» » » Як перешкоджати накопиченню стресу
Усі новини

Як перешкоджати накопиченню стресу

Як перешкоджати накопиченню стресу

Життя повне стресів. Поступово накопичуються негативні емоції - головна причина виникаючих у нас почуття незадоволеності і втоми від життя. Життя повне стресів. Поступово накопичуються негативні емоції - головна причина виникаючих у нас почуття незадоволеності і втоми від життя. Згодом ці переживання запросто можуть привести до нервового зриву або депресії. Щоб зберегти своє здоров'я і радість життя, необхідно регулярно займатися фізичними вправами і стежити за своїм фізичним і психологічним станом.

Все наше життя - це низка стресів і відповідей організму на них. Активність м'язів, травлення, робота мозку - все відбувається завдяки впливу різних подразників. Наприклад, в процесі прийняття їжі відбувається роздратування травної системи (хоча незадоволене почуття голоду для організму ще більший стрес). Це конструктивний, корисний процес і його дію на організм позитивно. Але поряд з позитивним, існує негативне роздратування організму. Накопичуючись, такі стреси шкідливо впливають на тіло і психіку, отруюють життя, псують настрій. Проблеми в сім'ї, неприємності на роботі, складності в спілкуванні з товаришами по службі, грошові труднощі - все це викликає в нас роздратування. А часто ці проблеми ще і нашаровуються одна на іншу. В результаті - незадоволеність, задерганность, втома, невдоволення собою і оточуючими, тобто результат впливу хронічного стресу на організм.

Як впоратися з таким станом?

Перш за все, не накопичувати негативні емоції, а негайно на них реагувати - «випускати пару». Найпростіше зробити це за допомогою рухових вправ відомих всім нам з раннього дитинства, найелементарніших, доступних і не займають багато часу, але зате дуже ефективних. Це присідання, віджимання, нахили, повороти та інше.

Дуже простий і зручний спосіб зняти ситуативне напруга і заспокоїти нерви - присісти 50 разів, або зробити 50 віджимань, краще на свіжому повітрі. До того ж, це набагато корисніше і природніше для організму, ніж викурена сигарета.

Так негативна енергія (злість, роздратування, гнів) направляється в конструктивне русло і відразу використовується, а не накопичується, не руйнує тіло і не псує настрій. Крім того, серцево-судинна система починає працювати більш активно, кров швидше забезпечує всі внутрішні органи, і поліпшується живлення мозку. Виходить, що такі короткострокові вправи ще й стимулюють розумову діяльність, необхідну для вирішення цієї стресової ситуації. Цей спосіб зняття негативу є найоптимальнішим для організму і повинен стати звичним на противагу розслабленню за допомогою спиртного, нікотину і порожніх переживань.

І звичайно треба пам'ятати, що в людині все взаємопов'язане і його фізіологічний стан невіддільне від психологічного. Сьогодні доступні багато засобів релаксації - ароматерапія, аудіозаписи зі звуками природи, шуму води, співу птахів, розслаблюючій музики і т.п. - кожен може вибрати щось на свій смак. Це дуже важливо - завжди мати під рукою те, що допомагає саме вам привести в порядок свій психологічний стан. І ще не варто забувати, що для гармонії необхідний зовнішній комфорт, наприклад, кольору навколишні вас в робочий час і вдома. Така дрібниця як колір стін або меблів може щодня отруювати життя, дратувати, витягати енергію. Уміння організувати простір, створити гармонію і красу навколо себе дуже важливо.

Справитися з хронічним стресом можна за допомогою занять фізичними вправами. Причому, займаючись не професійним спортом, навантаження якого граничать з патологічними, позамежними, а саме фізичною культурою, спрямованої на оздоровлення.

Людина так влаштована, що йому необхідно постійно рухатися. У нашому тілі більше 600 м'язів, і кожна з них для чогось дана нам природою. Вони потребують роботи, тому весь час потрібно рухатися, давати невеликий, адекватний фізіологічний стрес своєму тілу. Звичайно, свою пасивність можна знайди масу виправдань - брак часу (робота, сім'я, діти, - яке тут рух, отже весь день як білка в колесі), насправді час є завжди, його просто треба вміло організувати і розподілити.

Прокинувшись вранці, ще лежачи в ліжку, повільно із задоволенням (як кішка) - потягніться, прогніться, відчуйте кожен м'яз, кожен суглоб, всі зв'язки. На це піде не більше хвилини, а організм встигне прокинутися від сну і підготуватися до нового дня.

Також, не встаючи, можна зробити вправи на прес - 30-100 раз підняти прямі ноги, - тягнеться хребет, напружуються м'язи спини, тренуються черевні м'язи і все це займе у вас мінімуму часу.

Піднявшись, обов'язково випийте склянку чистої фільтрованої води, щоб очистити кишечник. Час, що йде на мляве сонне блукання по квартирі, використовуйте на виконання елементарних вправ - нахили, присідання. Можна пострибати, щоб струсити кишечник або побігати на місці. Головне, робити все руху, не напружуючись, не акцентуючи особливої ​​уваги на те, що це зарядка. Під час вмивання затримайтеся на хвилину, щоб розім'яти м'язи шиї, повертаючи голову вправо-вліво (головне не робити кругових оборотів - це дуже шкідливо) і, напружуючи їх спереду.

Такий режим невеликих тренувань дозволить вам жити, все встигаючи і, одночасно, підтримуючи прекрасну фізичну форму.

Тренувати своє тіло можна і в транспорті, активно використовуючи час звичайно йде даремно. Можна пропрацювати всі групи м'язів. У метро, ​​автобусі, тримаючись за поручень - напружуйте м'язи рук, причому, міняючи положення захоплення кисті. Напружуйте м'язи преса, сідниць. Все це легкі непомітні під одягом руху. Дуже корисний масаж рук, під час якого активуються важливі енергетичні точки в усьому тілі.

Згодом, можна виробити свою систему вправ для поїздок в транспорті або в машині (наприклад, напружувати м'язи рук, що лежать на кермі, преса).

Проживши в такому режимі всього пару днів, ваше тіло, немов прокинувшись від багаторічного сну, почне просити навантажень. Вони стануть йому так само необхідні як повітря і їжа.

Для підтримки і розвитку гарної фізичної форми потрібно займатися не менше години в день. При цьому вміло чергувати адекватні навантаження: на витривалість (біг, плавання, спортивна ходьба), силові навантаження і розтяжку, стречинг (тренування м'язів і зв'язок). На самому початку цього «шляху до себе» важливо не перевантажуватися, слухати свої потреби і поступово формувати своє тіло.

Треба пам'ятати і про відпочинок. Сон нічим не компенсується. Висипатися треба, не дивлячись ні на які обставини. А якщо накопичилася втома, спати потрібно стільки, скільки хочеться. Буде оптимально, якщо в середині дня ви знайдете 15-20 хвилин часу для повного розслаблення, легкої дрімоти. Тоді вся друга половина дня пройде на тому ж енергетичному рівні, що і перша, а втома і стреси підуть, не встигнувши накопичитися. Головний закон - завжди і в усьому треба прагнути бути якомога ближче до природи, слухати і любити себе і своє тіло. Тоді вона сама буде вчасно позбуватися від негативної енергії і регулювати свою діяльність, оберігаючи нас від стресів і перевантажень, даруючи радість руху і сили.

Юрій Борисович Плотніков,
Фітнес центр Кімберлі Ленд
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю