Усі новини

Боремося з поганим запахом з рота

Боремося з поганим запахом з рота

Ви сидите в офісі на нараді, як раптом щось привертає вашу увагу. Це дівчина з бухгалтерії, яка сидить поруч з вами. Ви розумієте, що під час обіду вона їла цибулю. Ви сидите в офісі на нараді, як раптом щось привертає вашу увагу. Це дівчина з бухгалтерії, яка сидить поруч з вами. Ви розумієте, що під час обіду вона їла цибулю.

І тепер навіть не здогадується, що шматочок цибулі в лаваші, який вона з'їла годину назад, змушує людей на нараді поволі відсовувати свої стільці подалі.

Поганий запах з рота - більш поширене явище, ніж ви думаєте.

За словами доктора Гарольда Катца (Harold Katz), третина населення землі страждає поганим запахом з рота, а деякі навіть про це не знають.

"Тому що ви не можете відчути запах власного дихання", говорить він, додаючи, що мозок звикає до запаху - процес, званий аклімації.

Катц - засновник клініки дихання в Каліфорнії, стверджує, що їжа, яку ви їсте, має безпосередній вплив на те, який запах виходить з вашого рота.

Згідно Американської Асоціації Дантистів, запах присутній до тих пір, поки їжа не буде видалена з організму. Таким чином, з того моменту, коли ви з'їдаєте шматочок часникової булочки, цей шматочок потрапляє в кров, потім переноситься в легені, і потім виводиться - весь цей час ви будете виділяти запах.

Очевидно, що такі речі, як часник, цибуля і каррі можуть вплинути на дихання безпосередньо, так як вони містять сірчисті з'єднання - саме вони і є причиною неприємного запаху. Але, як каже Катц, є і менш очевидні джерела запаху, через які ваше дихання може змусити всіх покинути кімнату.

Бактерії в роті

Те, що неприємний запах виходить зі шлунка - міф. Практично завжди причиною запаху є бактерії, які живуть під мовою, в гортані і під мигдалеподібними залозами. Деякі продукти можуть стати непрямою причиною запаху, тому що вони дають паливо анаеробним бактеріям, які виробляють сірку і є джерелом запаху.

Причиною можуть також послужити такі продукти, як молоко, сир і йогурт.

"Вони містять білки, які ці мерзенні бактерії використовують як паливо для виділення запаху".

Для свіжості дихання важливо і те, що ви п'єте.

Кава - це кислотна рідина, а бактерії обожнюють кислотне середовище, так як в ній вони швидше розмножуються.

Цукерки та жувальна гумка, що містять цукор, також є джерелом проблем, тому що бактерії харчуються цукром. Напої для дорослих Катц не рекомендує, тому що алкоголь висушує ротову порожнину, дозволяючи бактеріям розмножуватися.

Ті, хто стежать за споживаними калоріями, повинні проявляти обережність.

"Коли ви на дієті, кількість слини скорочується, а разом з нею скорочується і природний захист", говорить Катц. А коли організм починає розкладати накопичені жири, це теж може стати причиною неприємного запаху.

Відомо, що ця проблема часто виникає у бодібілдерів, тому що вони споживають багато білка молочної сироватки, який допомагає їм нарощувати м'язи. У цьому білку містяться високі концентрації амінокислот, які в свою чергу містять велику кількість сірки.

"Якщо ви дотримуєтеся високобілкової дієти, бактерії розкладають амінокислоти на білки, в результаті чого з'являється неприємний запах".

Вода змиває неприємний запах

Катц стверджує, що кращий засіб від неприємного запаху - випивати від шести до восьми склянок води в день. Чай теж допомагає.

Слина є природним засобом підтримки свіжості дихання.

"Слина містить кисень, який є природним ворогом анаеробних бактерій", говорить він. "Чим більше слини, тим свіже ваше дихання".

Допомагає і їжа, що містить багато води: селера, огірки, виноград, кабачки і моркву. Соковита їжа, така як кавун і полуниця, теж допомагає захиститися від бактерій, тому що вона стимулює вироблення слини.

Якщо ви не можете встояти перед часником, цибулею і інший "пахучої" їжею, то прополощіть рот спеціальним розчином, насиченим киснем, і почистіть зуби.

За словами Катца, кисневі сполуки, що містяться в розчині для полоскання рота і зубній пасті, з'єднуються з сірчаними сполуками і створюють непахучі з'єднання.

Розчини для полоскання рота, що містять спирт, не забезпечують бажаного результату, тому що сушать рот.

Сніданок має значення

Катц рекомендує снідати щодня. Він каже, що той, хто пропускає сніданок, ризикує отримати неприємний запах, тому що ранковий прийом їжі відразу ж стимулює вироблення слини.

"Коли ви спите, слина не виробляється, тому в роті буквально відкривається фабрика по виробництву сірки, яка працює протягом 7-8 годин, тому що немає ні слини, ні кисню, щоб боротися з бактеріями".

І як з самого першого візиту говорить ваш дантист: чищення зубів є відмінний захист. Їжа збирається між зубами, на мові і навколо ясен. Потім вона починає гнити, виділяючи неприємний запах.

Через їжі ви не будете пахнути погано вічно. "Як тільки з'являється слина, у більшості свіже дихання відновлюється", говорить Катц.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю