Усі новини

Шлях до здоров'я малою кров'ю

Шлях до здоров'я малою кров'ю

Правильне харчування є для нас каменем спотикання. Чому все найсмачніше є при цьому ще і вкрай шкідливим? Збалансоване харчування

Правильне харчування є для нас каменем спотикання. Чому все найсмачніше є при цьому ще і вкрай шкідливим? А все корисне для здоров'я активно накопичує усе шкідливе, що нам знову-таки не можна. Жити на запасах натурального господарства цілий рік практично нереально. І навіть володіючи залізної силою волі, ви не можете в повній мірі нести відповідальність за те, що ви їсте. Хто знає, як і де це все виросло і за яких умов зберігалося. Але незважаючи на це елементарні правила здорового харчування ніхто не відміняв.

План дій:

Підтримуйте водний баланс

Ваш організм на 70% складається з рідини. Тому обов'язкова умова здорового способу життя - пити воду між прийомами їжі до 3-х літрів в день. При цьому пам'ятайте, що прийом рідини під час і відразу після їжі, а також під час фізичної активності вкрай небажаний.

Готуйте менше

Найбільше вітамінів і мікроелементів міститься в рослинній їжі, причому вживати овочі і фрукти краще сирими. В крайньому випадку, приготуйте їх в духовці або на пару.

Пийте овочеві соки

Напевно ви із задоволенням випиваєте хоча б 1 склянку свіжовичавленого фруктового соку на добу, але овочеві соки не менш корисні. Включаючи їх в свій щоденний раціон, ви в значній мірі сприяєте очищенню організму. Найкраще використовувати для цього буряковий або морквяний соки, причому буряковий ні в якому разі не можна вживати в чистому вигляді, його обов'язково треба змішувати з іншими.

Обмежте вживання цукру

А краще зовсім від нього відмовтеся! Цукор не кращим чином впливає на наші судини і склад крові. До того ж, на його засвоєння потрібна велика кількість вітамінів групи В, що з часом викличе їх дефіцит в організмі і підсилить тягу до висококалорійної випічці, в якій він міститься, що явно зашкодить вашій фігурі.

Дотримуйтеся режиму харчування

Навіть найкорисніша їжа, з'їдена на ходу, не принесе вам ніякої користі. Так що виділіть для прийому їжі певний час, причому перший прийом не повинен бути пізніше полудня, а останній - не пізніше семи вечора.

Їжте в міру

Під час прийому їжі шлунок повинен заповнюватися на дві третини свого обсягу. При цьому, встаючи з-за столу, ви можете відчути, що здатні з'їсти ще стільки ж, але це не означає, що ви залишилися голодними. Ситість ви відчуєте через півгодини після прийому їжі, коли вона почне перетравлюватися.

Ретельно пережовуйте їжу

У процесі жування їжа повинна доводитись до киселеподібного стану. У такому вигляді вона краще засвоюється. До того ж сигнал про насичення швидше дійде до головного мозку, що позбавить вас від непотрібного переїдання. Якщо їжа дійсно хороша і необхідна для здоров'я організму, вона від довгого пережовування стає тільки смачніше. "Порожня" і шкідлива їжа при пережовуванні швидко втрачає смак.

Повноцінний відпочинок

Скільки часу ви витрачаєте на відпочинок? Кілька годин ввечері, два вихідних в тиждень плюс довгоочікувану відпустку? І це в кращому випадку? Чи можна назвати такий відпочинок повноцінним? З великою натяжкою. Втома накопичується і в першу чергу вирубує ті центри, які можуть з нею боротися. А все те, що в суспільному розумінні вважається відпочинком, таким аж ніяк не є. Ми витрачаємо останні сили на нічні дискотеки, вечірні розмови з друзями за чаркою чаю або келихом пива і тому подібні розваги.

Після вихідних, свят або відпустки нам необхідно приходити в себе, відходити, відновлюватися, щоб почати нормально працювати. Ви, звичайно, можете дозволити собі маленькі життєві радощі, але тоді, будьте ласкаві, забезпечте своєму тілу повноцінний релакс або ж навчитеся економити золотий запас своєї життєвої енергії.

Розслабтеся

Дуже часто хронічна втома трансформуються в м'язові скутості, що не знімаються навіть після триденного відсипання. Відчути стан повного розслаблення вам допоможуть нескладні медитативні практики. Для цього будуть потрібні спокійна музика, зручний диван і трохи часу. Прийміть горизонтальне положення і думайте про щось приємне. Бажано, щоб ці думки були пов'язані виключно з вами.

Щоб не збиватися з потрібною хвилі, перший час можете використовувати записи з готовими медитаціями. Вищим пілотажем в даному випадку буде стан, коли нескінченний потік думок припиниться, і ви будете просто внутрішньо споглядати картинки красивого життя. Протягом дня ви можете періодично ховатися в розслаблений стан, надаючи своєму організму кілька хвилин дорогоцінного відпочинку.

Займіться аутотренінгом

Цей спосіб схожий на самогіпнозу. Ви вселяє собі все те бажане, чого вам так не вистачає в житті. І якщо ваш організм настільки втомився, що геть-чисто відмовляється коритися, використовуйте силу думки. Про себе, а краще вголос промовляти позитивні налаштування. Геть зігнуті плечі і виснажене обличчя! Через деякий час ви відчуєте себе набагато краще. Адже сили вашого організму воістину безмежні.

Позбавтеся від непотрібних справ і інтересів

Порахуйте, скільки часу в день ви витрачаєте на абсолютно непотрібні вам справи, турботи і інтереси. Як мінімум пара годин набереться. Весь цей час ви могли б витратити на відпочинок, але З справами в загальних рисах все зрозуміло, крім одного, як від них позбавлятися. Може бути, вам допоможе НОТ - наукова організація праці, а може бути і НІ - вміння відмовити іншим і собі в тому, що не входить у ваші плани.

З інтересами все йде набагато складніше. Якщо вас по життю нічого не цікавить, скажуть, що ви вкрай обмежені, а якщо ви цікавитеся всім без розбору, то, скоріше, станете особистістю всебічно набитою, а не всебічно розвиненою. До того ж позбавленої сил, які можна було б направити на більш важливі справи. Так що знайдіть золоту середину.

Говоріть менше

Наша культура вкрай специфічна: з незнайомою людиною непристойно розмовляти, зі знайомим - мовчати. І навіть коли потреби розмовляти немає, говорити все одно доводиться. В процесі непотрібного розмови ви ризикуєте отримати заряд неприємних емоцій і поганого настрою. Якщо уявити ці почуття у вигляді живих істот, то основний їх рисою буде звірячий апетит, а харчуються вони вашими силами. До того ж ви періодично ведете внутрішній діалог, ваш розум постійно продукує потік думок, образів і переживань. Так що в ваших інтересах вчасно позбуватися від непотрібних співрозмовників і практикувати внутрішнє мовчання.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю