Усі новини

Медична хіромантія

Медична хіромантія

Наші кисті і долоні - джерело всілякої інформації Іспанський художник Гойя брав за портрет вдвічі більше, якщо зображував на ньому ще й руки. І правильно робив: виявляється, наші кисті і долоні - джерело всілякої інформації. У тому числі про характер і здоров'я.

Як виглядає рука здорової людини? Тепла, рожева, зі здоровою гладкою шкірою; долоню з чітко вираженими лініями, які не волога, але і не занадто суха; суглоби правильної форми, гнучкі; рука добре слухається А якщо щось змінюється? Вмійте розпізнавати сигнали нездоров'я, що посилаються внутрішніми органами, вчить лікар-рефлексотерапевт Тетяна ВЕРЛЕ.

Звичайно, все ніженапісанное - ні в якому разі не точні діагнози. Але на ці ознаки варто звернути увагу і порадитися з відповідним лікарем.

Долоні

Мармуровий малюнок на долонях говорить про неполадки в вегетативної нервової системи.

Якщо шкіра долонь набуває жовтуватого відтінку, вірогідні зміни в печінці або жовчному міхурі (гепатит, жовчнокам'яна хвороба, холецистит ).

Червоні долоні можуть свідчити про токсичне ураження печінки.

Коричневі плями з тильного боку кисті, які найчастіше з'являються у людей похилого віку, означають проблеми з жовчним міхуром.

Шкіра на кисті і особливо на долоні лущиться дрібними пластинками - нестача вітамінів А і D. Якщо ж долоні лущаться великими пластинками, йдіть до дерматолога: на руках оселився грибок.

Вічно холодні руки - порушено периферичний кровообіг, організму бракує нікотинової кислоти. Подбайте про те, щоб поповнити її запас за допомогою вітамінних препаратів, їжте більше молочних продуктів, м'яса, риби, грибів, сої, гречки, квасолі, капусти.

Долоні горять? Ваша печінка не справляється з інтоксикацією, викликаною отруєнням алкоголем або хімічними речовинами. Такі долоні лікарі називають "печінковими".

"Мурашки" по долоні говорять про те, що у вас проблеми з ендокринною системою.

Вологі долоні також вказують на неполадки в ендокринній системі. Можлива гіперфункція щитовидної залози.

Сухість і блідість шкіри на долонях - ще один симптом проблем в ендокринній системі, зокрема, це може бути пов'язано з гіпофункцією щитовидної залози (гіпотиреоз).

ПАЛЬЦІ

Часто німіють мізинці - звертайтеся до кардіолога: можливі проблеми з серцево-судинною системою.

Оніміння великих пальців свідчить про слабкість дихальної системи.

Якщо на шкірі кінцевих фаланг пальців з'явилися глибокі поздовжні складки, схожі на зморшки, та ще й шкіра долонь постійно сохне, зверніть увагу на ендокринну систему. Це ознака недостатньої роботи ендокринних органів (можливо, у вас гіпотиреоз).

Кінчики пальців мають пурпурний колір - варто зайнятися травною системою. Їх колір темно-червоний, навіть ліловий - обстежте нирки і печінку. Плями на буграх Венери (так називають піднесені підстави великих пальців) - не все в порядку зі статевими органами.

Свербить бокова поверхня правого вказівного пальця - проблеми в роботі товстої кишки.

Шорсткість шкіри на тильній поверхні вказівного пальця нерідко вказує на неполадки з жовчним міхуром.

Суглоби

Занадто гнучкі суглоби (або, навпаки, зовсім не згинаються) при загальному зниженому тонусі м'язів пальців означають неполадки в роботі печінки і жовчного міхура.

Хрускіт в суглобах кистей часто вказує на нестачу кальцію в організмі.

Якщо суглоби почервоніли, почали болісно опухати і набрякати, терміново звертайтеся до лікаря. Це один із проявів поліартриту.

Біль в суглобах між другою і третьою фалангами безіменного і вказівного пальця попереджає про можливі проблеми з колінними суглобами.

ФОРМА РУКИ

Здавна помічено: чим ширша долоня, тим міцніше здоров'я. Однак люди з широкими долонями і короткими пальцями схильні до порушень в системі кровообігу, перш за все до підвищення кров'яного тиску.

А ось вузькі долоні з тонкими довгими пальцями і блідою шкірою зазвичай бувають у людей з тонкою нервовою організацією, що чутливо реагують на різкі перепади температур або атмосферного тиску, зміну часових поясів, різкі звуки, емоційні перевантаження.

У володарів маленьких кистей рук дуже сприйнятлива вегетативна нервова система. Часті захворювання: бронхіальна астма, запалення прямої кишки, гіпотонія.

Люди з м'ясистими долонями найчастіше мають проблеми з кровообігом. У них знижений обмін речовин, можлива гіпофункція щитовидної залози.

БІЛЬ

За китайській медицині, точка в самому центрі долоні вважається енергетичним центром всього організму. Якщо, різко натискаючи на неї великим пальцем іншої руки, ви відчуваєте пронизливий біль, всерйоз займіться своїм самопочуттям - у вас з'явилися невідкладні проблеми зі здоров'ям.

Хворобливість, що з'являється при стисканні великим пальцем однієї руки місця біля основи великого пальця іншої руки з тильного боку кисті, а вказівним - з боку долоні, говорить про неполадки в серці. Не виключено, що це початок ішемічної хвороби.

На патологію в сечостатевій системі вкаже сильна біль при стисканні місця на долоні між середнім і безіменним пальцями.

Якщо провести лінію від точки між мізинцем і безіменним пальцем до зап'ястя, то нижня третина цієї лінії на долоні (від зап'ястя) відповідає зоні печінки і жовчного міхура. Біль, що з'явилася тут при натисканні, означає, що є порушення в роботі цих органів.


Текст Ірина Остріжняя
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю