Усі новини

Діагноз: скнара

Діагноз: скнара

Досвідчені лікарі впевнені: кожна хвороба шукає свого героя. Досвідчені лікарі впевнені: кожна хвороба шукає свого героя. Наше здоров'я залежить від пристрастей, які нами володіють.

Йосип Сталін в розмові зі знаменитим хірургом Боткіним іронізував: "Ви душу людини під час операцій бачили?" Віруючий професор парирував: "Я і совісті там не помітив " Наші бажання, пристрасті і заняття залишають слід в індивідуальній історії хвороби, вважає лікар-невропатолог, кандидат медичних наук Микола Улитин.

СКУПИЙ ЛИЦАР ПОМЕР ВІД ІНСУЛЬТУ

Скупість. Люди скупі часто страждають захворюваннями серцево-судинної системи. Коли будь-яка покупка супроводжується досить сильними почуттями, людина живе в хронічному стресі. Через це в організмі скупаря людини підтримується підвищений рівень гормонів тривоги, який призводить до хронічних спазмів судин. Першими реагують більш чутливі судини мозку. Це загрожує частими мігренню і навіть інсультом.

Боягузтво. Перший орган, який реагує на страх, - нирки. Наднирники викидають в кров підвищену кількість адреналіну і норадреналіну; вони розкладаються на токсичні речовини, які нирки повинні пропустити через себе. В результаті активізується гормон ренін, звужує судини і тим самим сприяє підвищенню артеріального тиску.

Гордість. Людина, яка вважає себе розумнішим і краще за інших, не здогадується, що це може стати причиною психічного захворювання або виразки шлунка. Такі люди не просять допомоги у оточуючих і схожі на готовий ось-ось вибухнути вулкан. Частіше за інших вони страждають захворюваннями органів шлунково-кишкового тракту, виразку, психічними розладами, артритом.
До речі, більшість хворих на алкоголізм теж заражені невгамовної гордістю.

Жадібність
. На відміну від скупого, що обділяє себе у всьому, скнара, навпаки, хоче всього і багато, і для нього страшний процес розставання з чим-небудь. У таких людей часто бувають запори, порушується обмін речовин, знижується імунітет, слабшає здатність організму до саморегуляції. Першими вісниками прийдешньої небезпеки можуть бути вегетосудинна дистонія і постійні застуди, також негативно впливають на імунітет.

Гнів. Ті, хто легко впадає в лють, отримує задоволення від сварок, складають величезну армію алергіків. Періодичне роздратування нервової системи примушує імунні клітини постійно перебувати в стані бойової готовності. Правда, в тому, що стосується харчових алергій, важливу роль відіграють індивідуальні особливості травної системи. Людина, у якого багато специфічних ферментів, будучи дуже дратівливою, може до пори до часу не знати, що схильний до алергії, а той, у кого ферментів мало, стане вираженим аллергиком після першого спалаху люті.

Туга. Постійне зневіру призводить до хронічної незадоволеності життям. Від цього в першу чергу страждають органи дихання, які тісно пов'язані з нашою емоційною сферою: легені, гортань, бронхи. Астма, яка супроводжується спазмом бронхів, теж нерідко пов'язана з невмінням відкривати свої почуття і отримувати від цього радість.

Пампушка ПЛАЧЕТ, ТОЛСТЯК СМІЄТЬСЯ

Схильність до туги по-різному впливає на чоловіка і жінку. Під дією негативних емоцій у жінок обмін речовин сповільнюється, а у чоловіків, навпаки, прискорюється. Так що найсумніші люди зустрічаються серед товстих жінок і худих чоловіків.

Перше підтвердження отримали американські вчені, в середині 80-х років минулого століття провели дослідження серед злочинців, засуджених за крадіжку. Виявилося, захворювання рук, неврити, часткова або повна паралізація, слабкість кистей - професійні захворювання "щипачів" і "ведмежатників". Пояснити явище тільки за допомогою фізіології навряд чи можливо. Психотерапевти вважають: справа в тому, що ці люди живуть в постійному внутрішньому розладі: принцип "не кради", хоча і загнаний в підсвідомість, дає про себе знати, і в першу чергу недуга вражає ті частини тіла, які беруть участь в злочинних діяннях. Крім того, виявилося, що практично всі групи випробовуваних страждають захворюваннями нирок. Медики вважають, що свою роль тут зіграв фактор страху, який злочинці відчувають постійно.

Мирні професії часто не менш руйнівні. Наприклад, праця артиста , якщо не підходити до нього формально, а викладатися з повною самовіддачею, небезпечний для психіки. Вживання в образ, коли пропускаєш через себе життя персонажа, не проходить без сліду: часом актор розплачується за це істерією і неврозами.

Багатьом журналістам, людям творчих професій властива гординя. Звідси і хвастощі, і "мисливські розповіді" про те, що їм відомі секрети сильних світу цього Невідповідність бажаного і реального призводить до тяжких психічних розладів, алкоголізму і серцево-судинних захворювань.

Педагоги і викладачі живуть і хворіють по-різному. Вчені Потсдамского університету в Німеччині з'ясували, що вчителів, які не шкодують себе в роботі і витрачають багато часу на спілкування з учнями, частіше за інших наздоганяють інфаркти та інсульти. А байдужих педагогів можуть очікувати в кінці кінців депресії, хвороби органів шлунково-кишкового тракту.

А ось діяльність, пов'язана з музикою , як правило, продовжує життя.
Звукові коливання входять в резонанс з клітинами організму, активізують їх обмін і регенерацію. Особливо позитивним дією володіє класична музика - мабуть, не випадково серед довгожителів чимало диригентів та артистів балету.

Вчені не виключають, що довге життя - наслідок рідкісної можливості красиво і послідовно втілювати свою мрію. Саме тому філософ-гуманіст Альберт Швейцер, який працював в африканській глушині серед малярії і прокази, за своє довге життя жодного разу не хворів. Схоже, бажання робити щось для інших, не вимагаючи за свою працю нагороди, - одна з найздоровіших на світлі.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю