Усі новини

Реаніме

Реаніме

У різних довідниках фельдшера прийоми першої допомоги настільки мудро описані, що, перш ніж зрозумієш, що треба зробити, сам помреш, не те що потерпілий. У різних довідниках фельдшера прийоми першої допомоги настільки мудро описані, що, перш ніж зрозумієш, що треба зробити, сам помреш, не те що потерпілий. По суті, прийомів першої допомоги, доступних простому смертному, не так багато і їх досить легко запам'ятати.

Глибокий поріз
Дуже поширена травма. Можливо серйозне пошкодження судин, нервів, сухожиль, внутрішніх органів. Але в першу чергу від тебе вимагається зупинити кровотечу.

ЩО треба зробити:
Обережно натисни на рану долонею через стерильну пов'язку або чистий, складений в кілька разів шматок тканини (наприклад, носовичок). Підніми порізану кінцівку або частину тіла, щоб зменшити приплив крові до неї. Зупинивши кров, наклади пов'язку - не надто туго, не до посиніння. Якщо кров просочилася крізь пов'язку, повтори всю послідовність дій. Чи не накладай нову пов'язку поверх старої!

Х АВЬЕР Би.-б. : "Якщо в рані залишився ніж, заточка, шило або інший гострий предмет - ні за що не виймай його до прибуття швидкої! Предмет запобіжить рясну втрату крові. Пов'язку накладай навколо ножа".

Обмороження і переохолодження

ЩО треба зробити:
Укласти людини в захищеному від вітру місці. Якщо одяг мокра - змінити, тільки швидко, щоб людина не замерз ще сильніше. Якщо поруч немає приміщення, загорни постраждалого в теплі речі, ковдри, добре б мати під рукою спальний мішок. Потроху давай теплою (не гарячою) питво. В область паху і під пахви поклади пляшки з теплою водою або грілки. Якщо це неможливо, ляж поруч з постраждалим, щоб зігріти його своїм тілом. Ні в якому разі не застосовуй гарячу ванну.

ХАВ'ЄР Б.-Б .: "В СНД щороку за зиму через переохолодження гинуть сотні людей. У моєї власної іспанської бабусі було ампутовано вухо через обмороження. Головне: коли температура тіла нижче 35 °, можливий смертельний результат. Необхідно зігріти людини, але обов'язково поступово!"

Тепловий удар

ЩО треба зробити:
Уклади потерпілого в тіні - так, щоб голова була піднята. Роздягни його /її доніжнего білизни. Оберни тіло вологим простирадлом або великим шматком вологої тканини і обмахуйте. Якщо людина при свідомості, давай йому потроху, але часто холодну воду /просто воду. Як тільки у потерпілого з'явиться озноб - прибери простирадло і викликай швидку.

ХАВ'ЄР Б.-Б .: "Це набагато гірше звичайного сонячного удару. При тепловому ударі у людини відбувається зневоднення, температура підскакує за 40 і все це загрожує незворотним ураженням мозку. І смертю, звичайно".

Гіпертонічний криз

ЩО треба зробити:
На голову гіпертонікові - прохолодне рушник або будь-яку вологу тканину. Під голову - подушку вище, щоб кров відлила, або складену в кілька разів пальто. Налий хворому склянку гарячої води з великою кількістю лимона. На ікри постав гірчичники, одягни вовняні шкарпетки. Успокой хворого задушевної доброї бесідою. Про пиво, наприклад. Або про джерельну воду і сосновому гаю. Якщо бачиш, що людина заговорюється, у нього смикається обличчя, він мружить один або обидва ока або частково не володіє рукою або ногою - на жаль, це, швидше за все, інсульт. Тут уже лимон не допоможе. Поклади хворого так, щоб голова була значно вище серця, і терміново викликай швидку.

ХАВ'ЄР Б.-Б .: "Між іншим, одна з головних причин смерті в Україні. Люди палять, п'ють, не бігають, не ходять, а потім - бац - і все. Стрес - одна з головних причин гіпертонії. Я, як магістр швидкої допомоги, повинен заявити, що паніка - головний ворог гіпертоніків. По-цьому спокій - головний друг гіпертоніків. Успокой гіпертоніка - і йому стане легше ".


Текст: Костянтин Маркелов, Хав'єр Берладяну-Берладник (к.м.н.)
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю