, які заважають вам заснути. На перший погляд може здатися, що алкоголь допомагає вам заснути, оскільки він уповільнює мозкову діяльність, але в кінцевому підсумку ви отримаєте тільки неспокійну ніч.

-С'ешьте легку закуску перш, ніж лягайте спати. Якщо ваш шлунок занадто порожній, це буде заважати сну. Однак, споживання великої кількості їжі перед сном, також може втрутитися в процес засинання.

-Прийміть гарячу ванну за півтори години до часу сну. Вона розслабить ваше тіло і допоможе заснути.

-Переконайтеся, що у вашій спальні тихо і комфортно.

Отримання хорошого сну в нічний час, настільки ж важливо, як наявність належної здорової дієти для підтримки здоров'я організму. Хороший нічний сон допоможе вашій шкірі виглядати більш свіжої, а також зробить вас більш уважним. Хоча при зайнятій способі життя ми завжди намагаємося принести сон в жертву роботі, але дійсно дуже важливо відкладати достатньо часу гарного та здорового сну. В середньому людина потребує восьми годин сну, в той час як немовлятам необхідно шістнадцять, а підліткам потрібно приблизно дев'ять годин.

Вчені вважають, що сон підтримує і відновлює наші тіла і розум. Під час глибокого сну, діяльність головного мозку, яка контролює емоції, процеси прийняття рішень, а також соціальна взаємодія припиняється, що дозволяє нам підтримувати оптимальне емоційне і соціальне функціонування, коли ми прокидаються. Сон також підсилює імунну систему і допомагає нашому організму боротися з інфекцією. Саме тому необхідно позбутися від безсоння якомога швидше, щоб запобігти недолік сну.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю