» » » Здають нерви: 20 способів допомогти собі
Усі новини

Здають нерви: 20 способів допомогти собі

Здають нерви: 20 способів допомогти собі

Ви не встигаєте вчасно здати роботу. Вас чекає зустріч з начальником або публічний виступ. Дитина складає іспити. Загалом, нерви на межі. Що робити? Ви не встигаєте вчасно здати роботу. Вас чекає зустріч з начальником або публічний виступ. Дитина складає іспити. Загалом, нерви на межі. Що робити?

1. Розслаблюємося. Відчуйте їх хвилин на десять, засуньте штори, влаштуйтеся на дивані і повільно порахуйте до десяти. Після цього зробіть паузу і зосередьте думки на ногах. Постарайтеся максимально розслабити кожен м'яз стоп і гомілок. Прокрутіть вище, до колін і стегон. Так і продовжуйте рух знизу вгору, розслабляючи м'яз за м'язом, поки не дійдете до голови.

2. напружує. Щоб домогтися максимального розслаблення, спочатку змусьте м'язи попрацювати. Зробіть глибокий вдих і напружте м'язи стоп і гомілок, а на видиху дайте їм розслабитися. Якщо по ногах пробігло приємне тепло - ви все робите правильно. Повторіть те ж саме з животом, плечима і шиєю.

3. Розгладжуємо зморшки. Коли хвилюєтеся, спробуйте подивитися на себе з боку: на лобі зморшки, брови зведені, зуби зціплені, долоні стиснуті в кулак. Все це відбувається без вашої волі, але навіщо вам зайву напругу? Позбутися його просто: на рахунок раз розгладьте лоб, на рахунок два прикрийте очі, три - опустіть підборіддя вниз і підніміть куточки рота догори.

4. Дихаємо. При стресі дихання стає частим і поверхневим. спробуйте сповільнити його ритм. Для цього глибоко вдихніть і уявіть, що на видиху ви надуває повітряну кульку, як би вдувати в нього свої страхи і тривоги. Тепер подумайте, якого кольору ця кулька, великий він чи маленький. Новий вдих - кулька відлітає в небо разом з вашими проблемами.

5. Слухаємо. Якщо ви не можете впоратися з хвилюванням, поставте касету з улюбленою класикою або записом співу птахів.

6. Згадуємо. Зберіть в один фотоальбом фотографії, де зображені найцінніші для вас моменти. Це може бути парк під снігом, дружня вечірка або ваш власний дивовижний профіль. Перегляньте ці знімки не поспішаючи - обов'язково заспокоїтеся.

7. Занурюємося. Прийміть ванну з двома краплями ароматичної олії, що володіє заспокійливою дією (лаванда, троянда). Потім вимийте голову і уявіть, що всі ваші тривоги витекли разом з водою. а замість них прийшли мир і спокій.

8. Перебираємо. Некваплива домашня робота - прекрасна профілактика стресу. В'язання або вишивання можуть заспокоїти краще будь-якого транквілізатора. Плетіть бісерні фенички або збирайте Нотр-Дам з пазлів - ефект однаково гарний.

9. Масажуємо. Зробіть легкий точковий масаж: знайдіть на переніссі болючу точку і натисніть на неї кілька разів.

10. Б'ємо і рвемо. Якщо емоції захльостують вас, дайте їм вихід! Ізбейте подушку, порвіть аркуш паперу. Японці не дарма ставлять в своїх офісах ляльку-начальника, яку кожен бажаючий може штовхнути ногою. Може, тому вони так мало хворіють.

11. Кричим. Але тільки не на домашніх. Вийдіть в парк або в крайньому випадку на безлюдну вулицю і уявіть, що вам треба когось гукнути. Розслабте голосові зв'язки і постарайтеся докричатися до нього. Підійде будь-який вигук - головне, щоб легені розправилися.

12. Говоримо. Називайте свої почуття вголос, намагайтеся якомога точніше формулювати те, чого ви боїтеся. Висловивши все вголос, ви зрозумієте, що вихід з проблеми є. Вимовити і його теж.

13. Рухаємося. Біг, швидка ходьба або прогулянка на велосипеді переключать увагу на рух і дозволять відволіктися від проблем. До того ж це корисно для фігури.

14. Йдемо в баню. Мовчки посидьте в парильні або сауні, а потім упірніть в холодний басейн. Відмінна струс і для тіла, і для душі.

15. Ховаємося. Психологи радять знайти притулок, в якому вам особливо тихо і легко на душі. Згадайте, де і коли ви себе почували в абсолютній безпеці. Побудьте там, де були щасливі (нехай подумки) - сили до вас повернуться.

16. Заварюємо трави. Можна спробувати старе випробуваний засіб - настій валеріани. А можна заварити 2 чайні ложки товчених коренів дягелю на склянку окропу і випити це маленькими ковтками.

17. Прибираємо. Влаштуйте прибирання на антресолях, вимийте підлоги, перетряхніте вміст своєї сумочки, нарешті. Як тільки ви наведете чистоту і звільнитеся від зайвих речей, настрій підніметься.

18. Сміємося. Навіть якщо вам не до сміху. Візьміть касету з хорошою комедією та поринути в чужі проблеми. Герої фільму вирішують їх з гумором - ось і слід їх прикладом.

19. Плачем. І не соромимося сліз. Дорослі мають право іноді бути слабкими і безпорадними. Якщо той чи та, кого можна обійняти, далеко, обійміть плюшевого зайця або подушку.

20. Спимо. Ранок вечора мудріший - проблему треба задушити. Цілком ймовірно, вранці рішення лежатиме прямо перед вами!
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю